Skocz do zawartości

Zdjęcie z ukrytego fotoradaru


Blood
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając z wakacji fotoradar zrobił mi zdjęcie, lecz mam pewne wątpliwości czy powinienem przyjąć mandat. Po 1, fotoradar był w krzakach i to dosłownie - cały był obrośnięty jakimiś krzakami i nie było go widać. Po 2 - nie był pomalowany na żółto. Nie jestem zbyt na bieżąco z przepisami, ale wydaje mi się, że aktualnie wszystkie aktywne fotoradary muszą być pomalowane właśnie na ten kolor. Czy w takim przypadku mam jakiekolwiek podstawy do odmówienia przyjęcia mandatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjdzie z policji zapłac, jak od straży wiejskiej nie odbieraj lub wyślij coś takiego

 

 

…................ dnia …................

Pan

…............................

Komendant Straży Gminnej *

w ….....................

ul........................

….........................................

Sygnat sprawy:

….............................................

Wezwanie do usunięcia braków formalnych

Na podstawie zapisów art 129 b ust 2 pkt 1 lit b i 129 b ust. 3 pkt. 3 Ustawy Prawo Ruch Drogowy , w świetle postanowienia IKZP 8/10 Sądu Najwyższego z dnia 29-czerwca – 2010 , w świetle Stanowiska BMP-0662-1/1/MK/10 Głównego Urzędu Miar Biuro Metrologii Prawnej z dnia 11 stycznia z 2010 oraz Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 24 listopada 2003 roku ( ze zm.) w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń(Dz.U nr 208 poz 2023 z późniejszymi zmianami )

Wnoszę o usunięcie braków formalnych

1)

poprzez przesłanie odpisu świadectwa legalizacji:

- urządzenia samoczynnie ujawniającego i rejestrującego naruszenia przepisów ruchu drogowego przez kierujących pojazdami - które jest używane przez Straż Gminna w …................. w zakresie ustawowych uprawnień Straży Gminnej jak wskazano powyżej !

2)

Usunięcie wady prawnej przy braku delegacji prawnej dla Straży Gminnych – braku podstawy prawnej do działania Straży Gminnej w …................. na podstawie art 78 pkt 4 PRD „żądania wyjawienia” jak podanej w Wezwaniu …............... z dnia …............... w podstawie wezwania oraz w punkcie 2 użytej też w Punkcie …............... III druku stanowiącego załącznik do wezwania żada z dnia …............ podpisanego przez …................. Komendanta ** Straży Gminnej w …................... - zakwestionowanej przez Sąd Najwyższy - poprzez podanie aktualnej podstawy prawnej po dniu 29-06-2010 do wzywania właścicieli pojazdów przez Straż Gminna w Słupsku w celu wskazania kierującego.

3. Podanie kąta wykonanego pomiaru prędkości !

4) Przesłanie świadectwa legalizacji punktu umiejscowienia urządzenia do samoczynnej rejestracji i ujawniania wykroczeń w ….............. w terenie pod kątem badania promieniowania elektromagnetycznego

5) Podanie podstawy prawnej, żądania wyrażenia zgody na uiszczenie grzywny w kwocie …................ zł jak w punkcie III załączonego druku

6) Przesłanie mi czytelnego zdjęcia osoby kierującego pojazdem w chwili popełnienia przez niego rzekomego wykroczenia

Uzasadnienie :

Wskazany „Przyrząd do Pomiaru Prędkości Pojazdów w ruchu drogowym – radarowy ” na którego świadectwo legalizacji się powołujecie zgodnie z dyspozycją art 129 ust 2 pkt 9 Ustawy PRD mogą używać wyłącznie funkcjonariusze Policji.

Zatem proszę o usunięcie braku formalnego poprzez przesłanie świadectwa legalizacji urządzenia do którego używania jest uprawniona z mocy ustawy Straż Gminna w ….............. lub podanie nazwiska imienia oraz stopnia służbowego i numeru służbowego f-sza Policji , który używał przyrządu wskazanego jak w świadectwie legalizacji w dniu ….............. o godzinie ….......... w miejscowości ….................... do rejestracji rzekomego wykroczenia

Wobec faktów ,że :

-powołujecie się na świadectwo legalizacji „przyrządu do pomiaru prędkości pojazdów – radarowego „ gdy ustawa wyraźnie określa jakimi urządzeniami i w jakim celu może posługiwać się Straż Gminna (jak przytoczone na wstępie )

- podawana przez Was Podstawa Prawna uprawniającą Straż Gminną w …............. do działania na podstawie art 78 pkt 4 PRD w zakresie wzywania właściciela pojazdu do wyjawienia kierującego- została zakwestionowana przez Sąd Najwyższy postanowieniem I KZP 8/10 w dniu 29-06-2010 . Artykuł 78 pkt 4 PRD ( jest artykułem bez sankcyjnym ) nie stanowi też w żadnym wypadku podstawy prawa dla Straży Gminnej w …............. do żądania zgodzenia się na uiszczenie grzywny w kwocie .....zł za rzekome przekroczenie prędkości o 23 km . Zatem dalsze jej używanie po dniu 29-06-2010 przez …........... Komendanta ** Straży Gminnej w …................ nosi znamiona czynu zabronionego z art 231 § 1 KK a w zakresie żądania wyrażenia zgody na uiszczenie grzywny w kwocie …..................... zł nosi znamiona dodatkowe czynu zabronionego określonego w art 286 KK

Zdjęcie mi przesłane wyraźnie wskazuje ,że kąt dokonania pomiaru jest większy niż 22 stopni zatem wykazana prędkość została znacznie zawyżona co kwestionuje.

