Skocz do zawartości

simson awo 425s - czy warto?


Gość czarny rycerz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czarny rycerz

:D Witam Panowie. Od momentu jak mnie trafił bakcyl z motocyklami, wiele się zmieniło, na początku chciałem jezdzic tylko road star warriorem, a teraz chce po prostu jezdzic czymkolwiek...(wzgledy finansowe) I tak wpadlem na pomysl, ze kupie na prawde tani, ale fajny motocykl, jedyna koniecznosc - to chopperowaty wyglad (coz to mnie kreci :roll:) - sluchajcie, widzialem w gieldzie motocyklowej fajne przerobki simsonow AWO 425s, co myslicie o tych maszynkach? mysle ze pojemnosc jak na pierwszy motor jest calkiem przyzwoita, moze ktos z was jezdzi takim wehikulem??? z gory bardzo serdecznie dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu kupiłem taki okaz, miał inną kierownicę i siedzenie stylowane właśnie na czopera. Ja chcę zrobić go w orginał.Jeśli chcesz go przerobić to zrób to tak rzebyś w każdej chwili mół powrócić do orginału (takie moje zdanie). Chodzi mi tylko o to żebyś go !!! NIE CIĄ !!! :D I tak zrobisz po swojemu ,ale ja tak myślę jak napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarny rycerz

No wlasnie, jak myslisz, czy ktos kto nie zna sie nic, a nic na mechanice (w ogole nic wczesniej nie grzebalem przy motocyklach) moze kupic ten motocykl i zaczac przy nim grzebac? przerabiac go na wlasny sposob, czy korzystajac jedynie z instrukcji mozna nauczyc sie owej mechaniki do konkretnego modelu?? czy raczej bedzie to walka z wiatrakami, bo to przeciez frajda, bawic sie w przerobki, upiekszanie od podstaw, no nie? czy ktos z was zaczynal w ten sposob??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego czy masz dwie prawe czy lewe ręce,i czy jesteś pojetnym uczniem.Awo to naprawdę prosty i wdzięczny motocykl.Wszystkiego się nauczysz.Jak ja kupiłem "Junaka wersja puzzle"to nie wiedziałem co jest co.Ale powolutku,powolutku i śmiga już czwarty sezon w miarę bezawaryjnie :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarny rycerz

no wlasnie.... a jesli AWO to chyba tourist i faktycznie, kiedy patrze n oryginal, widze na prawde zajebicho oldtimera. :D tak chyba zrobie.

 

dziekuje za odpowiedzi.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

 

Chciałem spytać jak jest z awaryjnością AWO 425, czy można go porównywać z MZ czy to więcej napraw niż jazdy.

No i jeszcze trwałość, wydaje się że silnik powinien wiele przetrwać skoro z takiej pojemnosci tak mało mocy, no ale prosze o pomoc ekspertów.

z góry dzięki

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awo ma na prawdę trwały i mało awaryjny silnik. Zespół napędowy jest bardzo prosto zbudowany- junak w porównaniu jest bardzo skomplikowany. Wał napędowy bardzo trwały. W całym motocyklu nie ma ani jednego łańcucha. To na prawdę bardzo fajny sprzęt. Robiłem kilkukrotnie z awokami i jeżeli się porządnie przeprowadzi remont to na prawdę bezawaryjny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Awo 425 S z 1956 r.Kupiłem go jako zestaw "zrób to sam" czyli w częściach. Zrobiłem go od podstaw zaczynając od centrowania kól przez kapitalny remont silnika a kończąc na chromach i tapicerce.Silnik jest bardzo prosty i mało skomplikowany.Skrzynia i sprzęgło również.Junak w porównaniu Z AWO to istny zwitek róznych (czasami dziwnych) patentów.Napęd wałem w AWO mówi sam za siebie.Oddzielnie iskrownik i pradnica tak ze nawet bez akumulatora mozna smigać.Wygodny,dobrze sie prowadzi i niezbyt szybki.Ale na takim motocyklu nie mozna szybko jeździć! Musisz dac szanse wszystki panienkom zeby mogły sie za Toba oglądać . A oglądać sie będą napewno :lol: Mając ze soba podstawowy zestaw kluczy na drodze mozesz zrobic wszystko sam.Chociaz ja zawsze wracałem do domu nawet z najdłuższej trasy "o własnych siłach" AWO to super motocykl na początek.Poznasz budowe i mechanike od podstaw a "ON" na pewno odwdzieczy sie bezawaryjna jazdą

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak

 

piszecie takie rzeczy o AWO a ja mam MZ TS `79. ( chyba tego nie widzi )

Jej nigdy nie sprzedam ale ,takie AWO też by nie zawadziło w garażu ( przynajmniej mi )

 

 

jaka by była cena takiego sprzęta w stanie do jazdy , bo na mechanice to ja ni w ząb

( Myśle o jakimś chopperku ale ładnym - jak na Easy Rider )

 

PS Chyba na turystyke też się nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Co do Awo to już raz rozpisywałem się na ten temat więc nie chcę się powtarzać. Powiem tyle: suuuper sprzęt na początek. Prosty w budowie, bezawaryjny, super głos. Wciąż czuję do niego sentyment. Moja rada - nie zastanawiaj się.

Pozdrawiam.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...