Skocz do zawartości

Rumunia i Krym 2013


tosik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

Jesli sadzicie ze po Ukrainie da sie jechac szybko ..to owszem ale tylko głownymi drogami czyli az 2 (ze Lwowa do Kijowa i z Kijowa do Odessy )potem lepsze drogi sa na krymi i tylko tam

Droga z Odessy na Rumunie ,hm....jak uzyskacie tempo 100 km/h i nie polamiecie amorkow to bedzie super(mnie sie nie udało )W drodze z Odessy na Rumunie polecam trase na Kiszyniow i przejazd droga tranzytowa przez Mołdawie.Droga znosna,bez rewelacji,ale dacie rade ;) ;)

 

Jesli macie jakies pytania to piszcie ..polecam zwiedzic Biłgorod Dniestrzanski -piekna twierdza

 

i fajna trasa przez najwieksze w tej okolicy miasteczko wypoczynkowe Zatoke(nie polecam tam obiadowac -ceny jak w Odessie lub nawet drozej)

jak zywic sie to gdzies na wioskach po trasie.

 

A Mołdawie warto zobaczyc i przejechac sie betonowka ,ale nie z ta predkoscia co podajecie za Kiszyniowem sa niewidoczni lezacy policjanci ,na ktorych bagaze i kierowcy dosłownie wylatuja w powietrze ,ale widoki za to zapieraja dech w piersi :biggrin:

Edytowane przez Madziacr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie przydatne informacje drogowe o warunkach drogowych w Rumuni ( wszystkie trasy ) w tym i Transalpina i Transforgorska .. tu dają komunikaty o otwarciu i zamknięciu poszczególnych tras w tym i tych dwóch najważniejszych http://www.cnadnr.ro/ , polecam również http://www.welcometo...nia_index_e.htm , tu wszelkie informacje ...ta druga strona ma szczegółowe dane do GPS miejsc wartych do zobaczenia

Edytowane przez BMWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

W temacie wypowiada się wiele osób które na Ukrainie byli nie raz. Moze mi cos podpowiecie.

W Kamieńcu Podolskim chcę zobaczyć zamek.

Jak długo sie go zwiedza? Czy okolica daje wybór miejsc noclegowych i czy warto tam nocować?

Sorki za podpiecie sie do tematu ale chyba nie warto startować z nowym dla 2/3 pytań:)

Dzieki

kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z noclegami w Kamieńcu Podolskim generalnie nie jest problem , można skorzystać z Hostelu , zwykłych Hoteli których jest tam kilka lub spędzić noc w polskich zakonników , istnieje taka możliwość dysponują miejscami , wszystko to kwestia wyłącznie ceny i oczekiwań , ja korzystam czasami z danych zawartych na tej stronie http://www.globtroter.pl/forum/watek,17547,drogie,noclegi,,,,kamieniec,podolsk,ukraina.html i wiem że dane te są aktualne , co do zamku no coż nie wiem ile minimum ale jak chcesz na spokojnie i bez ciśnienia zarezerwuj sobie około 2 godz na wszystko , choć tutaj także to kwestia indywidualnych oczekiwań , a w zasadzie konfrontacji oczekiwań z stanem faktycznym ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!!!

Moge Wam polecic kilka ciekawych miejsc zarówno do zwiedzania jak i przejechania

Zaczne od Kerczu ..dawne ruiny do zwiedzenia i proponuje jechac do Kurortnoje droga w sam raz dla terenówek najpierw szuter a potem ...wertepy-zwłacza w wiosce.Za wioska jest jeziorko -słondkowodne ale w duzej czesci suche (ludzie jada tam by wymoczyc sie w błocie a potem obmyc w morzu przechodzac plaże:)

I nie cofajcie sie czasem ta sama droga tylko bocznymi drogami przy wybrzeżu jechac dalej ...to traficie na dawno opuszczone lotnisko wojskowe ...niesamowita przestrzen.

Przez wioske do plazy i mozna ozbic namioty wsród drzew,byle nie na samym piasku czesto w nocy sa silne wiatry .

 

W Jałcie polecam jechac w strone Bakczasaraju -ponoc jak motocyklista przejedzie te droge to jest naprawde motocyklista)bardzo kreta i waska droga z zakazem wjazdu autobusow::))

 

Jeszcze jedno miejsce Z Ewpatori przejechac sie wybrzeżem do Czernomorskoje ...mam nadzieje ze nie bedzie tak goraco jak wtedy gdy ja tam byłam i gdy w koncu wjechalismy na asfalt to dosłownie go całowalismy ,ale my jechalismy skuterami .

Warto wykapac sie tam wsrod skał.

 

Oprocz tego co napisałam jest po drodze sporo miejsc do zwiedzania i na Ukrainie mozna namiot rozbic prawie wszedzie oprocz terenu prywatnego i rezerwatu.

A toalety ...faceci maja lepiej tak to ujme :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...