Skocz do zawartości

Rodzaje montowania kufrów


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Mocno się jeszcze miotam w tę i z powrotem, ale prawdopodobnie moim kolejnym zakupem będzie jakiś Funbike typu Pegaso.

 

Problem jest taki, że większość z nich (a niewiele tego niestety jest na sprzedaż :/ ) nawet jeśli posiada jakieś kufry to są to plastikowe pojemniczki w jakich ja noszę kanapki na drugie śniadanie.

 

Dlatego wydumałem, że być może dobrym wyjściem będzie zakup egzemplarza ze stelażami pod kufry i osobno kufrów.

 

I tu pojawia się moja kompletna niewiedza w tym temacie.

 

Czy do takiego stelaża mogę zamocować dowolne kufry? Czy są jakieś różne patenty i po czym rozpoznać wtedy co spasuje, a co nie?

 

Marzą mi się jakieś, choćby używane aluminiowe pudła za ~800zł, widziałem, że można dorwać takie na allegro m.in.

 

Czy sprawa jest prosta - kupuję i zakładam do stelażu, który jest, czy to jakieś kombinowanie będzie i lepiej szukać kompletów ze stelażami?

 

I co z mocowaniem pod central? To jest uniwersalne, czy jeśli jest płyta to muszę szukać czegoś konkretnego pod dany patent? Bo chciałbym kawałek pudła w który wejdą mi co najmniej dwa kaski...

 

 

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć.

No tylko sw-motech robi stelaże kompatybilne z różnymi markami kufrów ale zerknąłem na stronkę producenta i do twojego sprzęta nie ma nic ze stelaży bocznych.Givi coś ma do Pegaso 650 Strada / Trai. Dokładnie centralny stelaż pod kufer.

 

Kilka faktów ułatwiających poruszanie się:

1. przeważnie trzeba kupić 3 rzeczy -

stelaż (dedykowany do motocykla),

płytę mocującą (dedykowana do konkretnego rodzaju stelaża np, stelaż givi FZ to płyta mocująca do stelaża FZ i wybranego kufra. Tu uwaga kufer w przypadku Givi może być monolock lub monokey (różnica za chwlię). tak więc płyta ędzie do stelaża FZ i kufra np monolock.

Kufer - monolock to taka podstawa co nie jeden schodząc z koła zostawił ją na asfalcie. Monokey to ładownośc do 10kg a nie do 3kg. podwójne ścianki itp. Jak będziesz miał około 45 L to bez problemu wejdą 2 kaski. w mniejszych lepiej mierzyć.

Z tymi stelażami i płytami to w wielu markach jest podobnie.

 

Może ciekawą opcją będzie stelaż wydumka a płyta i kufer sw-motech. Jest tam jedna taka co można ją kręcić do byle czego ale pasuje tylko pod traxa (fajny aluminiak.

Druga opcja to wydumka i zakup kufra givi i płyty uniwersalnej (w monolocku jest w zestawie). W tej uniwerslanej jest tyle dziur, że na pewno dasz radę przytwierdzić to do stelaża wydumki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Nie znam się na kufrach, więc potrzebuję małej pomocy. Został Mi po Transalpie Wingrack i nie mam pojęcia czy jest to mocowanie monokey czy monolock. Poniżej zdjęcie.

 

10909_904456902904738_203020678817762098

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zacząłem rzeźbić stelaż pod centralny i przypomniało Mi się że mam jeszcze wingracka i dwa boczne kufry givi 21L, to od razu pokombinuje z tymi bocznymi. ^^



edit:

Nooo i właśnie kupiłem jeszcze płytę monokey za śmieszne pieniądze :)

 

http://olx.pl/oferta/plyta-pod-kufer-glowny-monokey-CID5-ID67h2N.html#d1aff735f0

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się nie rozleciała ze starości jak moja płyta która odpadła z kufrem.To co ostało przy stelażu wykruszyłem rękoma.

 

Fajnie że tuż pod domem a nie gdzieś w trasie czy na ruchliwej ulicy.

Edytowane przez pancur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając płyty widziałem same plastiki, nie wiem dlaczego, ale właśnie ich się boję że mogą nie wytrzymać. Ta jest ze stalowych rurek i wydaje Mi się dość solidna. Zobaczymy jak przyjedzie kurier :)

 

 

Co do przygody z kufrem, też miałem... jeszcze w Hornecie wracając z Borek 2012 złamał Mi się stelaż pod centralnym (samoróbka poprzedniego właścieciela), bo chyba przegiąłem z obciążeniem albo z prędkością, a może z jednym i drugim :P

 

Nikomu nie życzę widoku "dyndającego" kufra w prawym lusterku :D

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miała być płyta i nie będzie. Sprzedający Ją wystawił i okazało się że jednak jej nie ma... szczęście że miał być kurier za pobraniem a nie wpłata na konto...

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...