Skocz do zawartości

Jak wygląda smarowanie zaworów?


bordeux
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam Kawasaki GPZ750, i mam pytanie: Jak wygląda w nim smarowanie zaworów?

O to zdjęcie zaworów:

http://i.imgur.com/nA9OZ.jpg

 

Nie ma tam jakiegoś połączenia z olejem, by mógł się tam olej dostać. I to mnie zastanawia.

Pozdrawiam

Nie bij, jestem nowy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej tam jest, tylko go nie widzisz bo nie wiesz gdzie patrzeć. Sprawiasz wrażenie jakbyś nie wiedział gdzie są zawory i jak wyglądają. Olej zbiera się tam w odpowiednich nieckach i zostaje tam, a dokładnie to jest stale wymieniany metodą przelewu. Zawór się zmoczy, ochlapie, tyle mu wystarczy.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa olejowa tłoczy olej do głowicy kanalikami są to (widocznymi zresztą na twoim zdjęciu) otwory w osadzeniach wałków rozrządu. Olej przeciska się między czopami wałków rozrządu, między szklankami popychaczy zaworów, ochlapie (między innymi) sprężyny zaworowe, trzonek zaworu, i spływa kanałami odprowadzającymi do miski olejowej.

 

PS. Zajrzyj do serwisówki i zapoznaj się, jest tam fajny schemat działania magistrali olejowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa olejowa tłoczy olej do głowicy kanalikami są to (widocznymi zresztą na twoim zdjęciu) otwory w osadzeniach wałków rozrządu. Olej przeciska się między czopami wałków rozrządu, między szklankami popychaczy zaworów, ochlapie (między innymi) sprężyny zaworowe, trzonek zaworu, i spływa kanałami odprowadzającymi do miski olejowej.

 

PS. Zajrzyj do serwisówki i zapoznaj się, jest tam fajny schemat działania magistrali olejowej ;)

 

Dziękuje za wyjaśnienie. Jutro zbadam dokładnie te kanaliki :)

 

 

samonek4: dzieki tez za filmik. Teraz motocykl nie ma przede mną tajemnic :>

 

Olej tam jest, tylko go nie widzisz bo nie wiesz gdzie patrzeć. Sprawiasz wrażenie jakbyś nie wiedział gdzie są zawory i jak wyglądają. Olej zbiera się tam w odpowiednich nieckach i zostaje tam, a dokładnie to jest stale wymieniany metodą przelewu. Zawór się zmoczy, ochlapie, tyle mu wystarczy.

Jestem początkujący, wiem gdzie są zawory, dlatego pokazałem głowice. Ale nie wiedziałem jak tam ten olej dostaje się.

Edytowane przez bordeux

Nie bij, jestem nowy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, ale to już wyższa szkoła jazdy. Opisaliśmy tylko smarowanko od tej strony którą ukazał autor na zdjęciu.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...