Skocz do zawartości

Pomocy!!! cz 350 problem z odpaleniem po 20 latach stania w stodole


Patryk Petka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem taki jak w temacie. Wziąłem sie za naprawe cz mojego taty wymienilem wszystkie uszczelki w silniku simeringi walu, przegladnalem cała elektyke i wszystko jest tak jak ma byc, iskra jest, paliwo dostaja a tylko przekreci korba slychac ze chce zalapac ale nie zapali. Zauwazylem tez ze wylawa mi sie paliwo przez gaznik do filtra. prosze o szybka pomoc.

Edytowane przez Patryk Petka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem taki jak w temacie. Wziąłem sie za naprawe cz mojego taty wymienilem wszystkie uszczelki w silniku simeringi walu, przegladnalem cała elektyke i wszystko jest tak jak ma byc, iskra jest, paliwo dostaja a tylko przekreci korba slychac ze chce zalapac ale nie zapali. Zauwazylem tez ze wylawa mi sie paliwo przez gaznik do filtra. prosze o szybka pomoc.

Jeśli było by wszystko OK to motocykl zapalił by od pierwszego kopa :excl: :banghead: A na poważnie to jeśli wycieka ci paliwo z gaźnika, to motocykla nie uruchomisz, bo albo będzie zalewało świece, albo do silnika nie dotrze właściwa mieszanka powietrzno-paliwowa. Prawdopodobnie przepuszczają ci zaworki paliwowe. Możliwe też, że pływaki toną i powodują wypływ benzyny. Sprawdź też dokładnie ustawienie zapłonu. W CZ 350 (zakładam, że to ten model, bo niestety nie napisałeś o jaki chodzi), ale też we wszystkich innych dwusuwach, na łatwość rozruchu bardzo duży wpływ mają: szczelina na przerywaczu (przerywaczach w 350-tce), stan i sprawność kondensatora, kąt wyprzedzenia zapłonu. Jeśli stan cylindrów jest zły (luzy i przedmuchy do karteru) to również nie będzie łatwo odpalić silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dostałeś poradę, z której należy skorzystać, wyciągaj gaźnik i całkowity serwis gaźnika.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jest jeszcze taka sprawa że dawniej przed postojem zalewano silnik olejem lub czymś innym. Może się okazać że w skrzyni ci zalega i bez przedmuchania nic nie zdziałasz. Sprawdź czy świece są mokre. Jest jeszcze coś takiego jak czoło wału, jeżeli jest nieszczelne to jest problem z odpaleniem zimnego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze coś takiego jak czoło wału, jeżeli jest nieszczelne to jest problem z odpaleniem zimnego silnika.

 

To, że uprawiasz archeologię, wykopując stare posty i pisząc swoje nic nie wnoszące uwagi (zapewne tylko po to by nabijać licznik) to pryszcz.

Ale to sformułowanie powyżej zupełnie mnie zaskoczyło. Jeśli możesz rozwiń tą część wypowiedzi, bo jak żyję nie słyszałem o " czole wału i jego nieszczelności".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że uprawiasz archeologię, wykopując stare posty i pisząc swoje nic nie wnoszące uwagi (zapewne tylko po to by nabijać licznik) to pryszcz.

Ale to sformułowanie powyżej zupełnie mnie zaskoczyło. Jeśli możesz rozwiń tą część wypowiedzi, bo jak żyję nie słyszałem o " czole wału i jego nieszczelności".

allegro.pl/listing/listing.php?string=czo%C5%82o+wa%C5%82u+jawa

Silnik Jawy i CZ pracuje na odseparowanych skrzniach korbowych a czoło z labiryntem pełni rolę uszczelnienia. Jeżeli są przedmuchy silnik ma problem z zaciagnieciem mieszanki.

 

Nie nabijam nikomu licznika, nie zwróciłem uwagi na daty. Nie jest moim zamiarem nabijanie nikomu statystyk bo nie po tu jestem. Przyzwyczaiłem się że jeżeli temat jest wysoko to jest świeży więc chciałem pomoc. Spokojnie, poprawie się.

Edytowane przez Xepher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem całkowicie zaskoczony. Ale pewnie to dla tego, że w życiu nie miałem JAWY/CZ 350 i żyłem w nieświadomości, że taka część jest tak właśnie nazywana. Ja nazwał bym ją po prostu jarzmem.

OK dzięki za wyjaśnienia, ale patrz kiedy ktoś ostatni raz pisał w danym poście, bo po kilku latach twoje wyjaśnienia na pewno mu się nie przydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...