Skocz do zawartości

Uszczelniacze zawieszenia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów,

 

ostatnio wymieniałem olej w zawieszeniu mojego chrupka (cbr 600 f3 98r) i przy tej okazji wymieniłem uszczelniacze (athena). Niestety, po krótkiej jeździe okazało sie, że jedna laga troche się poci (przed wymianą nie laciała). Uszkodzeń na goleni nie widze (żadnych rys, powierzchnia lustereczko).Kombinuje co mogłem zrobić nie tak:

1. za płytkie osadzenie uszczelniacza (?) (ale czy to możliwe jeżeli pierścień zabezpieczajacy wskoczył na miejsce) ?

2. Odwrotne założenie uszczelniacza (czy ma znaczenie [napisy do góry/dołu], którą stroną montujemy uszczelniacz, wydawało mi się, że jest on raczej symetryczny z obu stron.. czy może się myle ?

 

Pozdrawiam,

Michał

Edytowane przez michal1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ma znaczenie kierunek montazu uszczelniacza. I bezwzglednie należy tego przestrzegać. W przeciwnym razie moga byc efekty jak u Ciebie.

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montuje się górą do góry, dołem do dołu. :banghead: Zapewne użyłes odpowiedniej tulei do nabicia uszczelniacza, czyż nie? Przecież nie robiłeś tego przecinakiem...

 

W ogóle Athena to straszna kupa. Wtopiłeś. Teraz wymień na markowe uszczelniacze i bedzie git.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym, że athena to kupa- sam na nich jeżdze i nie ma problemu. Kilkanascie takich zestawów założyłem i nie było skarg (nawet u tych kierowników co walą ciągle gumy). Za to all balls uważam własnie za kupe- 2 razy założone i 2 raczy pociekły w tym samym sezonie.

 

Najlepsze uszczelniacze to NOK - do kupienie praktycznie tylko w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...