Skocz do zawartości

pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problem iż nie mogę się zdedcydować na motocykl :) chciałbym podkreślić iż myślę od jeździe po polsce i offroadach fakt faktem jest kilka modeli które przykuwają moją uwagę a jest to

- honda transalp XL650

- honda africa 750

i tu ostatnio wpadło mi w oko yamaha xtz 750

to takie motocykle co są z tego gatunku dzie myślę o jeździe na drogach polnych itd

prosiłbym o wyrażenie swoich opini czemy ten a nie tamten :)

 

i mam jescze pytanie co do motocykli które też mnie interesują jednak raczej nie są to motocyklę w teren :) ale bardzo mi się podobają mianowicie

- honda hornet 600 (chodzi mi o wersje z okrągłą lampą nie wiem do kiedy je robili)

- suzuki gsx 750 inazuma

chciałbym wiedzieć jak wyglądałaby dalsza podróż np 600km na takich moto

zwłaszcza że nie mają owiewek , też prosiłbym o opinie czemu ten nie tamten

co do wszystkich wymienionych tu interesuje mnie spalanie awaryjność i dostęp do części ...

 

jeśli chodzi o mnie to mam 180cm i ważę 80kg , na moto raczej będę poruszać się sam może od święta z kimś jako pasażerem :) myślałem też o zamotowaniu kufrów ale oczywiście z czasem ...

 

cena jaką bym widział na motocykl do 13tyś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o teren to doradzał bym africe : ) no sprzęt jest ogólnie kozacki jak na swój rocznik i wgl. Klasa sama w sobie. A co do turystów polecał bym inazume : ) do turystyki idealne moto. Fajnie wyglada , wygodny. No i napewno jest tego mniej niż hornetów. No ale to może być zaleta jak i wada. Wybór należy do Ciebie . Pozdrawiam !: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak hornet by się przedstawiał do turystyki np wyjazd jak pisałem ok 600km chodzi mi o pozycje :) brak owiewek troche mnie martwi jak zacznie padać całe błoto na mnie :) ale coś za coś :)

a i jeszcze transalp podobno mniej pali od africy ale nie wiem jak to tam nie jechałem

Edytowane przez Sieku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz latać takie trasy to polecam Ci z tych wymienionych Africe lub Xtz Tenere 750. Africa jest bardzo wytrzymałym motocyklem, jednak moim zdaniem ludzie,którzy ją sprzedają za dużo wołają, jest to na pewno świetne moto ale moim zdaniem za dużo płaci sie za markę. Przy wyższych prędkościach będzie brała troszkę więcej benzyny. Myślę,że trzymanie powyżej 120km/h skutkuje spalaniem około 7l. Nie za bardzo nadaje sie do podróży we dwójkę,ze względu na krótkie siedzenie. Xtz jest szybsza i chyba wyższa,pali podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak podstawowej informacji: jak u Ciebie z umiejętnościami? po treści pytań mogę obstawiać odpowiedź, ale powinieneś sam zamieścić tą podstawową informację

jsz

 

ps. po prawej u góry jest wyszukiwarka, a o każdym z tych modeli znajdziesz na forum informacje

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umiejętności w skali od 0-10 na ulicach myślę z 6-7 bo nie umiem jeździć na tylnim kole i robić innych sztuczek :)

w terenie nigdy nie jeździłem więc umiejętności sami ocieńcie :)

kiedyś śmigałem na zx6r ale pozycji nie widzę do dalszej jazdy przynajmniej mi to nie odpowiada kawa była kolegi więc ja zrobiłem nią ok 5tyś no i troche też jazdy ybr 250 na jazdach na motocykl i też po jazdach :) szczere to nawet fajnie mi się tym jeździło ale na trase czy gdzieś dalej myślałbym nad tym ostro jednak po mieście wystarczająco :) na ybr też w sumie ok 5 tyś :) takto jeszcze wpadło mi tam przejechać się kilkoma moto ale przez przesady to tylko przejechać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iż myślę od jeździe po polsce i offroadach fakt faktem jest kilka modeli które przykuwają moją uwagę a jest to

- honda transalp XL650

- honda africa 750

i tu ostatnio wpadło mi w oko yamaha xtz 750

to takie motocykle co są z tego gatunku dzie myślę o jeździe na drogach polnych itd

 

co do motocykli które też mnie interesują jednak raczej nie są to motocyklę w teren :) ale bardzo mi się podobają mianowicie

- honda hornet 600 (chodzi mi o wersje z okrągłą lampą nie wiem do kiedy je robili)

- suzuki gsx 750 inazuma

 

Z tych pierwszych trzech proponuję Transalpa 650. Dużo ich w ofercie, łatwy w serwisowaniu, lżejszy od AT i XTZ, Tobik napisał że Afryki są za drogie, SuperTenere już dawno nie produkowana.

W porównaniu z Hornetem i Inazumą Transalp wygodniejszy w trasie dla gościa o wzroście 180 cm. Zarówno na szutrowe drogi jak i "polskie drogi".

 

Bez problemu zmieścisz się też w 13 tyś zł. Np taki:

http://motonita.otom...a-M3178960.html

 

Kogo zapytasz to będzie różnie doradzał, sam musisz zdecydować co chcesz.

Edytowane przez Hun996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel z nami śmiagał takim trampkiem do Chorwacji. Jechali we dwójke z kuframi, więc sprzęt obładowany. Generalnie dawał radę. Na stromszych podjazdach trochę się męczył no i na autostradzie przelotową miał ok 120-130. Poza tym ok. Pomijam drobiazg, że nie mógł wyłączyć grzania w akcesoryjnych manetkach a temperatura powietrza była prawie 30 stopni :) :). Finalnie musiał odpiąć jakiś kabelek.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprint ST jesli zrezygnujesz z wjazdu w krzaki :)

 

Zgadza się, tylko ST w miarę świeży i w miarę w dobrym stanie będzie trudno znaleźć w cenie do 13 tysi a taką autor przyjął jako maksymalną

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w africe mnie martwi jedno brak wskaźnika poziomu paliwa :) a w jakimś polu wolałbym wiedzieć jak się sprawy mają :)

ale też części jak cenowo czy strasznie czy nie :)

oglądałem też filmy na Youtube gdzie na jednym dość leci 180km/h na transalpie a na drugim 160 ciekawi mnie czym jest to spowodowane ?

i chciałbym wiedzieć czy jest coś w czym africa jest lepsza niż transalp

Edytowane przez Sieku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...