W załączonych dokumentach brak jest świadectwa legalizacji masztu oraz wykonanych pomiarów dla punktu …............................... w zakresie oddziaływania pola promieniowania elektromagnetycznego zatem zgodnie z przytoczonym stanowiskiem GUM złożenie wniosku o uzupełnienie jest w pełni zasadne .

Wobec zarzutu rzekomego przekroczenia prędkości o …................... km proszę o podanie podstawy prawnej żądania wyrażenia zgody na zapłatę kwoty …............... zł jak w punkcie III nadesłanego mi przez Was druku. Wspomniany w podstawie prawnej mojego żądania tzw. Taryfikator Mandatów ( pkt C poz 38 ) określa w takim przypadku górną granice grzywny w kwocie …......... zł zatem żądanie kierowane do Straży Gminnej podania podstawy prawnej w związku z zawyżeniem o …........ % żądanej wysokości grzywny jest w pełni zasadne .

Na nadesłanym zdjęciu brak jest wizerunku kierującego zatem niemożliwym staje się spełnienie żądania dotyczącego tożsamości kierującego wobec powyższego złożenie wniosku o nadesłanie zdjęcia z wizerunkiem kierującego jest zasadne .

Zatem złożenie wniosków przy braku uprawnień Straży Gminnej z art 78 pkt 4 PRD oraz stanowisku Głównego Urzędu Miar oraz instrukcji używania przyrządu do pomiaru przy Tzw. taryfikatorze mandatów , uzupełnienie braków formalnych jak na wstępie staje się w pełni zasadne a wręcz konieczne o co wnoszę realizując swoje konstytucyjne prawa.

....................................

podpis

*) w przypadku straży Miejskiej wyraz Gminnej zastąpić … Miejskiej

**) w przypadku gdy wezwanie wystawia inna osoba wpisać jej stanowisko

Druk uniwersalny dostosować to do własnej sytuacji i wysłać listem poleconym na adres straży !

Nie wypełniać i nie wysyłać druków otrzymanych ze Straży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jechałeś motocyklem czy samochodem. Czy zdjęcie jest od przodu czy z tylca?

 

Samochodem, gdyby to był motocykl to by nie było problemu. Zdjęcie jest z przodu, widać wyraźnie tablicę i mnie.

 

a była tabliczka ostrzegająca o fotoradarze ? bo jak tak to może być w krzakach i szaro-różowy ( z tego co wiem ;) )

 

Była, ale w takim razie po co przepis o malowaniu fotoradarów na żółto?

 

Jak przyjdzie z policji zapłac, jak od straży wiejskiej nie odbieraj lub wyślij coś takiego

 

Powiadomienie przyszło z komendy policji w jakimś zdupiu, ale podoba mi się ten tekst :D

Edytowane przez Blood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To malowanie na żólto dotyczy chyba tylko tych na masztach, ale nie jestem pewien tego info.

 

Ten był właśnie na 'maszcie' (jeśli rozumiemy przez to słup)

 

Widac wyraźnie Ciebie i z policji to musisz zapłacic i lepiej się z tym nie ociągaj

 

Mam wywalone, zapłacę jak przyjdzie pismo od komornika :D

Edytowane przez Blood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co może bana dostać?

 

Policja się nie ociąga, kieruje sprawę od razu do sądu i masz wyrok.

Straż wiejska zwleka z tym jak najdłużej by miec kasę dla gminy tj. na własne widzimisie... i dopiero po długim czasie oddaje sprawę policji a oni zaraz kierują ją do sądu.

 

Mam wywalone, zapłacę jak przyjdzie pismo od komornika :D

 

U nas za mandaty skarbówka blokuje konto, komornik zajmuję się ściąganiem innych długów.

Piszę u nas bo w innym województwie może byc inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, pomyliło mi się. Ale ze skarbówki też przychodzi najpierw ostrzeżenie

 

 

hahah u nas nie przychodzi, pewnego razu idziesz do bankomatu lub chcesz zapłacic kartą i ZONK

Wtedy odbierasz polecony o treści: Pana/Pani konto.....sratytaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten przepis odnośnie oznaczenia masztów na jaskrawy kolor obliguje ich do oznaczania jednocześnie dając czas bodajże do 2014r.

 

Później już chyba weszło, że wystarczy znak informujący o fotoradarze i na jakim odcinku jest pomiar. Nie jestem pewien ale jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...