Skocz do zawartości

Zdjęcie z ukrytego fotoradaru


Blood
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Policja się nie ociąga, kieruje sprawę od razu do sądu i masz wyrok.

Straż wiejska zwleka z tym jak najdłużej by miec kasę dla gminy tj. na własne widzimisie... i dopiero po długim czasie oddaje sprawę policji a oni zaraz kierują ją do sądu.

 

 

 

U nas za mandaty skarbówka blokuje konto, komornik zajmuję się ściąganiem innych długów.

Piszę u nas bo w innym województwie może byc inaczej.

 

jest komornik sądowy - ściąga np alimenty, niespłacone kredyty itd

i jest komornik skarbowy(siedzi praktycznie w przy Urzędzie Skarbowym) i taki właśnie "ściąga" zaległe mandaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając z wakacji fotoradar zrobił mi zdjęcie, lecz mam pewne wątpliwości czy powinienem przyjąć mandat. Po 1, fotoradar był w krzakach i to dosłownie - cały był obrośnięty jakimiś krzakami i nie było go widać. Po 2 - nie był pomalowany na żółto. Nie jestem zbyt na bieżąco z przepisami, ale wydaje mi się, że aktualnie wszystkie aktywne fotoradary muszą być pomalowane właśnie na ten kolor. Czy w takim przypadku mam jakiekolwiek podstawy do odmówienia przyjęcia mandatu?

 

1. Może być w krzakach i nie musi go być widać gdy został umieszczony znak D-51 (automatyczna kontrola prędkości) z tabliczką z napisem "Na odcinku". Dla uproszczenia pomijam odległości od znaku do urządzenia rejestrującego.

2. Odpowiedź już padła - nie musi.

 

Policja się nie ociąga, kieruje sprawę od razu do sądu i masz wyrok.

Straż wiejska zwleka z tym jak najdłużej by miec kasę dla gminy tj. na własne widzimisie... i dopiero po długim czasie oddaje sprawę policji a oni zaraz kierują ją do sądu.

 

U nas za mandaty skarbówka blokuje konto, komornik zajmuję się ściąganiem innych długów.

Piszę u nas bo w innym województwie może byc inaczej.

 

Przed nowelizacją ustawy (17.06.2011) straż wiejska nie była organem uprawnionym do żądania wskazania kto kierował pojazdem (po nowelizacji już jest) więc jeśli odmówiłeś podania sprawcy wykroczenia nie mogli nic zrobić. Kierowali wówczas sprawę na Policję której to nie mogłeś odmówić wskazania sprawcy.

 

Zapłać, a następnym razem jeździj w kominiarce :). (...)

 

Możesz jeździć nawet bez głowy - jako właściciel pojazdu, na mocy obowiązujących przepisów, zmuszony jesteś podać kto kierował pojazdem lub komu go powierzyłeś.

Yamaha XJ600

Honda CBF 1000A

Honda VFR1200F DCT

BMW K1300R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest komornik sądowy - ściąga np alimenty, niespłacone kredyty itd

i jest komornik skarbowy(siedzi praktycznie w przy Urzędzie Skarbowym) i taki właśnie "ściąga" zaległe mandaty

 

Dlatego wyraźnie napisałem zaznaczając późnie, że u mnie tak jest :P

 

Możesz jeździć nawet bez głowy - jako właściciel pojazdu, na mocy obowiązujących przepisów, zmuszony jesteś podać kto kierował pojazdem lub komu go powierzyłeś.

 

A nie jest tak gdy nie wiesz kto prowadził pojazd to płacisz sam mandat bez pkt. karnych?

Pytam bo o ilke pamiętam to jakoś tak to wyglądało :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej płacic po dwie dychy miesięcznie :rolleyes: , a jescze z 6 stów do spłaty jest.

U mnie ten system ratalny działa nieprzerwanie od 2009r. , nikt mi konta nie blokuje (a na rachunku maklerskim spora sumka) , komornik ani listy nie przychodzą , mandaty szły w centrum i na południu. Jak na razie spokój .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...