Skocz do zawartości

Dobór tłoka do cylindra nicasilowego.


rahim711
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Robię remont w skuterku 2t i pozostał Mi jeden problem.

Posiadam cylinder tuningowy hebo na nicasilu, jego średnica wynosi 47.69-47.70.

Czy mogę do niego założyć tłok meteor o średnicy 47.60? Szukałem i niema nic z tłoków o mniejszym luzie.

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi, dzieki z góry za pomoc:)

 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi, ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadując, że ten nicasil faktycznie tam jest i nie jest uszkodzony to zostaje dość duży luz 0,10mm tłok-cylinder gdzie zazwyczaj montażowy wynosi 0,03mm-0,05mm. Jeśli masz instrukcję od tego zestawu cylindrowego to powinien być tam opisany dopuszczalny luz między gładzią a tłokiem. Teoria brzmi, że będzie działać a praktycznie to może nawet się nie dotrzeć porządnie i będą przedmuchy.

 

EDIT Napisz e-mail do sklepu Mieloch i zapytaj czy są w stanie sprowadzić tłok do cylindra który masz. Z tego co widzę występują w konkretnych zestawach.

Edytowane przez Shinigami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tkwi w tym, że tylko mam do wyboru tłok meteora lub malossi o rozmarze 47.6, poza tym są 47.2, 47.4 lub 47.8. Średnica tuleji dokładnie ma 47.69-47.70 więc chyba jestem skazany na ten co opisałem, bo to nicasil, szlifu nie zrobie.

 

Więc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadując, że ten nicasil faktycznie tam jest i nie jest uszkodzony to zostaje dość duży luz 0,10mm tłok-cylinder gdzie zazwyczaj montażowy wynosi 0,03mm-0,05mm. Jeśli masz instrukcję od tego zestawu cylindrowego to powinien być tam opisany dopuszczalny luz między gładzią a tłokiem. Teoria brzmi, że będzie działać a praktycznie to może nawet się nie dotrzeć porządnie i będą przedmuchy.

 

EDIT Napisz e-mail do sklepu Mieloch i zapytaj czy są w stanie sprowadzić tłok do cylindra który masz. Z tego co widzę występują w konkretnych zestawach.

Dostałeś już odpowiedź.

Edytowane przez piotrek1281
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...