Skocz do zawartości

Przy gwałtownym dodaniu gazu motor gaśnie!!!


Grzegorz Górny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kupilem zippa pro 50 i ma przejechane juz 10 km. Problemem jest to ze motor przy gwaltownym dodaniu gazu gasnie. Gaznik regulowalismy ale nie wiem czy dobrze. ;) Z świeca byly problemy na poczatku motor sie szybko zalewal i byl za duzy luz na swiecy, ale jeszcze wazna rzecz, natomiast koncowka swiecy jest mokra i CZARNA, wujek mowil ze swieca uzywana dlatego czarna, czy taka ma być? Moze to wina dotarcia jest ze tak dziwnie chodzi ten motor. Jak powoli dodam gazu to normalnie wkreca na obroty. Na igliby jest ustawiony na 3 zabek od gory. Przoe o pomoc, meczymy sie z ojcem 5 dni i nic nie dziala :/ ZAMIESZCZAM TEZ FILMIK POKAZUJACY JAK TO WSZYSTKO CHODZI. http://www.youtube.com/watch?v=O8IYG8M-eJU&feature=youtu.be

PRSZE O POMOC ://////

Edytowane przez Grzegorz Górny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba bedziesz musiał się z tym pogodzić miałem już juz 2 zippy tops i nakeda ,akurat przy tym drugim problem byl podobny o ile nie ten sam.gdy odpalisz i dodasz wiecej gazu to tez gaśnie? Jeśli tak to samo ja to , nie powininme gasnąc gdy silni jest rozgrzany według mnie to chyba się zalewa i poprostu nie dawaj mu gazu na zimnym . To tylko przypuszczenie może pomoże , może nie . Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wygląda że skuter ma za bogato w dolnym rejestrze obrotów.Przyczyn tego może być wiele:za wysoki pozim paliwa w gaźniku,źle ustawiony skład mieszani biegu jałowego,przytkany filtr powietrza,zawieszona iglica,niezamkniete ssanie.Możliwe że tylko jest uwalona świeca zapłonowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ssanie mam zamkniete, filr chyba nie jest zatkany bo to nowy motor (36 km), sklad miesznaku ustawialismy ale sprobuje zaraz na iglicy poustawiac

 

A moze te przygasanie to wina blokad na module???

 

Zauwazylem ze tylko na biegu jałowym mi tak przygasa a jak jade to tego problemu nie ma. Tak ma byc ze przygasa czy jak?? inni tez tak mają?? niehc ktos odpowie wreszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadamy. To jest niepopularny sprzęt więc nie licz, że przyjdzie 3 użytkowników tego wynalazku i wszystko wyprostuje jednym zdaniem.

 

Blokady na module nie mogą powodować przygasania. Pod obciążeniem nie przygasa, bo to wymaga więcej benzyny więc pewnie jest w stanie to przepalić po za tym miałeś zrobić porządek z iglicą ale nie napisałeś czy w ogóle coś się zmieniło czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz że ssanie jest zamknięte? W skuterach stosuje sie ssanie elektromagnetyczne.Pozatym grzebałeś w gaźniku więc może napiszesz co i jak robiłeś.Pozatym już Ci pisałem że te skutery maja pompke przyśpieszenia-to takie cos co wstrzykuje paliwo do gardzieli gaźnika i jak pompujesz( tak jak na filmiku) to zalewasz gaźnik.

Eliminujesz pewne rzeczy na zasadzie chyba,a chyba to taka ryba co w morzu pływa a morze jest szerokie i głębokie...

@Shinigami

4 takty zippa mają gaźniki podciśnieniowe i możliwe że przytarł mu sie tłoczek który podnosi iglice i dlatego jest za bogato w niskim rejestrze obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt jest niemal nowy, mało prawdopodobne żeby coś było zużyte. Po za tym pompka przyspieszająca w tak drobnym sprzęcie raczej nie występuje. Jeśli opuszczenie iglicy i ustawienie skłądu mieszanki nic nie zmienią to zostaje poziom paliwa (jak powszechnie wiadomo, te sprzęty składa się w polsce od tak sobie) a jeśli to nic nie zmieni to szukanie lewego powietrza. Z uwagi, że mechanik jest domatorem, trzeba rozwiązać problem krokami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...