Skocz do zawartości

Kawasaki Ninja 300 czy Honda CBR500R


Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o porównanie dwóch motocykli pod kat. A2

Kawasaki Ninja 300 2013

Honda CBR500R 2013

Dodam tylko ze mam 185cm wzrostu, więc nie wiem czy Ninja nie będzie za mała?

Interesuje mnie motor za ok 20tys. Nowy z salonu, więc jestem otwarty na propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na CB500X - ten sam silnik i ta sama cena co CBR500r, ale przy Twoim wzroście powinien być wygodniejszy.

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch wybrałbym Hondę. Chociaż ciężko coś dokładnie powiedzieć, jak sprawują się te motocykle w eksploatacji, bo chyba jeszcze nikt nimi nie miał możliwości pojeździć. Za Hondą przemawia większa pojemność, co za tym idzie lepsza elastyczność silnika.

A tak przy okazji nie myślałeś o takim?:

http://otomoto.pl/ktm-inny-ktm-390-duke-nowosc-M3502989.html

 

Niesamowicie lekki, i mocny, nie wiem jak z wielkością, musiałbyś się pofatygować do dealera i się przymierzyć.

ホンダが一番です

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może suzuki:

Suzuki poszerza swoją ofertę motocykli spełniających warunki nowej kategorii A2.

Wielbiciele ścigaczy mogą rozpocząć swoją motocyklową przygodę z Suzuki GSX R600 o mocy 34 KM.

Prawdopodobnie ten suzuki można chyba później odblokować do pełnej mocy z tym że on kosztuje 46tyś zł....

 

Z tych dwu które podałeś to nie wiem który bym wybrał.

Ale gdyby to ja miał wybrać moto dla siebie za 20.000zł z salonu to kupiłbym skutera Honda SH300i

 

Pytanie tylko czy opłaca się kupować nowe moto z salonu na A2? Czy nie lepiej na razie kupić coś używanego a dopiero po zdaniu na A kupić coś odpowiedniego?

Może na razie coś słabszego np:

np. CBR 250R

Edytowane przez samonek4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie śmiałbym proponować, tylko nie wiem, czy przy wzroście 185 nie wyglądałby nieproporcjonalnie. Ja mam 178 cm, i wydaje mi się, że to już max., bo na takiej śmigam.

ホンダが一番です

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vlad, żaden z tych moto nie jest supersportem. To tak w ramach terminologii.

 

Pochwal się jakie masz doświadczenie, bo jeśli sam plac na YBR która jest ultra prosta w prowadzeniu to bez sensu ładować 20 kawałków na starcie. Jeśli już kiedyś coś miałem i wracasz do moto albo po prostu chcesz taki typ motocykla to wtedy OK. 300 jest dość mała, ja mam 180 i czułem się tylko prawie komfortowo. Nie ma tragedii ale wyraźne projekt jest pod śmiesznego małego hinduska od równie małego japończyka. 500 nie wiem, nie znam, ma być niedługo w salonach. Na papierze brzmi rozsądnie i jeśli ważysz więcej niż 110kg to lepsza pomysł niż 300.

 

@Tomjag, już kilka osób miało okazję jeździć z redakcjami włącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji nie myślałeś o takim?:

http://otomoto.pl/kt...c-M3502989.html

 

 

O to to to :)

Dla mnie w tej klasie Duke wygląda najlepiej. Nie wypowiadam się na temat przydatności, bezawaryjności. Po prostu mi się podoba :)

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vlad piszesz że masz małe doświadczenie, nie będzie Ci szkoda nówki w razie ewentualnego szlifu ?. Owiewki to nie są tanie rzeczy. Ninja 300 zdaje się że to rozwiercona 250. O nowej Cebrze jak to w przypadku nowości niewiele jeszcze piszą. Przy twoim wzroście na Hondzie będzie Ci wygodniej patrząc na wymiary. Co byś nie wybrał dodatkowo załóż crash pady "przezorny ubezpieczony".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie szkoda Ci 20 tys. zł, na niezbyt mocne motocykle o małej pojemności? Nie lepiej kupić za 22tys. zł. Honde NC700S pod A2 czy za 23 tys CBF 600 lub Suzuki gladiusa. Te małe motocykle, które wymieniłeś są na mój gust bardzo drogie w stosunku do tego co oferują. Wydaje mi się, że lepiej kupić coś większej pojemności i mocy, o lepszym zawieszeniu - gdyż taki motocykl będzie w stanie zapewniać Ci radość z jazdy przez wiele lat.

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...