Skocz do zawartości

Zaplon w CZ 350


Poczwar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam maly problem z moja czesia, a konkretnie z zaplonem. Ostatnio kupilem nowy przerywacz (drugi po wprzeczyszczeniu byl jeszcze w dobrym stanie), ustawilem i pojezdzilem kilka kilometrow i zaczela sie zachowywac jak na starym przerywaczu - pali tylko jeden gar a drugi czasem sie odzywa (czesto jest to buuuum!!!). Zanim zjechalem pod chate drugi gar juz nie gadal wcale (swieca poszla - a byla nowa bosha). Powiedzcie mi ludzie co mam z tym zrobic, bo ja nie mam pomyslu co to moze byc, a nie mam kasy zeby wywalac 70 zyla na nowy zaplon (nie wspominajac o elektronicznym - ok 300 pln)

 

pozdrawiam

 

poczwar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest na bank kondensator, wymien go a napewno bedzie ok, najlepiej by było jak bys wymienił dwa. Przeczysc przerywacze jeszcze raz i załuz nowe kondensatory a napewno problem zniknie. Sprawdz jeszcze czy sie iskrza przerywacze podczas pracy silnika jezeli tak to niema wadpliwosci to kondensatory.

 

pozdro @

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nic nie mówiłeś jak byłem na miejscu.

Przy uszkodzonym kondensatorze będzie silnie iskrzyło na przerywaczu.

Sprawdź jeszcze te świece, jeżeli będzie nieodpowiednia wartość cieplna świecy nie będzie ona się odpowiednio silnie nagrzewać i w końcu zawali się nagarem i ładunki będą spływać po stożku izolatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakos o tym nie pomyslalem jak byliście na miejscu.

A swiece zalozylem tydzien temu nowki - kupilem bosha odpowiednika F80 iskry, przejechalem pare kilometrow i prawdopodobnie jedna juz jest do dupy.

Sprobuje wymienic kondensator i zobacze jakie to da efekty.

 

pozdrawiam

poczwar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trza zamieniać po kolei prawy z lewym i sprawdzać. Najpierw zamień kondy i zobacz czy będzie gasł drugi gar, potem kable w.n. z fajami. Na koniec możesz przepiąć kable na przerywaczach i założyć lewą fajkę na prawy gar i na odwrót. W ten sposób najszybciej można dojść co padło. Moim zdaniem winny jest przerywacz bo to jest najbardziej niepewny element w czesiach i jawach. Pozornie może być ok ale lepiej sprawdzić czy nie przebija na osi młoteczka.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...