Skocz do zawartości

Kurtka dla kobiety.. dylematy. Proszę o pomoc!


Rekomendowane odpowiedzi

Te teksty dziwne "...Jedyny właściwy wybór...", "...Nie prać w proszku..." i Twój zachwyt. Napisz proszę który konkretnie model Rukka kupujesz. Może kupię żonie. Jeśli można to też napisz jakie to pieniążki wydałaś. Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Ponawiam prośbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu zaopatrzylem sie w komplet Rukki, kurtka Rukka Athos i spodnie Std C2(zeszloroczny model z podpinka) Zestaw nie byl tani, ale po trzech latach jezdzenia w byle lachach postanowilem, ze kupie cos lepszego. I jestem z zestawu bardzo zadowolony. Nic nie przeciekalo podczas kilku godzinnej jazdy w dosc obfitym deszczu, wentylacja dobra, ciekawi mnie jak sie bedzie sprawdzal w zime, ale tego dowiem sie juz nie bawem.

 

http://www.moto-akcesoria.pl/kurtka-motocyklowa-meska-rukka-athos-czarna,p,27128

 

http://www.mcsonline.pl/spodnie-rukka-granite-48-c2-standard-czarne-990.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że tak długo.. już odpowiadam ;)

 

Kupiłam tę kurtkę - http://www.racerpolska.pl/kurtki-kurtka-damska-rukka-air-y-o_l_80_7314.html dokładnie za 2500zł. Oczywiście nowa. Kolor tak zwany hi-vis czyli ten z "oczodającym" zółtym. Na razie wiele o niej powiedzieć nie mogę, mam za sobą jeden dzień porządnej jazdy i to w temperaturze od 25 do powiedzmy 16 stopni, bez podpinki, bo z powodu temperatury zdjęłam i bardzo komfortowo. Ciepło, ale nie gorąco. Wygodna. Co będzie później zobaczymy :) Na razie mogę polecić, jeśli ktoś ma dużo kasy do przeznaczenia. Ja postawiłam na "raz a porządnie", czas pokaże czy to była dobra decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rukka to zawsze dobra decyzja o ile ktos ma duzo kasy.:) Taka "elita" wsrod tekstyliow. Jak porzadnie zaimpregnujesz to i deszcz nie ruszy (nie mowie o x godzinach w ulewach).

 

P.S.

Na prawde wierzysz, ze wystarczy Ci tylko jedna kurtka? ;)

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę.. już wiem np. że będę chciała dokupić sobie jakąś fajną, letnią skórę ;) Ale na razie wydałam prawie wszystko co miałam odłożone na dodatkowe wydatki i nie ma mowy, żebym w najbliższym czasie dalej robiła jakieś tego typu zakupy :) I tak poszalałam, jak na swoje możliwości :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna cena za ten model, gratuluje wyboru. To najbardziej "letni" model z Rukki, ale trzeba wziąć pod uwagę, jakie Finowie mają pojęcie lata :).

PS. Tutaj impregnacja raczej nic nie da z powodu bardzo rzadkiej nici na zewnątrz, więc dla wygody w ulewie przyda się kondonik, ale za to użyteczny zakres temperatur przy jeździe "na sucho" jest tu naprawdę spory. Warto za to używać tu dobrej bielizny termoaktywnej pod spodem, wtedy dopiero podpinka (tutaj fantastyczna kombinacja Gore-tex z Outlastem) może pokazać na co ją stać. Mam taki patent z Allroadzie i polecam każdemu, a tu masz jeszcze zamek Lockout... Miodzio :).

Może trochę przewrotnie, ale bieliznę z Rukki bym odradzał - jedynie modele ocieplające są naprawdę dobre, z tych silnie oddychających sugerowałbym coś na Coolmaxie. Ja używam m. in. Vanucci i jest naprawdę OK. Sprawdzałem też Crafta, ale swędzi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. zacznę od początku :) Kurtek dla Panów na rynku tysiące, z kobietami znacznie gorzej. Właściwie wybór jest niewielki, przynajmniej jak na damskie umiłowanie do marudzenia przy robieniu zakupów.. do rzeczy. Szukałam, czytałam, jestem trochę w kropce.

