Skocz do zawartości

Pierwszy motocykl Honda CM 250


rysik007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum, od niedawna mam prawo jazdy, jeszcze nie posiadam zadnego motocykla. Zastanawialem sie co kupic jako pierwsze i w czasie poszukiwan natrafilem na swietnie wygladajacy motor: Honda CM 250. Taki wlasnie chcilabym miec.

 

Swietny motor, tyle co sie naczytalem na jego temat, tyle co sie nakrecilem zeby go kupic, juz myslalem jak bede wygladal na takim :) Niestety motocykla takiego jest bardzo trudno dostac w Polsce.

 

Chcialbym wiec zapytac czy ktos ma namiary na taki motocykl?

 

Czy ktos moze polecic cos innego, inny motocykl o podobnym wygladzie, parametrach (spalanie, pojemnosc itp) ?

 

Czy ktos moze polecic mi inny motor, ktory nadawal by sie jaki pierwszy,

 

 

Mam 178 cm, 80 kg - podaje bo to chyba istotne..

Edytowane przez rysik007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ten dział-temat do przeniesienia.

 

Suzuki GN 250. Dla mnie identyczny. Kolega ma i sobie chwali. Oczywiście do kilkulatka trzeba cokolwiek kasy włozyć, ale sympatyczna maszyna. Spalanie od 2,6l/100km przy prędkościach rzędu 70-90 km/h w trasie. Potem lawinowo rośnie i przy 100-110 już jest pod 3.8-4 litry.

 

Spróbuj też wśród chińskich pojazdów poszukać, są różne krążowniki w małych pojemnościach. Na szprychach nie znajdziesz, ale niezawodne jeździdło na pewno.

www.grzegorski.net - witrualny kącik mojego warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj forum, jest sporo opinii na temat chińskich motocykli

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CM250 wygląda jak GN250. Fakt, rzadki motocykl w PL. Ale zamiast tego możesz kupić Rebel 250 która jest tym samym motocyklem prawie, róźni się wyglądem trochę., CB250 Nighthawk w sumie to też to samy, inny design tylko.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zależy, co nazywasz komfortem. Jedni twierdzą, że zabranie pasażera na 650-kę powoduje spadek komfortu poniżej granicy akceptowalnej dla wypoczynku, inni po przesiadce na cruiserka 250 jeżdżą parami po kilka lat. Znam takich i takich. W 2 osoby ćwiartką nie "poszalejesz", ale przyjemna podróż jest możliwa i nie muli pod byle górkę, już rzadko kiedy trzeba redukować.

Edytowane przez c64club

www.grzegorski.net - witrualny kącik mojego warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GS450L to doskonały yongtimer do codziennej jazdy i odważnej turystyki.

Z jego silnika wywodzi się motor GS500, znany z pancerności (o ile olej był sprawdzany...), więc nie ma obaw o kłopoty eksploatacyjne.

Silnik na panewkach, bardzo elastyczny, żwawy, tani w utrzymaniu: tarcze sprzęgła, uszczelki, łańcuszek, etc...

Co do reszty motocykla, to na pewno trzeba będzie oryginalny egzemplarz poddać rozbiórce układu hamulcowego i wymianie przewodu na opleciony stalą, o czyszczeniu prowadnic zacisku i tłoczka nie wspominając.

Co do ogumienia, to polecam Maxxis Pro Max do tej maszyny - opony dostępne w dobrych cenach w Larssonie i innych punktach.

Motocykl mimo wyglądu miniarmatury zachował normalną geometrię podwozia, pozwalającą na normalne pokonywanie zakrętów :)

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...