Skocz do zawartości

Hornet 900 problem z hiss


Rekomendowane odpowiedzi

to pozostaje Ci zmierzyć prąd spoczynkowy podpinając szeregowo amperomierz do aku czy to na plus czy tez na minus (bo to nie ma znaczenia) i podać nam go.

 

Witajcie Fachmany

więc w końcu znalazłem chwilę, prąd spoczynkowy który istnieje to niestety 3,70 mA.

 

na marginesie dodam tylko, że podpięcie szeregowe to takie podpięcie w którym koniec jednego elementu łączy się z początkiem następnego, to tak żeby zgóry rozwiać wątpliwości że żle podpiąłem ;)

 

Więc wiemy już, że nie mamy zwarcia, mierząc każdą wiązkę z osobna, i wiemy również jaki mamy prąd spoczynkowy, więc teraz ile równa się X :)

 

_Monter_, Wueska, co dalej ??

Edytowane przez mesiash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj bo się gubię 3.7mA czy A.

Teraz napisałeś, że jest zero a o jakie kostki chodzi?

Podłączyłeś amperomierz prawidłowo.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem że u mnie w bladym jest zero. Blady jest mój hornet kolegi. ( i o Hornecie, własnie jest temat, sory namieszałem przypadkowo)

Jjeśli chodzi o jednostki, to faktycznie, mój błąd, zakresy na mierniku podane są w mA, wyniki podaje w A.

Edytowane przez mesiash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie myl się już więcej jeśli chodzi o pomiary, bo to jest tak jak byś sobie członka skrócił sto razy. 3,7A to jest panie zbyt dużo przecież to moc 45W tak jak byś żarówkę miał zapaloną z przodu. Dopuszczalny jest minimalny pobór prądu do podtrzymania pamięci przebiegu i zegarka ale to jest góra 1,5W.

 

taka upływność powinna od razu rozjarzyć żarówkę z mojego sposobu, musisz znaleźć odbiornik który pobiera tak olbrzymia moc na spoczynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. powiedzcie mi jeszcze, czy jeśli wypnę zegary, zmierzę prąd spoczynkowy i wyjdzie zero to będzie definitywnie wina hissa ??

i czy ewentualnie np. dioda która się świeci może być tymi 3,7 amperami ??

Edytowane przez mesiash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu żeś się tego Hiss-a uczepił - jeśli motocykl odpala i jeździ bez problemu to Hiss tu nic nie miesza.

Dioda na pewno nie pobiera 3,7A. Podepnij miernik na stałe i szukaj winowajcy, który kradnie prąd. Jeśli jest tam jakikolwiek dodatkowy alarm to wypieprz go w pierwszej kolejności.

 

Pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Adam, jeśli motor nie powinien się rozladowywac w moment, to czemu by tego nie naprawic. wiazka od strony zegarow byla mierzona, nic tam nie ma, wiadomo jednak ze cos ciagnie prad, a ja tylko probune to naprawic, czy to tak wiele ??

 

sory za bledy pisane z tela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz. Podłącz amperomierz (lub żarówkę, z żarówką łatwiej bo widać zewsząd kiedy zgasła) jak wcześniej i odpinaj pojedynczo wszystkie odbiorniki aż miernik pokaże zerowy lub niemalże zerowy pobór. Jeśli kostka będzie miała kilka przewodów później wypinasz pojedyncze przewody jeśli nie znasz innych sposobów aż znajdziesz winowajcę. I piszę nie tylko o zegarach ale regulatorze napięcia, uzwojeniach, przekaźniku rozrusznika itd.

Adam dobrze sugeruje i to powinno być pierwsze pytanie, czy jest tam alarm?

Pobór 3.7A przy aku 10 Ah to 2,5 godziny jego pracy ale myślę, że po godzinie już nie zakręci rozrusznikiem.

Przy okazji szukania podłącz pod aku prostownik żebyś go kolejny raz nie wypompował bo na pewno mu to nie służy.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Adam, jeśli motor nie powinien się rozladowywac w moment, to czemu by tego nie naprawic. wiazka od strony zegarow byla mierzona, nic tam nie ma, wiadomo jednak ze cos ciagnie prad, a ja tylko probune to naprawic, czy to tak wiele ??

 

sory za bledy pisane z tela.

 

Też tłumaczymy jak możesz problem rozwiązać :] Od Hissa łapki precz :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jako że w końcu znalazłem chwilkę, siadłem wczoraj chwilkę, odpiąłem wszystkie możliwe przekaźniki, czujniki, moduły, zostało tylko to co pod bakiem, i niestety amperomierz nadal pokazuje swoje, w między czasie zauważyłem że któryś z właścicieli montując tabliczkę wwiercił sie na ok 1 - 1,5 cm w moduł zapłonowy :)

lecz po jego wypięciu wartości nie zmalały,...

 

czyżby cała wiązka ... ??

 

aha jeszcze na marginesie dodam, że przy okzaji sprawdzania poszczególnych elementów, natrafiłem na klakson, i po wpięciu się w jeden z 2 przewodów klaksonu, znalazłem napięcie w 2 innych ścieżkach przy stacyjce ;) normalnie czarna magia.

Edytowane przez mesiash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...