Skocz do zawartości

Wibrowanie kierownicy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Okazało się, ze były luzy jakby na łożysku główki ramy. Dokręciłem tą śrubę pod półką kierownicy niestety bez specjalistycznego klucza tylko przecinakiem i młotkiem:(, ale objawy zniknęły. Moto już nie telepie..

Teraz tylko tak się zastanawiam, czy mogłem za mocno dokręcić tą śrubę? Teraz jak jadę to jakbym jechał na zupełnie innym motorze. Wtedy kierownica chodziła bardzo bardzo lekko, a teraz stwierdziłem, że lepiej skręcać balansem ciała niż kierownicą..

Tak jak mówię zupełnie inny motocykl. Czy jest to zwiazane z tym, że za mocno docisnąłem śrubę, czy po prostu przyzwyczaiłem się do rozklekotanego/wcześniejszego stanu motocykla a teraz jest tak jak ma być?

Jezeli chodzi gładko , bez skokowych zmian czy przycięć to jest dobrze .

Zasze skręcasz balansem przy drogowych prędkościach , uzycie kierownicy jest minimalne .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy przecinakiem i młotkiem można dokręcić akurat tak dokładnym momentem obrotowym jak trzeba? Jeśli chodzi nawet ciut za ciężko to łożysko szybko się wyrobi i problem powróci, z tym że wtedy już trzeba będzie wymienić łożysko na nowe. moja rada - dokręcić dokładnie kluczem dynamometrycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy przecinakiem i młotkiem można dokręcić akurat tak dokładnym momentem obrotowym jak trzeba? Jeśli chodzi nawet ciut za ciężko to łożysko szybko się wyrobi i problem powróci, z tym że wtedy już trzeba będzie wymienić łożysko na nowe. moja rada - dokręcić dokładnie kluczem dynamometrycznym

Jeśli ma łożysko stożkowe to moment można w buty wsadzić. Dane z serwisówki tyczą się łózyska kulkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokręciłem tą śrubę pod półką kierownicy niestety bez specjalistycznego klucza tylko przecinakiem i młotkiem

Full profeska :lalag: . Potem tylko zdziwienie, jak mogła nakrętka pęknąć podczas jazdy? Jakim momentem dokręciłeś? :icon_twisted:

Edytowane przez Sherman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...