Skocz do zawartości

czarne tarcze hamulcowe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno kupiłem varadero 1000 kolega oglądał i zwrócił uwagę na miejscowe zczarnienie tarcz hamulcowych. Mówił ze pewnie kończą się klocki. Ja klocków nie ściągałem ale widać ze są jeszcze grube. Płyn i tak niedługo będę wymieniał macie pomysł skąd te czarne ślady czy jest to normalne kolega mówił ze tarcze powinny błyszczec dzięki z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niedawno kupiłem varadero 1000 kolega oglądał i zwrócił uwagę na miejscowe zczarnienie tarcz hamulcowych. Mówił ze pewnie kończą się klocki. Ja klocków nie ściągałem ale widać ze są jeszcze grube. Płyn i tak niedługo będę wymieniał macie pomysł skąd te czarne ślady czy jest to normalne kolega mówił ze tarcze powinny błyszczec dzięki z góry za pomoc

Mozesz mieć lekko zapowietrzony układ - klocki cały czas cisną lekko na tarcze .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A hamulce biorą normalnie? Bo może uszczelniacze na lagach puściły i kapią na klocki, etc..

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz mieć lekko zapowietrzony układ - klocki cały czas cisną lekko na tarcze .

Od kiedy klcki cisną na tarcze jak układ jest zapowietrzony?

Mogą klocki być stare, jak równiez krzywe tarcze i nierówno biorą stąd miejscowe przegrzania i taki efekt. Następny problem to zeszklone klocki, które po wymianie nie zostały prawidłowo dotarte czyli dostały od razu kilka za mocnych hamowań. Możesz wyjąc klocki, i na płaskiej powierzchni odrobinę zetrzec okladzinę (jeśli jest przypalona, spękana i błu=yszcząca) i odtłuscić tarcze. Później pojeździć trochę bez ostrych hamowań l;ub od razu zmień na nowe.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy klcki cisną na tarcze jak układ jest zapowietrzony?

 

Od wtedy gdzy zdejmujesz cały układ (nie pytaj po co , widizałem taką akcje) i wieszasz na scianie byle jak i potem byle jak montujesz na moto i gdzies w miedzyczasie wciskasz klamkę :D

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wtedy gdzy zdejmujesz cały układ (nie pytaj po co , widizałem taką akcje) i wieszasz na scianie byle jak i potem byle jak montujesz na moto i gdzies w miedzyczasie wciskasz klamkę :D

W takim wypadku trzeba cofnąć tłoczek przed założeniem na tarczę zacisku ale nadal w tym co napisałeś nie widzę powodu do zaciskania się klocków na tarczy (zakładam, że układ nie rozkręcony). Jak rozkręcony to odpowietrzyć.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...