Skocz do zawartości

BAŁKANY maj/czerwiec 2013


_Pablo_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich .

Nadeszły długie zimowe wieczory więc pora chyba zacząć myśleć o kolejnej wyprawie , a raczej dokończyć poprzednią :-) Plan jest taki jak ostatnio ... czyli brak planu :D A tak na poważnie to myślę o wyjeździe na koniec maja lub w czerwcu . Trasa wzdłuż wybrzeża Adriatyku i meta w Grecji :crossy: Powrót niezaplanowany bo znając życie i tak pewnie wyjdzie co innego w praniu :D Zbiórka pewnie będzie u mnie w Rybniku albo U Dudiego w Tychach ( mam nadzieję że jedziemy razem :flesje: ) i pewnie zrobimy następnego dnia strzała do Chorwacji żeby najmniej ciekawy odcinek podróży mieć za sobą . A dalej tempo spacerowe i zwiedzanie Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry , Albanii , Macedonii i Grecji . Czas wyprawy to ok 2,5 tyg . ZAPRASZAM !!!

Edytowane przez _Pablo_

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Rumunii i Bułgarii trochę już pobalowaliśmy w tym roku . Bardzo fajne klimaty

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm pisałabym się ale większość krajów wyszczególnionych przez Ciebie już objechałąm. My się piszemy na Rumunię i Ukrainę czyli bardziej południowy wschód a nie południe ;)

 

No my Rumunie objechaliśmy w zeszłym roku i naprawde polecam, gdzies na forum jest mój opis wyprawy, a tak na zachęte wklejam filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=d0HdqUwpsF8 niestety słaba rozdzielczosc, ale zaniedługo bedzie videorelacja z całego wyjazdu i już wrzuce w hd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze chcialam jechac do bułgari ale wyszlo ze jedziemy do rumuni i na ukrainę więc musze sie dostoswoac :)

 

od razu pytanie po ile sa kamerki na kask i jak to dziala. Zapisuje sie na kartach jak w aparatach ? Bo bylam 3 x w okolicach chorwacji jak i w samej chorwacji i cholera nie mialam kamerki i zaluje ze nie uwiecznilam tych widoków a w czasie jazdy nie robie zdjec wiec zostaje tylko kamerka :)

 

piękny film. Teraz zima na pewno będzie się ciągnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od kamerki . Gopro HD lub contour to wydatek od 1000 zł . Kręci i zapisuje na karcie

 

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja się piszę :rolleyes: Tylko wzmocnię zawieszenie bo po Ukrainie jakoś bardzo buja a na innym moto jakoś na razie się nie widzę .

Myślę także o kamerce , jest na alledrogo dość ciekawa na karty SD uruchamiana pilocikiem - tak że nie trzeba szukać przycisków na głowie :rolleyes:

Dudi filmiki wychodzą ci coraz lepsze :wink:

Edytowane przez wajzer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna trasę z Polski przez Czechy,Austrię ,Słowenię ,Chorwację,Bośnię,Czarnogórę,Albanię do Grecji i powrót przez Macedonię,Serbię ,Węgry i Słowację zrobiliśmy w 2011 roku.Kilka zdjęć z tamtej wycieczki https://plus.google....7937?banner=pwa .

Naszą wyprawę opisał Prałat w cyklu artykułów pt.Jakieś 20 baków.

http://shoeipolska.w...-20-bakow-cz-1/

http://shoeipolska.w...-20-bakow-cz-2/

http://shoeipolska.w...-20-bakow-cz-3/

itd.

W tym roku zrobiliśmy trasę trochę na odwrót;Przez Słowację.Węgry,Serbię dojechaliśmy do Macedonii nad jezioro Ochrydzkie.Potem nad morze w Albanii.Dalej Czarnogóra,Bośnia ,Węgry i do domu.

Edytowane przez piter 1600

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA kocham Hr wiec moglbym to polaczyć :) w Czarnogórze też nie byłam :) Ale po tym co czytam (stan dróg) to coraz mniej mi sie usmiecha Ukraina

 

Oglądam zdjecia i przypomina mi sie wyjazd w strone chorwacji. Czemu ja tam nie mieszkam. Musze sie zakrecic kolo jakiegos chorwata :D ewentualnie Hiszpana. Rzucic wszystko w cholere i wyjechac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka Przemek :-) Mieliśmy łączyć i pewnie by sie udało gdyby polska armia tyle nie pila albo esperal żołnierzom wszywala :D Foresst pozdrowka dla Ciebie :-)

Łączył Ktoś z Was Rumunię z Czarnogórą i Chr ? Bo mi takie coś właśnie chodzi po głowie tylko mam mało czasu

P.S Pablo dzięki za alkomat wiesz gdzie ;)

 

Ostatnio chyba w Saturnie widziale kamerki Gopro więc zawsze możesz wziac na raty. Ta tańsza chyba za 8 stowek była ale nie przygladalem sie co to za model

MUsze się zaopatrzyć w takową kamerkę. Tylko nie wiem czy bedzie mnie stac bo chce do sezonu 2013 duzo kupic. JAk mi braknie kasiory to sobie aparat przykleje na kask taśmą :blink: ;) ;)

 

Krzychu my to plan uskutecznimy u mnie lub u Ciebie przy butelce :-) Piter muszę zajrzeć do Was na stronke bo dawno nie lukalem i poczytać co i jak

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo , kamerka o której wspominałem kosztuje w granicach 400 zł , widziałem filmiki z niej i są Oki , oczywiście w HD. Gopro to już renoma i za to się płaci.

CeBeeRka ja miałem aparat foto przykręcony do gmola i na filmikach też co nieco widać :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ta za 400 zł ma jedną wadę nie jest full HD ( pracuje w rozdzielczości 1280x720 ) jeżeli oczywiście na tą samą patrze. Myślę że już lepiej poszukać poprzedni model ContouraHD . Za 500-600zł można podobno ściągnąć nowego ze Stanów i masz pewność że wrócisz z filmem z podróży a nie z czarną plamą bo wtedy 400 zł pewnie roztrzaskasz o ścianę :D

Edytowane przez _Pablo_

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...