Skocz do zawartości

zblokowane biegi ;/ FZR 600


Jasiooooo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rafael,napisz mi co to znaczy caly selektor ? rozbierałem silniki więc mogę spróbować,nic nie tracę. Tak Adam, postawiłem maszynę na skrzynce i kręcę kołem mahając wajhą, powiedzcie mi czy to może być że to przęgło to popsuło,przynajmniej jedno bym wyeliminował ;/

Rozbierz cały mechanizm zmiany biegów, ściągnij wajchy, sprężyny i całą resztę tak aby pokręcić bębnem bezpośrednio ręką, może łożysko się rozleciało? Jak nie rozbierzesz to się nie dowiesz. Mogą się kły blokować itd , przyczyn może być wiele, a że rozkładałeś silnik to i z selektorem sobie poradzisz.

PS: Ok teraz popatrzyłem na zdjęcie dopiero, kły nie będą się blokować bo wypusty są od zewnętrznej strony "gwiazdki" a nie od wewnątrz. Ale rozbierać mechanizm i tak musisz.

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki :] a zapytam przy okazji,jeśli kupować części to oddzielnie czy raczej z jakiegoś jednego silnika wszystko (zmieniacz,skrzynia,sprzęgło) żeby wszystko grało ? Poza tym do tego motocykla nie mogę znaleźć części,czy te elementy z FZR 400 bądź Fazer z tego samego rocznika to to samo ? oczywiście najpierw to rozbiorę i dam znać co i jak ale chcę się zorientować w razie czego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,już po kłopocie :) obyło się bez rozpoławiania,napiszę co było bo może komuś się to samo przyda.Okazało się że sworzeń po którym suwają się wodziki po prostu się zgiął i blokował ruch wodzika. Dorobiłem nowy z trardszego materiału i dwa na zapas.Było dużo roboty z wyjęciem bo miałem dostęp ograniczony od misy olejowej ale jakoś dało radę.Dzięki za pomoc. Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisałem na początku, zużyte sprzęgła kłowe się "wyślizgują" i cała siła przenoszona jest na wodziki które się gną. Bez rozbiórki silnika na pół i wymiany kilku kół zębatych pewnie się nie obędzie.

PS: Zaczęło znów wyrzucać Ci biegi na wysokich obrotach? które?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyprzedzałem osobówkę na 3 biegu i przeciągnąłem na tym biegu do odciny,chcę wbić następny bieg a wahcha ani drgnie.objawy podobne jak ostatnio więc to napewno to samo.Mógłbyś mi pokazać jak wygląda to sprzęgło kłowe i jak działa ?

 

ps.A jeśli by dorobić wałek z bardzo twardego materiału ? pogięło by wodziki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...