Skocz do zawartości

Biegi


Lukasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś tak dziwinie sie dzieje w mojej leciwej hondzie (chociaz na suzuki z nauki jazdy było podobnie) ze biegi cieżko schodzą w dół tzn. np. z 6->5->4->3 itd czasem muszę puscic troszeczke sprzęgło i docisnac spowrotem a czasem puscic prawie całe i spowrotem nacisnac

Co sie zepsuło i ile to moze kosztować? :D

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy `ponoc`?

 

mili mi zmienić w Dynotechu ale jak zrobili tak jak resztę rzeczy to całkiem mozliwe ze niezmienili

 

np. w rachunku jest regulacja luzów zaworowych a niestety musiałem jechać z tym do innego warsztatu 3 zawory były źle ustawione

 

pełna obsługa gaźników a niestety niewyczyscili ich

 

a jak przyjechałem potem zeby je wyregulowali to kazali mi przyjechać za tydzień bo nie ma miejsca w warsztacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan oleju mozesz sprawdzic na bagnecie, czy w okienku olejowym, nie wiem co w tej Hondzie masz

Swierzy bedzie mial zloto - brazowy kolor, przepracowany bedzie ciemno brazowy.

No, no myslalem ze bardziej sie staraja ( Dynotech ).

Oczywiscie to szczyt businesowy dla nich, ale nieladnie.

Z kim rozmawiales?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem z kim rozmawiałem ale mój tata napisał nawet na kartce co maja zrobic a oni zapisali tylko na rachunku

 

dzisiaj sprawdzałem olej niestety niema ani kropli na bagnecie, wymienimy cały olej na nowy bo ten jest czarny tylko ile mniejwiecej go wejdzie i jaki lać?

 

jkutro jadę po olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na korku olejowym, lub bloku silnika powinna byc wylewka z napisem ile i jaki. Zwykle wyglada to tak: SAE 10W40 3.5 l .lub podobnie.

Dodatkowo kup filtr oleju i wymien stary.

Nie ma specjalnie znaczenia jakiej firmy bedzie to olej - twoi koledzy z listy czesto wybieraja polsyntetyk Motula - powinno tylko zgodzic sie oznaczenie SAE.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc! Castrola polsyntetyk kosztuje 28 zl za litr. Jesli wymieniasz olej z filtrem to zawsze wejdzie do srodka troche wiecej(w zaleznosci od motocykla od 0,25 do 0,5 litra). Ja zawsze robie tak ze leje mniej wiecej tyle ile napisane jest na korku, lub bloku, potem dolewam (jesli trzeba) by wokienku kontrolnym bylo do max. poziomu , potem troche "zamieszam" silnikiem, do delikatnego nagrzania, potem jeszcze raz sprawdzan stan(po zgaszeniu silnika i poczekaniu az olej splynie w dol) i jesli trzeba jeszcze raz uzupelniam. W niektorych motocyklach trzeba uzupelniac do kreski z napisem max. a nawet troszeczke wiecej- np. KZ 1300, CBX 750, w moim CB-ku leje wiecej niz fabrycznie jest podane-ale tutaj musze poswiecac wiecej uwagi by nie przesadzic i zeby olej nie zachlapał mi tylnej opony( kto wie dlaczego??Prawidłowa odpowiedz nagrodzona zostanie piwem z Lomzy- oczywiscie u mnie w domu:-)))))))))))))))))))) ). Pozdrawiam.Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem dzisiaj literek castrola za 25 zł kupił bym 3 litry ale nie imeli filterka wiec zrobiłem tylk odolewkę minimalną.

 

skoro mówisz ze w CB trzeba nieco ponad poziom to doleję tak zeby było MAx na tym mini bagnecie

 

a ten bagnet ma byc wkręcony czy tylko tak włożony bez wkręcania podczas pomiaru poziomu oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha jeszcze zapomnialem , jak kupisz filtr oleju to oczywiscie po zamontowaniu, lejesz nowke olej z salonu. Kup wiecej (cala 5- tke, bo 25 zl za polsyntetyk to dobra cena- sam bym kupil), bo prawdopodobnie wejdzie Ci ok. 3,75- moze 4 litry, a reszte bedzies mial na dolewki. Zajrzyj tez na temat olejow samochodowych do motocykla , gdzie wypowiadal sie Adam- wierz mi ze ma racje!! Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...