Skocz do zawartości

Prądy w Yamahaha R1


ernestZL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

rzadko zaglądam do działu mech ale i mnie się przytrafił problem z moją najukochańszą R1...

 

Problem zaczął się od tego że miałem zły styk na czerwonym przewodzie co idzie na akumulator. Rozłączało zegary w trakcie jazdy i działy się dziwne akcje. 2 mechaniorów nie zauważyło tego i tak jeździłem przez jakiś czas. Sam doszedłem co i jak i naprawiłem ten styk. Ale zaczęły się wtedy takie akcje że przygasały mi światła przy schodzeniu z obrotów. Więc... do elektryka i miernik w łapę... Okazało się że altek jest OK tylko padł reg napięcia (nadmienię tylko że elektryk stwierdził że ładowanie jako takie jest tylko że "liche") Więc kupiłem tani chiński reg z allegro za 50zł. Światła nie przygasały, było wszystko OK. Pojechałem wczoraj na obstawę ślubu kolegi i po 5/7 odpaleniach siadł akumulator (nowa vectra kupiona w maju) Dzisiaj naładowałem akum i widzę że jest niby ok (przejechałem 20km i odpalił bez problemu) ale jak włączę migacze to przygasają mi światła. I teraz drodzy koledzy znawcy tematów prądowych z yamahahy... Pytanie....

Ad1

Czy kupiony reg za 50zł to śmieć?

Ad2

Czy prze ten czas co jeździłem na padniętym reg napięcia zabiłem akum?

Ad

Czy może to stwierdzenie mech "ładowanie jako takie jest ale jest słabe" oznacza że altek się skończył i na ciepłym silniku jak się trochę pośmiga (bo na zimnym jest OK) nie wydaje? Podobno ciężko jest czasem wykryć walnięty altek...

 

Za wszystkie błędy i niejasności przepraszam, jestem po 0,5 czystej gorzkiej i mogłem nabazgrać głupot których już nie wychwycę. Ale ciężko iść spać jak ona kochana stoi w garażu i ją coś boli...

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź miernik w łapę i sam zmierz altek czy nie ma przebić. Na zimno i na ciepło najlepiej. Akumulator nie pada tak z miejsca z niedoładowania, mógł ucierpieć ale nie aż tak, że w ogóle nie przyjmuje napięcia.

Jeśli wyjdzie, że altek mieści się w normie to niestety chiński regiel robi wypad. Sam osobiście jeden taki wyrzuciłem, bo ładował po 10V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że ładowanie jest nawet jeśli nieznacznie spada. Zostaje chyba tylko podmiana akumulatora co by się upewnić jak sobie radzi instalacja. Ewentualnie jeszcze raz zrobić pomiar jak trochę pośmigasz tj tyle ile poprzednio trzeba było żeby rozrusznik ledwo zakręcił.

 

P.S Mam nadzieję, że ładowanie sprawdzałeś pod pełnym obciążeniem elektryki.

Edytowane przez Shinigami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak... Pośmigałem dzisiaj trochę i przed jazdą na zimnym ładowanie w granicach 13.8V. Po 20km sprawdzam ładowanie a tu zoonk 12.6V. Akum na 100% jest OK bo zamieniłem z kolegą. Elektryk sprawdzał altek i według jego oceny jest dobry. Zaryzykuję i kupię jeszcze raz regulator napięcia-tym razem oryginalny nie chiński za 50zł i zobaczę co to da. Jak nie to odstawiam do konkretnego elektromechanika i niech sprawdza wszystko od nowa.

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jestesmy na etapie oceny ladowania.... a swoja droga widziales kiedys impulsator ktory iskrzy na przewodach??? Kolego nieprawidlowa iskra na swiecach ktora skutkowalaby zniszczonymi przewodami WN mialaby wplyw na prace silnika, w tym temacie autor o tym nie wspomina...

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po założeniu ori regulatora napięcia sytuacja wygląda tak że bez różnicy czy jest silnik zimny czy trochę pośmigam ładowanie cały czas trzyma 13.83V. Czyli wynika że to była wina reg bo ładowanie liche bo liche ale wróciło. Cały czas jednak światła przygasają na włączonych kierunkach.

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kazdym motocyklu przygasaja, zwlaszcza gdy jeszcze wcisniesz klamke stopu i masz wyregulowane za niskie obroty silnika, spadek napiecia i tyle... Shinigami, przez zasniedziale styki przerywacz co najwyzej moze pobierac mniej pradu i nie dzialac, a nie wiecej...

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...