Skocz do zawartości

rękawice długie czy krótkie na początek? (jeszcze kurs)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zaczynam jazdy na kursie, i muszę zakupić sobie rękawiczki, ale zastanawiam się czy długie czy krótkie? Może są jeszcze jakieś inne rodzaje, nie mam pojęcia.

Zastanawiałem się też nad butami, ale nie wiem czy są mi aż tak potrzebne. Motor planuje kupić dopiero na wiosnę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup normalne (długie) rękawice ze skóry, które są w miarę uniwersalne, pozwalają na jazdę w zakresie temp. +30 - +10. Krótkie są zwykle rękawice letnie z perforowaną skórą i innymi udziwnieniami.

Buty są potrzebne, ale bez spodni motocyklowych/kombii będziesz w nich głupio wyglądał (mam na myśli tradycyjne długie buty).

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie rękawice by ci się przydały i proponował bym ci długie, sam pamiętam ze miałem szczęście i co wyjechałem na miasto to zawsze mnie deszcz złapał i w rękawicach zawsze cieplej. Ja na kurs kupiłem sobie rękawice za 35 zł i sprawdziły się idealnie jak zdałem już prawko to zainwestowałem i kupiłem sobie droższe ze skóry modeki . Co do butów to najważniejsze by mieć z długą cholewką by nie skręcić sobie kostki.

Buty są potrzebne, ale bez spodni motocyklowych/kombii będziesz w nich głupio wyglądał (mam na myśli tradycyjne długie buty).

Głupio to wygląda facet co jedzie na ścigaczu w kurtce motocyklowej i w klapkach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez końcówek? ciężko potem będzie coś na klawiaturze nastukać

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na początek na kurs starczą takie trekingowe Campusy? ;]

Przymierzałem krótkie skórzane i długie, ale chyba były takie bardziej jak na cros, tak mi sie skojarzyło przynajmniej i do tej pory nie wiem które wybrać.

Edytowane przez skaleckidam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na kursie śmigałem w takich chyba bawełnianych kupionych na rynku za 7 złotych bodajże i wcale nie było źle;P A jeździłem od początku października i 3 grudnia egzamin. Teraz kupiłem za 119 zł wszędzie polecane za te pieniądze tschula 212 i nie narzekam aczkolwiek nie mam porównania z niczym i póki co latam na maszynach zapożyczonych bo na swojego potwora jeszcze odkładam do skarbony, ale już niedługo :angry: rękawice podobno krótkie z tego co mi mówili, ale ja uważam, że są dosyć długie więc i nimi się zainteresuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 212 tshulla wybrałem się w maju nad ranem w góry i powiem że nieźle zmarzły opuszki palców .wypada mieć ze 3 różne rodzaje.Typowe zimówki ocieplone,coś pomiędzy jak 212 i krótkie letnie.Najlepiej wszystko w sakwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...