Skocz do zawartości

kontrola trakcji made in poland


dragilla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie robię modułu zapłonowego - jeszcze. GPS jest i biegi też (z obrótów i prędkości). Dodatkowo masz kąt przechyłu, prędkości obu kół, przeciążenia i prosty sygnał z przedniego koła - czy jest ono w górze czy nie.

Wejść w procku jeszcze sporo wolnych. W pierwszej kolejności chcę dodać czujniki skoku zawieszeń. Potem można myśleć o dołożeniu TPS.

AFR i hamownia to bym musiał robić full moduł zapłonowy, a na razie kładę nacisk na uniwersalność. Moduł to już raczej musi być dedykowany do motocykla.

Pamiętaj, że ja jestem sam i nie zrobię wersji dla wszystkich możliwych moto :)

Ale powiedz coś więcej o swoim prototypie, może się w to pobawimy jak skończę kontrolę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadzwin z racingforum, zgaduję. Fajnie. Widzę, że nie tylko ja się bawię :)

 

ps: jako, że zima i muszę jeszcze R1 poskładać zanim potestuję, to zamawiam sobie dwa potencjometry do mierzenia pracy zawieszenia i będę to montował. Także będzie pełny monitoring pracy zawieszenia przód/tył w dataloggingu. Zły news jest taki, że jeden taki czujnik kosztuje 5 stów, więc zostawiam to jako opcję. Urządzenie będzie to wspierać. Jak ktoś będzie chciał to sobie kupi i wepnie.

 

ps2: moja R1 w częściach - nie mam kiedy jej poskładać nawet. Nie ma ktoś z Chotomowa albo okolic R1 (RN12/RN19) żebym mógł się do niego podpiąć? Potrzebuję zebrać trochę danych z pracy silnika. Mam gotową wiązkę. Jakby się jeszcze udało zamontować czujniki na kołach i zrobić ze dwa zakręty to bym miał danych na miesiąc pracy smile.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Staneło na montarzu na moim moto (niekompletnym). Od tego czasu nawet nie odpalałem moto - chyba mój pierwszy sezon od jakiś 10 lat kiedy prawie nie jeździłem... To chyba pokazuje stopień desperacji :)

W każdym razie nie odpuściłem tematu tylko się przegrupowuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...