Skocz do zawartości

Pierwsza crossówka KTM


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

To mój pierwszy post na forum. Miałem okazję ostatnio pośmigać na jakiejś tandetnej crossówce. Nie wiem jaka firma i pojemność, ale jakieś pyrkadełko. Bardzo mi się spodobało i chcę kupić coś swojego. Budżet to 10 000 zł.

 

Mam 23 lata, 177 cm i 65 kg. Jestem szczupły.

Doradźcie proszę jaki model KTMa wybrać?

 

Przymierzam się do 4T, ponieważ nie chcę jakoś specjalnie szaleć, tylko spokojnie pojeździć w terenie.

 

Myślałem o:

 

- KTM SX 125

- KTM EXC 125

- KTM SX 144

- KYM EXC 250F

 

Czy warto kupować 125, nauczyć się i zmienić, czy może zdecydować się na 250 i bez problemu to ogarnąć?

 

Przeznaczenie: jazda na razie rekreacyjna, po polach, szutrowych drogach, pagórkach, drogasch w lasach. Jazda na początek spokojna, żeby się oswoić, z czasem pewnie jakieś niedalekie skoki i strome podjazdy, jakieś błotko.

 

Liczę się z kosztami utrzymania oraz paliwem, więc to nie jest dla mnie istotne.

Ważne, żeby maszyna była bezpieczna i żebym sobie nie zrobił krzywdy.

 

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.

Edytowane przez andrzejmirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema;] dobrze że napisałeś że liczysz się z kosztami eksplatacji bo to najważniejsze.!

to tak: piszesz że przymierzasz się do 4T a z wymienionych motorów tylko jeden jest w 4T;)

Budżet masz bardzo spory i możesz się wpatrzeć we wszystko;] ale doradzałbym SX'a 125 bo jest leciutki zwinny i jeśli masz olej w głowie to do opanowania choć potrafi ładnie się zebrać i zerwać;] lub ewentualnie jak się swojo czujesz na motorze to tego EXC 250F ewentualnie lepiej: SXF 250.

i powiedz mi dlaczego KTM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KTM dlatego, że kuzyn ma właśnie tej firmy i bardzo poleca. Ponadto sam serwisuje i pewnie serwisowałby również mojego.

 

Jaka jest różnica między EXC 250 a SXF 250?

 

I czy przy moim średnim wzroście i małej masie dam radę śmigać na 250?

Edytowane przez andrzejmirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KTM dlatego, że kuzyn ma właśnie tej firmy i bardzo poleca. Ponadto sam serwisuje i pewnie serwisowałby również mojego.

 

Jaka jest różnica między EXC 250 a SXF 250?

 

I czy przy moim średnim wzroście i małej masie dam radę śmigać na 250?

 

Na Twojej liście są crosówki i enduro.Różnica między EXC250 a SXF 250 jest tak wielka że nie warto o tym rozmawiać.Może EXC250 I EXC-F 250.Ten pierwszy jest za mocny dla początkującego, a ten drugi trochę za słaby.Jeśli chcesz jeżdzić 4t Enduro to pomyśl o EXC450 lub EXC 350.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajcie spokój z jakimiś endurami 350,450? do oswajania się?? no nie za bardzo... jeśli chcesz krosówke typową wsiadaj na sx 125 i naucz sie jeździć na tym lub innych setach np: Suzuki RM, Kawasaki KX, Yamaha Yz, czy Honda CR... moc mają i taką że da się poszaleć ale można również się uczyć, z koleji 4t jest bardziej przewidywalnym motorkiem ale rwie odrazu i tu byś musiał się przejechać na tym i n atym;x ale radziłbym zaczynać od 125 w 2t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój, nie będę kupował 350 albo 450! Mam 177 cm i ważę 65 kg więc na chłopski rozum takie maszyny będą za mocne i uciekną mi spod tyłka.

Jak wspomniałem, polecono mi Yamahę 250 YFZ na której uczył się znajomy. Mówi, że do nauki i późniejszego śmigania w sam raz. Jakieś opinie?

ps. wolę 4T ponieważ jak napisaliście - jest bardziej przewidywalny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój, nie będę kupował 350 albo 450! Mam 177 cm i ważę 65 kg więc na chłopski rozum takie maszyny będą za mocne i uciekną mi spod tyłka.

Jak wspomniałem, polecono mi Yamahę 250 YFZ na której uczył się znajomy. Mówi, że do nauki i późniejszego śmigania w sam raz. Jakieś opinie?

ps. wolę 4T ponieważ jak napisaliście - jest bardziej przewidywalny..

 

Dupa za mocne! Crossówki może bedą za mocne, ale proponują ci enduro 350 lub 450,, to jest róznica.

 

MIszczu najpierw zdecyduj czy chcesz crossówkę czy enduro, ale z tego co piszesz do MX ci nie spieszno.

 

exc -enduro, SX - cross

 

Na 350EXC ci 10kzł nie starczy więc albo 400EXC - muł nic ci się nie stanie, albo 450EXC, 250EXC-F też nie jest za słaby jak tam ktos wyżej napisał, w teren bardzo dobry, a jak ci nie bedzie przeszkadzać twarde zawieszenie dluga jedynka i ostrzejsza charakterystyka silnika to możesz brać crosówkę 250SX-F albo lepeij YZF 250 bo jest dużo lżejsza.

 

Jak 2T to 125/200EXC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj exc 200 motocykl idealny w teren. Ma bardzo dobry dolny zakres obrotów, nie oddaje mocy tak agresywnie jak 125 2t. Motocykl jest lekki i zwinny. Jeśli będzie Ciebie interesować 4t to exc 250f lub yamaha wr250f, jeśli się nie boisz trochę mniej znanych marek to kupuj husqvarnę te 250, też dobry sprzęt. Nie kupuj crossówek do lasu bo to mija się z celem. W motocyklach crossowych charakterystyka, zawieszenie i wszystko inne jest zestrojone pod tor w lesie te ustawienie się słabo sprawdzają. Na początek nie kuppuuj 250 2t/450 4t, ponieważ te pojemności są bardzo mocne i ostro mogą sponiewierać w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie chłopu mentliku w głowie. Bardzo mądre masz podejście do rzeczy pod względem mocy pierwszego motocykla co na pewno zaowocuję w przyszłości, poza tym szczegółowo opisałeś czego wymagasz od moto i na co się godzisz. Wybór jest prosty 250 exc-f. Żadne huski, gas gasy i inne niszowe marki bo będziesz miał problem ze sprzedażą. Yamaha 250 yzf to fajny sprzęt ale to crossówka która już w twoje wymagania średnio się mieści. Kup 250 excf, zrób remont i jeździj, do nauki ten sprzęt jest rewelacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...