Skocz do zawartości

Kawasaki vn700 kopci i nierówno pracuje


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W piątek postanowiłem, że trochę wyczyszczę moją babcie ( kawasaki vn700 1985r) blablabla nie będę zanudzał. Po zakończeniu prac i odpaleniu okazało się że motor jakoś dziwnie pracuje. Wcześniej pracował na 1500/2000obr i było niby ok. Jak dla mnie trochę za duże obroty ale był o niebo lepiej nie gasł i nie kopcił.

 

Teraz zszedł do 800obr i potrafi zgasnąć, z prawego komina wydobywa się dym, lewy raczej normalnie. Jak wkręcę go na obroty to z prawego bardzo kopci, lewy tak sobie. Słychać jakby prawy później łapał.

Świece po odkręceniu okopcone na czarno i wilgotne. Iskra jest . Po wyczyszczeniu świec dalej jest to samo, nic się nie zmienia.

Nie reaguje na ssanie ( nie wkręca się na obroty ) jak podciągnę do końca to gaśnie.

 

kranik sprawdziłem ( zdjąłem przewodu zasilające gaźnik, raz jeden przewód i zassałem powietrze przez przewod od podcisnienia, paliwo leci przez przewod zazasilający gaźnik. Później drugi i zassałem powietrze z przewodu do podciśnienia i paliwo również leci przez przewod zasilający )

 

POMÓŻCIE

Edytowane przez przemkolodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewod podcisnienia suchy.! . Ja zdejmowałem przewody zasilające gaźniki, a powietrze zassane przez przewod od podcisnienia . Paliwo leciało przez przewody zasilające gaźniki. Jak przestawalem to paliwo przestawalo leciec. Wodą go nie lałem, szmata i coś do czyszczenia w psikaczu. Może jak dolewalen koncentratu do chłodnicy to mogło się ulać.

Edytowane przez przemkolodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

icon_mrgreen.gif Jest sukces icon_mrgreen.gif

 

Analizując wszystkie wasze rady rano doszedłem do wniosku, że jeśli gaźnik jest zanieczyszczony to trzeba czegoś dolać do paliwa. I kupiłem butelkę płynu do czyszczenia gaźników i wtryskiwaczy benzynowych na stacji i wlałem połowę zawartości do pełnego baku.

Po przejechaniu około 2km motor wrócił do pracy silnika z przed awarii t.j. 1200obr, przestał kopcić, nie gaśnie.

piwo.gif .

 

W ramach sprawdzenia i dla przyjemności przejechałem 100km i motor chodzi. wiem że czyszczenie, ustawienia oraz synchronizacja mnie nie ominie ale czynności te mogę przełożyc na dalszy termin. Taki jaki będzie pasował mojemu motodoktorowi

Edytowane przez przemkolodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...