Skocz do zawartości

Tablice rejestracyjne indywidualne


Mens
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie,czy ktoś pośada tablice imienną, bo ja właśnie jestem wtrakcie wymiany tablicy rejestracyjnej na imienną ale powiedziano mi że max moge mieć 4 znaki na dole, a widziałem w innych motocyklach po 5 znaków na dole tablicy, czy to są tylko imitacje.Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"2. Poszczególne litery i cyfry numeru rejestracyjnego pełnią następujące funkcje: (...)

3) na tablicach indywidualnych — litera i cyfra stanowią wyróżnik województwa, zaś kolejne litery w liczbie od 3 do 5 stanowią wyróżnik indywidualny pojazdu, w którym nie więcej niż dwie ostatnie litery można zastąpić liczbą"

 

Więcej masz tutaj:

http://wptr.pl/zbiory/prawo/2000_D20021123.pdf

 

Byle tylko nie było tak nic niecenzuralnego (choć jestem prawie pewny, że kiedyś w Warszawie widziałem moto z blachą W1 KU**A, lub coś podobnego :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt tablic indywidualnych to 650,00 zł. Teraz czekam już drugi tydzień na odpowiedź czy jest wolne to słowo, którę chcę mieć na mojej tablicy, ale kobieta w UM powiedziała mi, że na tablicy może być tylko 4 znaki na dole max. I teraz nie wiem co jest prawdą. Jak ktoś z Was ma legalną tablicę z 5 znakami to niech da mi znać, że taką ma (np. broda,,,, lub coś innego).

Wielkie dzięki, pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tablicach indywidualnych - litera i cyfra stanowią wyróżnik województwa, zaś kolejne litery w liczbie od 3 do 5 stanowią wyróżnik indywidualny pojazdu, w którym nie więcej niż dwie ostatnie litery można zastąpić liczbą,

To cytat z rozoporządzenia w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów. Myślę, że to wyjaśnia sprawę.

edit:

Nie zauważyłem wcześniejszego postu Arcera.

Edytowane przez cezsek

Do czasu, kiedy skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że w kraju jest tylu idiotów. (by S. Lem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt tablic indywidualnych to 650,00 zł. Teraz czekam już drugi tydzień na odpowiedź czy jest wolne to słowo, którę chcę mieć na mojej tablicy, ale kobieta w UM powiedziała mi, że na tablicy może być tylko 4 znaki na dole max. I teraz nie wiem co jest prawdą. Jak ktoś z Was ma legalną tablicę z 5 znakami to niech da mi znać, że taką ma (np. broda,,,, lub coś innego).

Wielkie dzięki, pozdro :)

Nie wiem gdzie Ty mieszkasz ale blacha imienna to 1000 zł plus normalne koszty rejestracji i blachy mogą mieć 5 znaków.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...