Skocz do zawartości

Wskazówki torowo-wyścigowe


Sikor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ćwiczeń z obciążeniem nie da się porównać to jazdy na rowerze.

Podczas ćwiczeń z obciążeniem głównie rozwijamy siłę, jazda na rowerze bardziej rozwija wytrzymałość. To są zupełnie różne rzeczy i mają na celu rozwój innych elementów motoryki. Dlatego dobrze się uzupełniają.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ja tylko pogardzam jeżdżeniem na rowerze stacjonarnym, bo jest to zajęcie NIESKOŃCZENIE NUDNE! A wypociłem w swoim życiu trochę potu na rowerku stacjonarnym, także wiem, co mówię :D Prawdziwa jazda jest świetna.

 

Poza tym, jeżeli ktoś ćwiczy na rowere stacjonarnym w jednostajnym tempie, to równie dobrze można iść pograć w bierki, efekt będzie podobny.

Edytowane przez MarcMarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas ćwiczeń z obciążeniem głównie rozwijamy siłę.

Zależnie od treningu masę mięśniową też. A jazda na rowerze to musi być konkretna w odpowiednich strefach HR. Takie wiezienie dupy to szkoda czasu.

 

Oczywiście, ja tylko pogardzam jeżdżeniem na rowerze stacjonarnym, bo jest to zajęcie NIESKOŃCZENIE NUDNE! A wypociłem w swoim życiu trochę potu na rowerku stacjonarnym, także wiem, co mówię :D Prawdziwa jazda jest świetna.

Tak jest, nuda i brak motywacji i ludzka tendencja do litowania sie na sobą...

24cefcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależnie od treningu masę mięśniową też. A jazda na rowerze to musi być konkretna w odpowiednich strefach HR. Takie wiezienie dupy to szkoda czasu.

 

 

Tak jest, nuda i brak motywacji i ludzka tendencja do litowania sie na sobą...

 

Kivi, celem ćwiczeń z obciążeniem jest rozwój wielu cech, w zależności od tego z jakim obciążeniem, przerwami, ilością serii itd ćwiczymy. Ale dla nas masa nie jest istotna, więc nie ma sensu tu o tym pisać.

Wiezienie dupy, jak to napisałeś nie jest pozbawione sensu, jeśli ćwiczysz wytrzymałość szybkościową.

 

Dla motocyklistów jeśli chodzi o nogi, najważniejsze są przywodziciele, odwodziciele oraz czworogłowy, a także mm łydki. Najmniej pracuje dwugłowy uda.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yuby, nie przesadzaj, dzielnie się trzymasz :) . Trochę cierpliwości (akurat do sezonu) i będziesz pałował jak należy.

 

Hm, w ogóle ciekawie się zrobiło. Widzę, że podchodzimy do tematu profesjonalnie (zawodowo wręcz ;) ).

Odnoszę wrażenie, że na naszym "mistrzowskim" poziomie solidny trening na torze z motocyklem to to czego nam trzeba.

 

A co do treningu fizycznego.

Siłki nigdy nie lubiłem i nigdy się raczej do niej nie przekonam. Wolę maksymalnie zwiększyć wydolność bez zwiększania masy, a wręcz z jej zbiciem (zmniejszenie masy o 1kg to już dużo w kontekście nawet jednego wyścigu). Zresztą o ile mniej człowiek się zmęczy w ciągu całego dnia np. na Speed Day'u, jeśli ma mniej smalcu do przetopienia pod kombinezonem.

Jakoś pod koniec tego sezonu bez problemu mogłem pałować kilkanaście kółek na pełnych kotłach. A mam "siedzący" tryb życia i pracy i jak to nazwaliście, jedynie powoziłem rekreacyjnie dupę po mieście na rowerze.

 

Piórko, rany, ja myślałem, że jak jeżdżę po torze, to pracuje moja głowa. A jakieś tam mięśnie to raczej bezwarunkowo ...

Edytowane przez Sikor

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kivi, celem ćwiczeń z obciążeniem jest rozwój wielu cech, w zależności od tego z jakim obciążeniem, przerwami, ilością serii itd ćwiczymy. Ale dla nas masa nie jest istotna, więc nie ma sensu tu o tym pisać.

Wiezienie dupy, jak to napisałeś nie jest pozbawione sensu, jeśli ćwiczysz wytrzymałość szybkościową.

 

Dla motocyklistów jeśli chodzi o nogi, najważniejsze są przywodziciele, odwodziciele oraz czworogłowy, a także mm łydki. Najmniej pracuje dwugłowy uda.

Dwugłowy uda jest niezwykle ważny, jako antagonista czworogłowego.

A co do wiezienia dupy, to chodziło mi o nietreningowe tylko taka jazda po bułki czy browar.

 

Yuby, nie przesadzaj, dzielnie się trzymasz :) . Trochę cierpliwości (akurat do sezonu) i będziesz pałował jak należy.

 

Hm, w ogóle ciekawie się zrobiło. Widzę, że podchodzimy do tematu profesjonalnie (zawodowo wręcz ;) ).

Odnoszę wrażenie, że na naszym "mistrzowskim" poziomie solidny trening na torze z motocyklem to to czego nam trzeba.

 

A co do treningu fizycznego.

Siłki nigdy nie lubiłem i nigdy się raczej do niej nie przekonam. Wolę maksymalnie zwiększyć wydolność bez zwiększania masy, a wręcz z jej zbiciem (zmniejszenie masy o 1kg to już dużo w kontekście nawet jednego wyścigu).

Jakoś pod koniec tego sezonu bez problemu mogłem pałować kilkanaście kółek na pełnych kotłach. A mam "siedzący" tryb życia i pracy i jak to nazwaliście, jedynie powoziłem rekreacyjnie dupę po mieście na rowerze.

Bo nie masz tłuszczu, jak sie mało waży to wszystko jest lepiej. Mniej krwi, i mniejsze zmęczenie przy wysiłku.

24cefcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sikor, to żeby było profesjonalnie: wydolność nie idzie w parze z masą mięśniową. I na siłce nie robi się wydolności, a ściślej: wytrzymałości, a raczej siłę i masę. :) (no i sylwetkę, oczywiście :rolleyes:).

 

Kivi, samo bycie antagonistą to nie wszystko...

Edytowane przez piórko

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yuby, dobre pytanie... ja od 14 miesięcy robię "6-tki Veidera" na brzuch, a kaloryfera jak nie było, tak nie ma. Fakt, że schudłem o 10 kg. No i od 2 tygodni zacząłem ćwiczyć w butach, żeby zwiększyć obciążenie - za radą Marca. Zobaczymy na wiosnę...

 

A wracając do nóg: domyślam się, że problemem był specyficzny układ "podnóżki-kierownica-siedzenie". Wszystkie te 3 elementy właśnie przerabiam, więc myślę, że problem albo zniknie, albo się powiększy (bo kąt ugięcia nóg w kolanach będzie większy)... więc lepiej na zapas poćwiczyć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...