Skocz do zawartości

Ubranie na cruisera po raz n-ty


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

 

Temat wałkowany pewnie setki razy, ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytania. Do rzeczy:

 

Miałem niedawno wypadek na motocyklu i w związku z tym orzekłem, że nie mogę ciągle odwlekać kupna sensownych ciuchów na motor. Chciałbym kupić takie ciuchy, w których tez da się troche pochodzić po zejściu z motocykla.

 

Ogólnie po przemyśleniach i przeglądaniu, moje wybory wyglądają tak:

 

buty puma roadster v3 lub puma flat w zależności od tego w których będę się lepiej czuł,

spodnie mottowear combat,

rekawice posiadam adrenaline cruiser, chyba na razie zmieniał nie będę, nie są w 100% dopasowane do moich dłoni ale dają rady,

 

Czy ma ktoś może któreś z tych ubrań? Czy mają jakieś warte wspomnienia wady? Zdaję sobie sprawę, że nie jest to najbezpieczniejsza opcja, ale jednak wydaje mi się, że kompromis pomiędzy bezpieczeństwem i wygodą jest gdzieś w pobliżu tego co wymieniłem.

 

Co do kasku raczej nie będzie problemów, coś nowego dopasuję sobie.

 

Natomiast najgorzej wygląda sprawa z kurtką. Mianowicie na motocyklu typu criuser ręce są trzymane dosć wysoko, a i pozycja kierowcy jest inna niż na sportowo -turystycznych maszynach.

 

Wymyśliłem, że kupię coś takiego: http://www.motorcycle-superstore.com/2/6/10/8270/ITEM/Fly-Racing-Undercover-Full-Guard---2010.aspx + jakąś lekką wygodną kurtkę skóra lub tex.

 

Mierzyłem kilka kurtek i za kazdym razem problem jest ten sam - gdy siadam i podnosze ręce - czy na motocyklu czy przymierzając po prostu - zawsze kurtka jest zbyt sztywna jakaś, podchodzi cała do góry razem z rękami i nieprzyjemnie układa się na szyi. Dodam że zawsze były to kórtki skórzane. Czy miał ktoś ten sam problem? Jak temu zaradzić? Może są jakieś sesnsowne kurtki przystosowane do takiej pozycji?

 

Myślałem o ramonesce, jednak nie miałem okazji takiej przymierzyć, a najcześciej kurtki te są albo strasznie ciężkie albo śmiesznie uszyte. Jeśli skóra, to jednak wolałbym jakąś miękkszą, cieńszą skórę. Najlepiej jakby była to kurtka ogólnie dostępna w sklepach (produkowana seryjnie). Co polecacie? Cena kurtki nie jest najważniejsza, jednak w chciałbym kupić kurtkę w rozsądnych granicach cenowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak ramoneski faktycznie są sztywne,chociaż po jakimś czasie użytkowania potrafią się ułożyć.Nie wiem jakie masz podejście do ciucholandów ale właśnie tam znalazłem fajną i przede wszystkim wygodną kurtkę skórzaną w której śmigałem na moto :ph34r: to jest ta którą widać na zdjęciu.LWG :buttrock:

post-51380-0-55217600-1340714900.jpg

Edytowane przez szafa76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra Ci się dopasuje, więc dobierz odpowiedni rozmiar. Oto jak to zrobić:

 

Jeśli coś się podnosi do góry, to pewnie szukasz za dużej kurtki - niestety wtedy nie ma mowy o bezpieczeństwie. Po prostu weź do siebie to, że kurtka musi leżeć ciasno i już - nie ma mowy żeby było inaczej.

 

Zobacz kurtkę Held Cosmo, myślę że powinna odpowiadać tym potrzebom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o ramonesce, jednak nie miałem okazji takiej przymierzyć, a najcześciej kurtki te są albo strasznie ciężkie albo śmiesznie uszyte. Jeśli skóra, to jednak wolałbym jakąś miękkszą, cieńszą skórę. Najlepiej jakby była to kurtka ogólnie dostępna w sklepach (produkowana seryjnie). Co polecacie? Cena kurtki nie jest najważniejsza, jednak w chciałbym kupić kurtkę w rozsądnych granicach cenowych :)

 

Ja kupilem kolejna ramoneske i jest oke. Jak dla mnie to jedyna kurtka stylowo odpowiednia na cruisera, Do tego spodnie skorzane wiazane z boku, kask orzeszek lub typu jet.

Nie wiem jak TY wysoko masz podniesione rece, chyba ze masz zamontowana taka wysoka kiere to wtedy zonk :icon_mrgreen:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do spodni mottowear ja mam model ESPADA. Spodnie rewelacyjne. Protektory na kolanach i regulacja długości nogawki w kieszeni. Nogi się nie pocą podczas upałów i można w nich chodzić na co dzień. Co do butów to mam Alpinestars Mille i złego słowa o tych butach nie powiem. Z rękawic mam SHIMA model Spark -dają rade :).

