Skocz do zawartości

Montaż Sprzęgła Honda cb400 78'


wojcieeeech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

poskładane, suchutko i gra gitara ;)

 

jest jednak inny problem. wymieniałem sprzęgło ponieważ się ślizgało, nie mogłem nabrać prędkości... i nadal nie mogę ;/ coś nie gra, nie wiem tylko co.

na 5 biegu przy obrotach 5000 mam prędkość około 70 km/h.

info:

napęd jest już na końcu, więcej go nei naciągne. może być z tym związek? sprzęglo już sie nie ślizga. pojemność(przypominam) 400cm3

gdzie zaglądnąć, gdzie stuknąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest jakaś kastrowana wersja? Dla przykładu XS400 OHC z kagańcem ledwo bujała 110km/h z dużej górki.

 

 

Albo masz coś nie halo z przełożeniami i/lub gaźnikami, że więcej nie wykręca.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia ;/ powoli kończą się moje możliwości mechaniczne, podjadę do jakiegoś speca, ale to dopiero po zmianie napędu, juz końcówka. puki co delikatnie pobujam wokół komina, na ten sezon więcej mamony nie wyczaruję. na wiosnę chłopak trafi pod nóż.

 

Gaźniki? chyba nie, wkręca elegancko na obroty, do końca.

Przełożenia? możliwe, tego nie jestem w stanie sam sprawdzić.(potrzebna wizyta u mechanika ;/)

Zdławienie też bralem pod uwagę, ale biorąc wiek motocykla(34) jeśłi nawet był zdławiony to w przeciągu tychże lat pewnie ktoś się już tym zajął.a jeśli nie, gdzie zaglądnąć?

 

Generalnie odczucie mam takie jakby skrzynia byla bardzo krótka. hop hop i już ostatni bieg, bez żadnego spinania(nie mam w zamiarze wysłać go na złom)

bez męczenia jedzie 60-70. nie jestem demonem prędkości, ale bez przesady :(

 

100 na pewno poleci ale będzie mial już dość. a mam delikatną manetkę do takich sprzętów :D

Edytowane przez wojcieeeech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w znalezionej instrukcji nie mam dokładnie okreslonej liczby zębów na zębatce. w częściach znalezionych na allegro, dedykowanych do mjego modelu, przednia zebatka powinna mieć 16, tylna 36/37. Przedniej nie zliczyłem, tylna posiada 36 zębów. stawiam na przełożenie, jest możliwe aby skrzynia biegów została założona z innego modelu, o innej pojemności? w samochodach wiem że ludzie różnie kombinują ze skrzyniami, lepiej i gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No takie mają być 36/16.Akurat mam takie moto na serwisie, m.in.napęd nowy zakładałem. Skrzyni innej raczej nie da się włożyć, a na pewno nie warto się bawić w takie coś. Silnik jest jakoś wykastrowany ale nie wiem jak, klient zażyczył sobie odblokowanie więc na dniach będę szukał kagańca w silniku. Jak znajdę to napiszę. Faktycznie, biegi są krótkie a moto średnio jedzie. Nie liczyłem ile biegów tam jest ale podczas jazdy brakowało mi co najmniej jednego więc skrzynia chyba 5-tka jest. Suzuki GS400 `79 idzie jak pocisk porównując do CB.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No takie mają być 36/16.Akurat mam takie moto na serwisie, m.in.napęd nowy zakładałem. Skrzyni innej raczej nie da się włożyć, a na pewno nie warto się bawić w takie coś. Silnik jest jakoś wykastrowany ale nie wiem jak, klient zażyczył sobie odblokowanie więc na dniach będę szukał kagańca w silniku. Jak znajdę to napiszę. Faktycznie, biegi są krótkie a moto średnio jedzie. Nie liczyłem ile biegów tam jest ale podczas jazdy brakowało mi co najmniej jednego więc skrzynia chyba 5-tka jest. Suzuki GS400 `79 idzie jak pocisk porównując do CB.

 

Dla modelu CB400N /78-79 przełożenie końcowe 16/37 a łańcuch 530/102 ogniwa, produkowany równolegle w 2 wersjach mocy silnika 20 lub 32kW

Silnik dławiony fabrycznie miał inny wałek rozrządu, zmienione dysze w gaźnikach i zdławione wydechy w kolankach.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...