 

Skóra, czy tekstyl? Żeby kupić kurtkę muszę wybrać się do salonu osobiście, bo wole coś przymierzyć nim wydam sporą sumkę. mamy we Wrocławiu salon Modeki, więc intensywnie zaczęłam myśleć o niej. Z tekstylnych wpadł mi w oko model Laser Pro. Przeczytałam parę testów i opinii.. hm.

 

Potrzebuje czegoś BEZPIECZNEGO i wygodnego. Jestem w stanie wydać powyżej 1000zł, bo wiem, że lepiej kupić coś raz a porządnie. Nie jestem uparta, pasuje mi i skóra, i tekstyl. Możecie polecić mi jakiś model, firmę, może wypowiecie się na temat Modeki, czy warto? Czy inna firma w podobnej cenie lub droższa byłaby lepsza?

 

Póki co rozmyślam o tym http://www.modeka.pl/pl/produkty/#!box/laser pro/14/1/d . Sprawa jest o tyle trudna, że kurtkę muszę kupić.. jutro :) Przeznaczenie - w 90% miasto, motocykl XJ6, prędkości przelotowe w granicach rozsądku miejskiego :)

 

pozdrawiam!

 

Czoło,

modeka - rozmiarowo można odnieść wrażenie że szyją na niskie kobiety przy kości. Wchodze , mówie że mam rozmiar 36 a dostaje wora na ziemniaki. nogi mam jak badyle więc przedłużana wersja spodni -to o kant dupy rozbić- bo protektory zostały jak dla krasnoluda w tym samym miejscu.

 

Idę na łokietka, mały wybór ale dobre firmy, sprzedawcy ( 3 gapi sie w komputer jak osioł w marchewke i generalnie mają mnie gdzieś), oglądam se co chce, pytam o to to tamto, sprzedawca pokazuje łachy bzy '' może coś będzie może nie''

 

Jadę do moto -akcesoria, miło , spokojnie a kurtek damskich jak kot napłakał tylko dwie,trzy firmy i średnio pasuje. ( jestem szczupła, mocne wcięcie w talii ) , a że nie szukam oczojebnej różowej kurtki z jakimiś śmiesznymi wzorami......

 

jestem zmuszona wrócić na łokietka - bazując na research-u zrobionym w necie kupuje kurtke Clovera, tekstylna, regulacja w talii, kurtka długa , z podpinką, może być mega zimno a mi jest dobrze, pie**ole, że nie podkreśla kobiecych kształtów i że nie wyglądam w niej na ostrą dupę , nie potrzebuje, nie musze; kurtka git zaliczam w niej 3 gleby, nic sie nie dzieje, chociaż słyszałam , że protektor na ramieniu mógł stracić swoją właściwość.

 

Buty, polecam sklep niejakiego Włocha przy wylocie na Warszawę, długołęka.

 

Pomogło?

 

pozdro

Gućka

Edytowane przez Guciowa

Today is not your day,

and tomorrow is not looking good either ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po ciut dłuższej trasie, po jeździe w dosyć sporym zimnie i póki co mogę powiedzieć na temat kurtki same dobre rzeczy. Czy jest gorąco czy zimno, pod kurtką mam ten sam komfort temperaturowy. Skrajnych sytuacji jeszcze nie było, deszczu także, ale na razie jest dobrze. Liczy się też wygoda, a tutaj jest elegancko ;) Trochę brakuje sklepów, gdzie wybór kurtek damskich byłby większy niż trzy na krzyż, ale też i takie produkty schodzą mniej niż męskie, trudno się dziwić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W produktach Rukka plusem jest 5 letnia gwarancja, ale ogolnie to nie wiem jak jest w innych markach, moze jest i tak samo...

 

Nie znam producenta ktory poza Rukka daje wiecej niz 2 lata.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoj komplet Rukki mam 5 lat.

 

http://www.rukka.com..._guarantee.html

 

JA tez, tylko zle sie wczesniej wyrazilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...