Skocz do zawartości

MZ ETZ 150-tarcza tył


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak, najprościej kupić nowy przedni zacisk od chińczyka nie dość że jest tani jak barszcz to jeszcze znajdziesz do niego szybko wszystkie części potrzebne do przymocowania, siła hamowania będzie podobna jak na olbrzymim bębnię MZ tyle ze dozowalność o niebo lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne koło MZ'ty to widziałem ładnych parę lat temu ale jak już ustaliłeś, że użyjesz takiej a nie innej tarczy to musisz dobrać zacisk do jej średnicy. Jeśli weźmiesz zacisk z tarczy 300mm to na 220 nie wejdzie albo będzie krzywo zjeżdżać klocki. Z chęcią zarzuciłbym jakimś pomysłem ale nawet nie wiem jak tam do wahacza się złapać. Jakieś CNC i dorobiony na zamówienie uchwyt byłby bardzo dobry ale cena pewnie by zabiła. Puki co potrzebujesz zacisku z przeciwstawnymi tłoczkami (2 tłoczkowe np. Aprilia Habana/Mojito - 4tłoczkowe stare bandziory) na ten wymiar tarczy. Nie wiem co tam jest wsadzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinuje, kombinuje;P Ale no może coś się wymyśli;D Wiem jak to wygląda na żywo,ale żeby zrobić tak w Mz trzerba by było cały uchwyt nowy dorabiać o wiele bardziej skomplikowany. A tak to zrobienie tego było by bardzo proste;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tutaj masz moją wersję rozwiązania:

http://grzegorski.ne...budowa#wersja_2

 

Tylne koło zrobione z przedniego od ETZ.

 

Kupa roboty Cię czeka. Jednak sam pomysł takiego skatowania motocykla w warsztacie i potem tłuczenia na parkingu czy innym lotnisku mi się nie podoba.

Edytowane przez c64club

www.grzegorski.net - witrualny kącik mojego warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to hamulec zrobiony!;D Rozwiązałem to tak że po prostu całem mocowanie przesuwa się po tulejce przez co obydwa klocki hamują. Nożną pompke podłączyłem pod 1 tłoczek a HB mam zamiar podłączyć pod te 2 ale jeszcze nie mam przewodu i w razie gdyby ręczna pompka nie wyrobiła to zamienie to;D Póki co hamuje doskonalale dozowalność hamulca jest bardzo dobra ale też zablokować koło jest łatwo. Narazie mam wszystko poskładane to dokładnych zdjęć nie zrobię ale jak wszystko się sprawdzi to jak tylko zorbi się cieplej rozbiorę to do malowania to wrzucę dokładne fotki.;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...