Skocz do zawartości

Honda xr 400-brak biegów


PINHEAD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Mam problem z moją hondą xr 400 2000r-dziś wybrałem się z kumplami polatać po lasach i po dwóch godzinach jazdy dźwignia zmany biegów została na drugim biegu-tzn-coś się zacieło,dźwignia chodzi do góry i na dół ale jest opór i nie idzie przełączyć na inny bieg-sprzęgło jest ok gdyż da rade ruszyć z dwójki i wysprzęgla normalnie-jak wyłacze moto i próbuje przełączyć w góre czy w dół to słychać takie pukanie i nie da rady nic zrobić-czy może ktoś z was miał taki przypadek?? pomocy bo sezon jeszcze się nie skończył :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połóż moto na lewej stronie, zdemontuj prawy dekiel i sprawdź jak wygląda mechanik zmiany biegów, czy przypadkiem się nie zaciął. Jest to taka gwiazdka jakby z taką rolką i kłami. Na pewno rozpoznasz ten element.

Hej-czyli mam zdjąć pokrywe od strony sprzęgła-nie od strony dźwigni zmiany biegów tak??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej-dziś zdjąłem pokrywe i ta gwiazdka się obraca a ta roleczka wskakuje na swoje miejsce w gwiazdce-nic tu raczej nie blokuje-ale w środku w skrzyni jest na wałku od dźwigni zmiany biegów taki mechanizm z dwoma rogami-i on raczej nie przerzuca-chodzi o to na fotce

 

 

 

 

 

 

 

 

post-57044-0-44261000-1345482769.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że nie masz szczególnie dużego pojęcia. Oddaj motocykl komuś ogarniętemu i znajdzie Ci przyczynę bez problemu.

Hej-może i nie znam fochowych nazw pewnych części ale jakoś sobie radze-ale jak ktoś pisze o gwiazdce to staram sie odpowiadać w taki sam sposób-oczywiście bez urazy do Ciebie kolego :)

Teraz do rzeczy-jak zacząłem zmieniać biegi tą "gwiazdką" od pierwszego do piątego i z powrotem tak z pięć razy to ten mechanizm na fotce wyżej odbił i zaczął przełączać biegi normalnie i wszystko jest git-po prostu tymi kłami nie obracał tego wałka gdyż był cofnięty cały czas-i tu moje pytanie-czy to się tak zdarza co jakiś czas? Miał ktoś kiedyś taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej-może i nie znam fochowych nazw pewnych części ale jakoś sobie radze-ale jak ktoś pisze o gwiazdce to staram sie odpowiadać w taki sam sposób-oczywiście bez urazy do Ciebie kolego :)

Teraz do rzeczy-jak zacząłem zmieniać biegi tą "gwiazdką" od pierwszego do piątego i z powrotem tak z pięć razy to ten mechanizm na fotce wyżej odbił i zaczął przełączać biegi normalnie i wszystko jest git-po prostu tymi kłami nie obracał tego wałka gdyż był cofnięty cały czas-i tu moje pytanie-czy to się tak zdarza co jakiś czas? Miał ktoś kiedyś taki przypadek?

Ale co było cofnięte? Zrób zdjęcie jak jeszcze nie poskładałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...