Skocz do zawartości

Miernik prądu


Rekomendowane odpowiedzi

Palnuję zakup miernika prądu do motocykla(multimetr cyfrowy) - na allegro są po 20zł i droższe. Zastanawiam się czy warto kupować ten tańszy czy lepiej dołożyć na coś lepszego?

Edytowane przez samonek4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o multimetr cyfrowy. Zauwazyłem ze niektóre mierniki mają bardzo mały zakres amperów - czy to ma znaczenie dla motocykla? Czy np 10A wystarczy?

 

http://www.youtube.com/watch?v=CW4cimcqmFY

Edytowane przez samonek4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10A to wcale nie jest tak mało i do motocykla wystarczy. Prąd też da się tym miernikiem zmierzyć, bo "prąd" to potocznie mówiąc natężenie, a taką funkcję ten miernik posiada.

qxl7.png

Serwis, sprzedaż motocykli i samochodów osobowych

Ostrów Mazowiecka

793736001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak.

P[Wat] = U[Volt] * I[A]

A - nateżenie;

Volt - napięcie

Wat - MOC.

 

Czyli jak mam żarówkę 35W, 12V to mam I[A] = 35W/12V = 2.92A. Czyli do żarówek starczy ale czy są miejsca w motocyklu gdzie to natężenie może być większe od 10A i miernik się przepali?

 

PS.Wiem że zazwyczaj mieży się tylko napięcie którego zakres nawet w tanich miernikach jest bardzo duży.

Edytowane przez samonek4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w domu mam kilka, najstarszy to Fluk 8020(1979r) którego używać lubie najbardziej. Mam ut-10 i UT-33(taty). Wszystkie wyskalowane, kosztuje nie duzo a sprzet pewny. Wracajac do istotnych rzeczy, nie tyle sam multimetr ważny co jego przewody, te najtańsze maja coś co je udaje, nie dawno robiłe 8 70cm przewody do swojego fluka, koszt prawie 50zł ale warto było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samonek4

niestety nie pociesze cie, ale ostatnio kupilem taki sam miernik bo byl potrzebny w terenie a z domu zapomnialem zabrac starego i sprawdzonego sprzetu . I niestety podczas podlaczania do instalacji 230v miernik doslownie wybuchł pozostawiajac pieknie okopcona podloge , nie musze dodawac ze podlaczony byl prawidlowo , szybka akcja do sklepu zjeby ze chcialem miernik a nie petarde i zwrot kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...