Skocz do zawartości

jaka selekcja tłoka do nowego cylindra Vertex YZ450


Rekomendowane odpowiedzi

Jako że czas nadszedł na wymianę tłoka zawiozłem moją yz450 do warsztatu. Tam okazało się że cylinder ma słaby nicasil. Ponieważ czas na zrobienie nicasilu to 4-6 tygodni postanowiłem zakupić tłok + cylinder nowe u Olka motocykle. Powiedziałem Panu w sklepie że chcę nowy cylinder ( dostałem Vertex) + nowy tłok z selekcją nominalną. Po rozpakowaniu paczki okazało się że tłok VERTEX ma selekcję C. Cylinder ma uszkodzony w kilku miejscach nicasil ( drobne odpryski ). Jadę to oczywiście jutro oddać. Pytanie moje brzmi jaką selekcję powinien mieć tłok do nowego cylinda ? C to chyba już końcówka? potem D i znowu nowy cylinder?

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu przypadkach C już jest końcem i D nie ma do czego założyć. Twój post dalej utwierdza mnie w przekonaniu że Vertex po 2009 r stał tandętą na którą szkoda złamanego grosza. Cylindry od physics cieszą się bardzo dobrą opinią i niskąceną. A nowy cylinder powinien mieć założony tłok sel A, ewentualnie B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że czas nadszedł na wymianę tłoka zawiozłem moją yz450 do warsztatu. Tam okazało się że cylinder ma słaby nicasil. Ponieważ czas na zrobienie nicasilu to 4-6 tygodni postanowiłem zakupić tłok + cylinder nowe u Olka motocykle. Powiedziałem Panu w sklepie że chcę nowy cylinder ( dostałem Vertex) + nowy tłok z selekcją nominalną. Po rozpakowaniu paczki okazało się że tłok VERTEX ma selekcję C. Cylinder ma uszkodzony w kilku miejscach nicasil ( drobne odpryski ). Jadę to oczywiście jutro oddać. Pytanie moje brzmi jaką selekcję powinien mieć tłok do nowego cylinda ? C to chyba już końcówka? potem D i znowu nowy cylinder?

 

Napisz co właściwie chcesz bo nie zrozumiałem ?

Masz cylinder uszkodzony pod tłok selekcji "C"

Cylinder oddajesz do naprawy powłoki ?

Jak myślisz - pod jaki tłok zostanie naprawiony cylinder?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz co właściwie chcesz bo nie zrozumiałem ?

Masz cylinder uszkodzony pod tłok selekcji "C"

Cylinder oddajesz do naprawy powłoki ?

Jak myślisz - pod jaki tłok zostanie naprawiony cylinder?

Z tego co ja zrozumiałem to autor postu postanowił kupić nowy cylinder + nowy tłok a dostał uszkodzony cylinder i tłok selekcji C. W takim przypadku oczywiście reklamacja i gwizdy dla sklepu!!! Jeśli chodzi o dobór tłoka do cylindra(nieważnie czy nowego czy używki) zawsze należy podawać rozmiar tłoka a nie selekcję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o te "odpryski" to są tzw przetrawienia które powstają przy nakładaniu powłoki. Wiele osób miało to na nowych czy regenerowancyh cylindrach i normalnie to pracowało. Bardzo możliwe więc że cylinder zosanie uznany za dobry, niemniej jednak selekcja C to trochę dziwna sprawa... chociaż... Też często widuje się cylindry oznaczone "B" czy tam "C" (Nowe!) Więc coś w tym musi być...

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz co właściwie chcesz bo nie zrozumiałem ?

Masz cylinder uszkodzony pod tłok selekcji "C"

Cylinder oddajesz do naprawy powłoki ?

Jak myślisz - pod jaki tłok zostanie naprawiony cylinder?

 

postanowiłem kupić nowy cylinder i tłok. Cylinder kupiłem uszkodzony (nowy) a tłok (nowy) dostałem selekcji C.

 

Dzisiaj pojechałem do sklepu, właściciel grzecznie przeprosił i dał nowy cylinder firmy WORKS i nowy tłok selekcji A WOSSNERA.

Po krótkiej rozmowie z właścicielem okazało się że Vertex ładuje do zestawów cylinder+tłok selekcje C - do zestawu jest dołączona karteczka opisem luzu montażowego z której wynika że pod cylinder VERTEX mogą być stosowane selekcje A,B,C. Z przyczyn oczywistych ładują do zestawów selekcję C.

 

Zeby było śmieszniej tłok WOSSNER selekcji A jest większy o 0,01 niż VERTEX selekcji C - jakaś masakra z tym wszystkim

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postanowiłem kupić nowy cylinder i tłok. Cylinder kupiłem uszkodzony (nowy) a tłok (nowy) dostałem selekcji C.

 

Dzisiaj pojechałem do sklepu, właściciel grzecznie przeprosił i dał nowy cylinder firmy WORKS i nowy tłok selekcji A WOSSNERA.

Po krótkiej rozmowie z właścicielem okazało się że Vertex ładuje do zestawów cylinder+tłok selekcje C - do zestawu jest dołączona karteczka opisem luzu montażowego z której wynika że pod cylinder VERTEX mogą być stosowane selekcje A,B,C. Z przyczyn oczywistych ładują do zestawów selekcję C.

 

Zeby było śmieszniej tłok WOSSNER selekcji A jest większy o 0,01 niż VERTEX selekcji C - jakaś masakra z tym wszystkim

Dlatego tak jak napisałem wyżej przy kupnie tłoka posługujemy się rozmiarem a nie symbolem selekcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...