Skocz do zawartości

Honda CM400, silnik 450


EQR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Interesuje się zakupem oditmerowego motorka i w grę wchodzi tylko Honda CM400 lub bardziej CM450(ale tej wersji nigdzie nie mogę znaleźć) stąd zastanawiam się nad kupnem wersji CM400 z 80'rocznika i ewentualnie zmienić silnik(jeżeli był by mocno wyeksploatowany) a silniki 450tki są łatwiej dostępne(według mnie).

 

Pytanie zasadnicze, czy Ramy między CM400 a CM450 w latach 1978-1984 były różne ? (różne = inny sposób montażu silnika(napędu), reszta jest mało istotna)

 

Na pytanie dlaczego nie chcę wersji CB-> bo taki mam gust, a Rebel mi się nie podoba ;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blok silnika pasuje.

Mylisz kilka pojęć - oltimer to kompletny motocykl wyprodukowany ponad 25 lat temu a Ty chcesz składaka.

CM400 był produkowany w latach 1979-81 z pięciobiegową skrzynią a w 1982 roku silnik ROZWIERCONO do poj 447ccm i dołożono 6ty bieg.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie: 2012 - 1980 = 32lata więc już ponad 25 ;-)

co do stwierdzenia składak: Ja po prostu chcę CM450, ale takiego w zasadzie nie ma ;( mnóstwo jest na allegro CB450 albo CM400, stąd mój pomysł aby z wersji CM400 zrobić sobie CM450, bo taki model był.

 

a pytanie zadałem dlatego że trafiają się okazje bez papierów za parę złoty ale wersje CM400, stąd zmodyfikowałbym go o silnik od 450(odpowiedniego rocznika) i zarejestrował jako zabytek(tylko tak da się jeżeli sprzęt nie ma papierów).

 

To akurat wiem że rozwiercono i dołożono bieg, mam całą książkę(serwisówke) o tych modelach od 78' do 87'(English) ale takich szczegółów czy ramy były modyfikowane to nie znalazłem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie: 2012 - 1980 = 32lata więc już ponad 25 ;-)

co do stwierdzenia składak: Ja po prostu chcę CM450, ale takiego w zasadzie nie ma ;( mnóstwo jest na allegro CB450 albo CM400, stąd mój pomysł aby z wersji CM400 zrobić sobie CM450, bo taki model był.

 

a pytanie zadałem dlatego że trafiają się okazje bez papierów za parę złoty ale wersje CM400, stąd zmodyfikowałbym go o silnik od 450(odpowiedniego rocznika) i zarejestrował jako zabytek(tylko tak da się jeżeli sprzęt nie ma papierów).

 

To akurat wiem że rozwiercono i dołożono bieg, mam całą książkę(serwisówke) o tych modelach od 78' do 87'(English) ale takich szczegółów czy ramy były modyfikowane to nie znalazłem :/

 

Na początek dowiedz się WSZYSTKIEGO o rejestracji motocykla na żółtych tablicach a dopiero potem kombinuj.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

święta racja modero

 

Pozwolę się podłączyć do tematu. Lecz wcześniej się przywitam i przedstawię.

Witam

Mam na imię Mirek

Motocykle to moje hobby, aktualnie suzi Dr 650 i Honda CM 400

Honda naprawdę rewelacja, jest moc, powiedział bym dużo mocy i więcej jej nie trzeba, jak na tak małą ramę.

spalanie w trasie do przy prędkości 100-120 km/h 3 l góra 3,5 l /100 , świetnie się prowadzi.

Tylko w mojej padła iskra podczas jazdy i nie wiem co jest, jakby ktoś miał podobny problem to proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam EOR akurat jestem posiadaczem Hondy CM 450 i zaczynam pomału dojrzewać do odsprzedarzy tego motocykla silnik był remontowany u Piotra D.jakieś trzylata temu i od tej pory motocykl stoi raz na jakiś czas jest przepalany.Wymaga dalszego dopieszczenia,dokumenty wszystkie tel.600-905-872

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szacowne grono.Mam takie pytanie dla speców.Czy silnik od motocykla Honda Cb 450S będzie pasował do Hondy Cm 450 bo nadaża sie okazja kupićCb450S a niemam możliwości podpaczenia mocowań silnika do Cb wiem że 400 pasuje bez problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...