Skocz do zawartości

Licznik motogodzin - nie zlicza?


Z3US
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W zimie zrobilem remont w mojej cr, nowy cylinder, wał itp itd kupiłem u Olka licznik motogodzin, zalozylem go, zawinalem ładnie kabelek na kablu WN z 5 razy, zabezpieczylem izolacją i trytytką żeby się nie odwinęło. Licznik dalem do airboxa, wiec nieumyslne zalanie raczej mu tam nie grozi. Wszystko pięknie ładnie tylko sprawa która mnie nurtuje polega na tym ze... Od zimy mineło już ho ho, jeżdzę praktycznie w kazdą niedziele po 5 godzin, wiadomo że nie non stop, ale zbiornik, czasem dwa w ciagu jednej niedzieli wyjeżdże. Stan licznika na dzień dzisiejszy to 3,1. Mamy już lipiec, dajmy na to 16 niedziel przelatanych, ze 3 litry oleju juz poszlo. Boje się, żę licznik pokazuje pogode a nie przebieg w motogodzinach, wdupiłem w silnik sporo kasy i nie chce go zaniedbac przez takie ustrojstwo. Wiem ze motogodziny są zliczane w jakis dziwny sposob nie bedacy czasem pracy silnika poprostu, honda jeździ jak na sete przystalo, z obrotów nie schodzi. Lucznik oszukuje, czy tylko przeczulony jestem ? Brat w KTM ma inny licznik, to u niego zlicza juz jak chodzi nawet na jalowych obrotach i w ciagu dnia ich natlucze wiecej niz ten w mojej cr w ciagu roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmm jaki masz ten licznik moze jakiś uszkodzony bo ja za jeden wypad robie ponad 1 mth i nie zabardzo mi się w to wierzyć nie chce bo tez wywaliłem sporo kasy w silnik i po 15 czy 20 szlifach miałbym silnik remontować znowu. sprawdz sobie przy liczniku czy jest dokładnie włozony kabel i czy owiniecie na kablu wysokiegonapięcia jest dalej czy sie poluzowało i wisi jak psu j*ja ;-) a jak masz wszystko załozone poprawnie to licznik walnięty ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że kręcisz swoją CR jak należy? :biggrin:

A jakie to ma znaczenie dla licznika motogodzin?

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, napisałem zanim pomyślałem. Wiem jak licznik liczy impulsy.

No jak działa ? Ja wiem że nie działa jak stoper, tzn że silnik jest uruchomiony, to już czas nalicza. Silnik musi byc ekslplatowany na jakis tam obrotach i dopiero wtedy zliczane są motogodziny. Podobno zawodnik na torze w ciągu pół godziny może nawinąć nawet motogodzine. Dle mnie nie zmienia to faktu, ze licznik mam poprostu z*ebany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...