Skocz do zawartości

Honda cb900 f bol d'or


Malykrata
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po przerwie :) dziś trafiło do mnie cudo jakim jest Honda cb 900 boldor z 1981 roku ,

Problem stanowi to ze gdzieś podziała sie iskra , moto fajne, zadbane, a tu taka skucha , przegrzebalem forum ( żeby nie było) temat jest podobny ale rozwiązania brak , jutro powalczę z cewkami , modulami itp jednak każda podpowiedź miłe widziana i browarem bedzie nagradzana

 

Dzięki i pozdrawiam lewą ręką Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zacząć mam od cewek czy obstawic coc jeszcze ?

 

Panowie . Działa , warczy , trąbi. Do pełni szczęścia brakuje ładowania i nie chce się wkrecac wyżej niż 6000-6500 , wina braku prądu ? Czy macie inne pomysły

 

Nie ma wpływu , masz problem z zasilaniem czyli gaźniki lub przyspieszacz zapłonu

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Sir Dudek, jak po drodze na Mazury zachaczysz o Łomże, zapraszam serdecznie , garaż i zimny browar czeka. Moto jutro doczeka sie synchronizacji i ma wpaść kolega elekryk postawić diagnozę na temat prądu .

 

Jak ktoś jest zainteresowany maszyna jest na sprzedaż. Pozdrawiam lewą ręką . Paweł

 

Do wymiany regulator napięcia, zamowilem juz ale cena ... Ja pier...... Oszaleli chyba .

 

Jeszcze jedno mam pytanie . Jakie świece NGK czy Denso

 

Dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich,trafiło mi się kupić w Wiedniu motocykl HONDA CB 900F z 1981roku przebieg 60tyś km w ,orginał w bardzo dobrym stanie,mam do was kilka pytań.1-wymiana oleju -jaki polecacie i ile wchodzi.2-jakie ma byc ładowanie akumulatora.bo mi jeżdząc na światłach rozładowuje akumulator.3-gdy uruchomie zimny silnik to na drugim cylindze przebiera jakby nie palił,dopiero po dłuższym chodzeniu zaskoczy,ale przy wyzszych obrotach strzela w tłumnik .Nadmienie jeszcze że wymieniłem swiece na irydowe,kable wysokiego napięcia,cewki są dobre.Co sugerujecie,wszystkie fachowe uwagi przyjmuje.Pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwisówka do ściągnięcia

http://www.hondaboldor.nl/ wymaga rejestracji

 

2 regulator napiecia lub uzwojenie alternatora

3 u mnie zawsze zawory do regulacji , w jednym egzemplarzu trafiło mi sie odkrecenie przyscieszacza zaplonu , no i swiece jak zalozysz nówki trzeba moto przegonic z 30 km pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej, to zgodnie z zaleceniami, a jakiej firmy- to już osobiste preferencje, raczej nie ma firmy, która mogłaby sobie pozwolić na "antyreklamę" w dobie globalizacji...

Napięcie na włączonych światłach nie powinno spadać 12,5 V, na wolnych obrotach, i moto musi podbijać do ok. 13,8- 14,2 V ( jeśli 15 i więcej uszkodzony regulator), sprawdzać należy tylko na sprawnym 100% pewnym akumulatorze, przy okablowaniu( w tym masy) pozbawionym śniedzi i nalotów...

Można sprawdzić sam alternator( jeśli nie widać widocznych przełamań, spaleń uzwojenia, ale trzeba poświęcić 1-2, lub 3 żarówki reflektorowe, podpinasz bezpośrednio pod kable wychodzące z altka ( sprawdzać należy wszystkie fazy), na wolnych powinno już ostro świecić, lekkie dodanie gazu powinno rozjarzyć i potem na wyższych obrotach spalić żarówkę, jak nie spala, znaczy że altek do wymiany, lub regeneracji ( jak się nadaje)...

Punkt trzeci obstawiam, na 70-80 % gaźniki- wymagają czyszczenia, ewentualnej regulacji i na koniec synchro...

Z Nowego Sącza daleko do Piotrka Dudka, ale model ten i temu podobne zna chyba "na pamięć" łącznie z rozbiórką z zamkniętymi oczami heahahahaa..

Pozdr. J-999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika uszkodzenie uzwojenia wirnika alternatora.

Gaźniki porządnie wyczyścić, wymienić zaworki paliwowe oraz membrany Air Cut a potem zrobić synchronizację.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...