Połaź po sklapach przymierzaj i kupuj :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałeś ofertę TEJ firmy? Może ceny nie są jakoś szczególnie budżetowe, ale w połączeniu z wysoką jakością materiałów (mam na myśli kurtki skórzane, teksów nie sprawdzałem) i wykończenia, wypada to bardzo dobrze. Kurtki są wyposażone we wszystkie konieczne zabezpieczenia i wypinaną termo-podpinkę.

Ja używam już czwarty sezon ich kurtki Black (poprzedni model obecnie będącej w ofercie Black II). Da się w tym w miarę wygodnie poruszać także po zejściu z moto i wygląda dość cywilnie. Jednak jeśli wysoko podniesiesz ręce, to praktycznie każda kurtka podejdzie do góry. Pytanie, co to jest wysoko?

Spodnie Mottowear są jak najbardziej OK - też używam.

Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć ci "spier...aj", w taki sposób, że czujesz narastające podniecenie przed zbliżającą się podróżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, skoro chwalicie spodnie mottowear w takim razie cieszę sie, że dobrze wybrałem, chociaż jeszcze nie wybrałem dokłądnego modelu na 100%.

 

Filmik dosyć pomocny - jednak jakoś nie wydało mi się żeby kurtki były specjalnie luźne, sprawdze to jeszcze. Ogólnie miałem kiedyś utike steel - była tak sztywna, że praktycznie nie dało się jeździć w pozycji typowej dla criusera, a rozmiar był dobrany idealnie z tego co zobaczyłem na filmiku.

 

Kierownicę mam raczej na standardowym poziomie, jednak moja jest troche szersza od oryginału - ale delikatnie bo linek nie musiałem wymieniać :)

 

Na co dzień jeżdże w jednym ze starszych modeli tej kurtki http://www.snickers.kris.szczecin.pl/htm/1514.htm. Jest maksymalnie wygodna, ma osłoniętą szyje i dobrze dopasowany rozmiar, jednak nie ma żadnych ochraniaczy, więc ciężko powiedzieć cokolwiek o bezpieczeństwie. Co innego jeśli miałbym pod spodem właśnie taki bezrękawnik o którym pisałem w pierwszym poście i do tego osobne ochraniacze na łokcie, albo jakąs lekką zbroje - wtedy mógłbym uzywać różnych kurtek na różne warunki, ale czy to niebyłby przerost formy nad treścią? No i czy te ochraniacze są wygodne, jednak jakoś muszą się trzymać rąk.

 

Z firmy 4sr najbardziej podoba mi się bomber jacket - szkoda, że nie na motor :) a ja się juz przyzwyczaiłem do zasłoniętej szyi. Black też ładna, z tych na motor najładniejsza z oferty. Co do held cosmo - wygląda całkiem ładnie, nie wiem czy nie zbyt profesjonalnie, ale na pewno rozważę.

 

Czy ktoś miał do czynienia z kurtkami z ramoneska.pl? Ramoneski od nich wygladają sensownie i ceny znośne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modeka ma kurtki takie stylowo do wszystkiego z odpinanymi elementami tak że na koniec może zostać sama uzbrojona siatka.Ja też tylko gruba ramoneska i spodnie skóra z ochroną na kolana i biodra.Jako że przy zakupionej kurtce był suwak kompletny to dałem krawcowej do spasowania go ze spodniami.Komfort bo nie gwizda po plecach i w razie ślizgu nie podniesie kurtki pod pachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ramoneska zachodzi na spodnie i jak jeszcze scisne sie w pasie paskiem od kurtki to jest miodzio. Nie uzywam pasow nerkowych ani innych wynalazkow.

Pod skore co najwyzej bielizna termoaktywna i sru do przodu. :crossy:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem sensown jes HELD COSMO (obojene czy pierwsza lub druga generacja). Dobra skóra ładnie się układa i krojona pod choppera, proekory i naprawdę dobrych parametrach. Jakieś dwa tygodnie temu widziałem mega promocję w moto-akcesoriach (-20%) to może zobacz i uda ci się kupić i coś solidnego za rozsądną monetę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

odkopuje temat.

 

Jak na razie kupiłem tylko spodnie mottowear combat - nie wiem czy są aż tak wygodne, jak zapewnia producent, ale jest okej. Protektory specjalnie nie przeszkadzają, spodnie może nie są skrojone typowo pod cruisera, ale nawet dają rade.

