Skocz do zawartości

Wybór enduraka :)


Dawid Janik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

DR 350 za młodej nie kupisz za starszą troche wybulisz.. zresztą 30konne enduro przy tak dużej wadze to raczej nie to ; o DT kupisz napewno sporo młodszą niż DR w podbnych cenach.. w DT mniejsze ryzyko wpadnięcia na mine przy zakupie..

Powiedz mi po jakich trasach latasz(czy są to polne dróżki czy np leśne lub podjazdy hopki itp) wtedy bardziej mógłbym dopomóc..

Przy zakupie innego motoru patrzysz na co innego ; o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1234567890 98760 milionów razy poruszany temat w co kupic co wybrać :D życzę miłej lektury

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem DR 350 i jestem jak narazie zadowolony, dałem 5k i dostałem do niej 7 opon. Pod koniec miesiąca idę z nią do mechanika wyregulować zawory bo je słychać i wyregulować gaźnik bo coś mi paliwa brała za dużo, ale zauważyłem później ze miała zasyfiony filtr powietrza więc może trochę przez to, ale zobaczymy później. Daje sobie spokojnie rade chociaż jest trochę ciężka i może to być dla niektórych problem przy podnoszeniu, ale akurat ja do słabych nie należę. :D a i mam ją dopiero od 2tygodni więc dużo jeszcze o niej nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem ale raz ze czasu bardzo nie mam a dwa ze bardziej lubię jeździć niż robić :D chociaż takie zwykłe rzeczy to czasem lubie pogrzebać ;) i to jest mój pierwszy motor, bo wcześniej miałem tylko Simsona S51 :D zresztą nie wiem czy to jest tylko gaźnik jeśli chodzi o to moje spalanie ...;/ bo pali ponad 2x wiecej niż powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie jesteś zdecydowany jak narazie na te motorki to poczytaj sobie tą lekturke w postaci ''co wybrać,kupić'' jest tam tego sporo ale dowiesz sie a takich motocyklach dużo dużo więcej jak i również o innych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresztą 30konne enduro przy tak dużej wadze to raczej nie to

 

jak nie lubie za bardzo suzuki tak 350 wyczynowy N ważył 113kg na sucho czyli mniej niż xr400 i jak to jest dużo to ja wysiadam :D

 

S z 95 roku waży suchy 119kg tyle co xr600 dla mnie szał szczególnie dla amatora, ja ciągle latam sprzętami z wagą na sucho w okolicach 120kg i nie narzekam na ciężar......

 

nawet SE czyli z e-startem waży 130kg ,,dry'' -dla mnie jeszcze akceptowalnie....

 

swoja droga nigdy nie interesowałem się ile waży dt125-według bikez 109 na sucho, ale aż nie chce się wierzyć to crm125 byłaby 10kg cięższa ??

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT 125R zalana po korek waży ok 120 kg. Mierzone na złomowej wadze. Więc sucha ok 110. W sumie patrząc na ten mtorek to powinienen być lżejszy. Najgorsze że ma cięzki przód i żeby podnościć przednie koło czy to przez rów, kłode itp trzeba zawsze użyć strzału ze sprzęgła. Nie wiem co w DT tyle waży wg mnie waga powinna być zbliżona do EXC. No ale pewnie ten stalowy bak, koła ,wahacz, mocowanie lampy wraz z reflektorem. Zegary linki, elektryka to prawie nic nie waży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kolego chce Cię uświadomić że płyny w motocyklu to n ie tylko paliwo... jest jeszcze olej w silniku w lagach itd... exc to typowy endurak na którym latają na zawodach więc musi być lepiej przystosowany.. widać po zawieszeniu i wszystkim a zresztą patrz żę ewolucja idzie do przodu a exc produkuja do dzis lecz DT nie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile masz tego oleju w silniku ?? 1l ?? nawet chyba nie (w crm było 750ccm ) do tego może płyn chłodniczy z 2l max (też chyba nawet nie nie pamiętam już) no i olej w lagach to chyba z 500ccm ??

 

to daje maks 4kg ...........

 

resztą patrz żę ewolucja idzie do przodu a exc produkuja do dzis lecz DT nie..

 

kolego produkuje się coś co zarabia a nie co jest dobre.......

w dzisiejszych czasach producent zarabia na częściach więcej niż na nowych moto więc jak dt 125 ma być produkowana :D ?? moto które 2 lata opęka na wymianie klocków(które zreszta kosztują 30 zł ), może napędu ?? jak na tym zarobić ?? wypuściłbyś jako producent takie moto :D ?? bo ja nie .........

 

dlaczego wycofano się z produkcji 2T ?? ekologia ?? bzdura po prostu na 4T się więcej zarabia-droższe moto , droższy serwis, droższe części

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi nie musisz tego uświadamiać bo ja mam oba motorki w garażu. A jeżdzę w sumie o wiele więcej na DT bo mi wystarcza. Z tą wagą chodziło mi o to że jak postawisz DT obok EXC i patrzysz tu i tu silniczek malukti, DT o wiele niższy i wydawało by się żę waga powinna być zbliżona, a tu DT jest o wiele cięższy.

Ale powiem wam szczerze że DT, może i jest słaby ,może i ma kiepskie zawieszenie, może i ma kiepskie hamulce ale przy dobrym jeźdźcu naprawdę dużo potrafi. Mój biedny wysłużony DT wygląda jak siedem smutków ale technicznie jest w bardzo dobrym stanie. Nie raz był wyśmiewany przez kolegów na 600 lub wyczynowych 400 i wtedy musiał udowadniać co potrafi zdziałać, że da radę tam wjechać. Kupiony za małe pieniądze ten motocykl dał mi i wciąż daje tyle frajdy z jazdy że ciężko mi się z nim rozstać i chyba będzie miał u mnie dożywocie. Tak jak wspomniał michoa takich motocykli już nie produkują a szkoda. Teraz to się tylko liczy poweeeeer i to najlepiej w pomarańczowym wydaniu. Ale wam powiem radość po wjechaniu gdzieś DT gdzie cięzke i mocne 600 poległy - jest niezastąpiona. Myślę że DT jest przykładem motocykla którego prawie każdy posiadał, a kto miał to złego słowa o nim nie powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...