Skocz do zawartości

Dzwon na torze a prawo


Sherman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Dobra, odgrzewam na chwilę temat, choć tym razem sprawa dotyczy ubezpieczenia zdrowotnego i wyjazdów za granicę. Jak pokazało zeszłoroczne doświadczenie, wypadek na torze bez posiadania odpowiednich dokumentów bywa kosztowny mimo tego, że ma się opłacone składki ZUS. Podstawą do bezpłatnej opieki zdrowotnej w krajach UE jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Zależnie od tego, czy prowadzi się własną działalność, czy jest się zatrudnionym, trzeba wykonać nieco inną procedurę.

 

Jeżeli jest się zatrudnionym, to od pracodawcy trzeba wziąć aktualne zaświadczenia o zapłaconych składach zdrowotnych (druk RMUA) i zaświadczenie wypełnione przez pracodawcę (LINK), zanieść to do oddziału NFZ i na miejscu wypełnić wniosek (LINK). Czeka się max 2 tygodnie, ale myśmy dostali od ręki.

 

Jeżeli prowadzi się własną działalność, to trzeba dostarczyć dowód wpłaty aktualnej składki za ZUS i wypełnić ten sam wniosek, co wyżej. Też dostałem od ręki.

 

Karta EKUZ jest ważna przez 6 miesięcy od daty wystawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - jakby ktoś z Was coś rozkminił, to wrzućcie pliz info tutaj. Widziałem, że niektórzy organizatorzy track days oferują dodatkowe ubezpieczenie zawodników (prawdopodobnie odpowiednik NNW), wykupywane jednokrotnie na okres imprezy. Z tym że wydaje mi się, że chyba lepiej już wykupić jakąś polisę assistance medycznego (pamiętam, że Warta, Hestia i Generali miało dobre programy, które naprawdę działały - wiem, bo sam obsługiwałem ich klientów i było polecenie, żeby najpierw refundować, potem dopiero dociekać, czy na pewno ubezpieczenie przysługuje).

 

Tylko tu warto się zorientować tak jak piszesz, bliżej imprez, bo jeżeli wykupisz np. coś, co jest ważne 2 tygodnie, to fajnie gdyby obejmowało np. 2 imprezy.

Edytowane przez Sherman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...