 

Będę jechał w przyszłym tygodniu przymierzyć kurtkę Held Cruiser - taka tekstylna ramoneska. Zobaczymy co z tego będzie - jest jednak tańsza od modelu cosmo (okazało się że będę musiał troche ograniczyć kase na motocyklowe sprawy) i może mi spasuje :)

 

Potrzebuję także nowego kasku. Czytałem co nie co, przymierzałem i wybór padł na Caberga Duke. Jest to nowy model który zastąpił Kondę i Trip (4 lub 5 gwiazdek w treście smarta miały te kaski o ile dobrze pamiętam). Wydaje mi się, że jest wygodny i solidny w poróbnaniu do Boxa, którego używam na co dzień. I nie mam problemów z moim przydługawym nosem w tym Cabergu (w boxie czasem ocieram czubkiem nosa o brzeg wkładki chroniącej szybkę od parowania z oddechu). Może ktoś w takim jeździ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkopuje temat.

 

Jak na razie kupiłem tylko spodnie mottowear combat - nie wiem czy są aż tak wygodne, jak zapewnia producent, ale jest okej. Protektory specjalnie nie przeszkadzają, spodnie może nie są skrojone typowo pod cruisera, ale nawet dają rade.

 

Będę jechał w przyszłym tygodniu przymierzyć kurtkę Held Cruiser - taka tekstylna ramoneska. Zobaczymy co z tego będzie - jest jednak tańsza od modelu cosmo (okazało się że będę musiał troche ograniczyć kase na motocyklowe sprawy) i może mi spasuje :)

 

Potrzebuję także nowego kasku. Czytałem co nie co, przymierzałem i wybór padł na Caberga Duke. Jest to nowy model który zastąpił Kondę i Trip (4 lub 5 gwiazdek w treście smarta miały te kaski o ile dobrze pamiętam). Wydaje mi się, że jest wygodny i solidny w poróbnaniu do Boxa, którego używam na co dzień. I nie mam problemów z moim przydługawym nosem w tym Cabergu (w boxie czasem ocieram czubkiem nosa o brzeg wkładki chroniącej szybkę od parowania z oddechu). Może ktoś w takim jeździ?

Caberga Duke-masz rację kask na Suzuki Marauder 250 jak po chu..u

Edytowane przez łysy31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duke jest już sensownie wykonany, myślę że warto (tylko weź tego z pinlockiem w komplecie, wyjdzie taniej niż potem go dokupować). Nawet nie słuchaj ludzi jeżdżących w orzeszkach, którzy dobierają kask "pod styl moto", co już na wstępie jest wierutną bzdurą. Ma dobrze leżeć na łepetynie i dawać jako taki komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duke jest już sensownie wykonany, myślę że warto (tylko weź tego z pinlockiem w komplecie, wyjdzie taniej niż potem go dokupować). Nawet nie słuchaj ludzi jeżdżących w orzeszkach, którzy dobierają kask "pod styl moto", co już na wstępie jest wierutną bzdurą. Ma dobrze leżeć na łepetynie i dawać jako taki komfort.

Kto ci pisze o orzeszku, masakra.

Najlepsze ubranie na choppera to integralny kask,zbroja, nakolanniki, poduszka i termosik-to dla VTX :banghead: .

Jak się boisz o zdrowie wystarczy wolniej śmigać lub kupić sobie Vana (takie autko rodzinne), frędzle można przywiesić na lusterka.

Edytowane przez łysy31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty z demobilu armii, jeansy, ramonecha z lumpexu, kask jakikolwiek byle nie orzeszek ORMO czy Jet. Rękawice bez palców, chusta na szyję co by nie przewiało. Tyle tylko trzeba na cruisera. Jak się boisz zwykłych jeansów to kup Draggin Jeans, kevlarowe ze wzmocnieniami, specjalne na moto a wyglądają jak zwykłe.

 

 

 

W ogóle kask Jet kojarzy mi się z ciotami. Jak widzę armaturę a za jej sterem ziomka w takim kasku to pękam ze śmiechu. Jet`y zostały stworzone dla skuterowców na miasto. A cruiserowcy kupują bo po pierwsze mordę widać, że to ON jedzie i wygląda kozacko (jego zdaniem) a po drugie w oczka nie wieje bo kawał pleksy przed ryjem zwisa. To tak jak z dziewicami - i chciałaby, i się boi. I nic z tego nie będzie bo w razie wypadku i tak morda skasowana będzie jak uderzy w asfalt. Ja na Haksie latam w sportowym HJC i jest zajebiście. Czuję się bezpiecznie a szyby i tak nie używam bo mi zasłania. Nie potrafie jeździć z zamkniętą, taki nawyk z kurierki moto. Używam jej tylko jako "daszku" gdy mocno deszcz pada.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...