Skocz do zawartości

Romet mińsk 125


xBartekx93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zamiennika nie ma żadnego. To jest jeden jedyny typ silnika i występuje tylko w modelach wypisanych wcześniej. Możesz kombinować z przekładką z japońca ale powiem szczerze ja nie mam bladego pojęcia na co Cię nakierować nawet. Problem w tym, że tutaj magneto jest obudowane stojanem a nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odkręciłem pokrywę to wyglądało to tak że prądnica była wewnątrz takiego koła(magneto?) , jest przykrecona jedną śróbą która przechodzi(chyba?) przez całą pradnice w jej centrum. Z problemem świateł poradziłem sobie zwiększając obroty(prądnica teraz wyrabia jako tako Θ.Θ) , elektryka jest ok ale czy wysokie obroty(tak na ucho 1500 do 2000) na postoju nie wpłyną negatywnie na żywotność silnika(lub jego elementów)?

Dopiero po wypadku dociera do czlowieka jak duzo mozna stracic przez chwile nieuwagi.

 

 

Minsk - dzwon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z problemem świateł poradziłem sobie zwiększając obroty(prądnica teraz wyrabia jako tako Θ.Θ) , elektryka jest ok ale czy wysokie obroty(tak na ucho 1500 do 2000) na postoju nie wpłyną negatywnie na żywotność silnika(lub jego elementów)?

Silniki dwusuwowe nie boją się wysokich obrotów pod warunkiem pracy na prawidłowej mieszance. Jeśli w benzynie będzie olej (ale nie silnikowy tylko taki do sporządzania mieszanki) to nic złego się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokręciłeś, tak jak napisałem to co widzisz to jest stojan a w jego wnętrzu jest magneto. Dodatkowo mam wrażenie, że Twoje światła jednak świecą normalnie ale o tym nie wiesz. Prądnica w tym moto a słabą wydajność i w dodatku jak każda inna na niskich obrotach daje bardzo słaby prąd i siłą rzeczy na jałowych obrotach nie będzie rewelacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt przeglądu ustala państwo i diagnosta nie ma na to żadnego wpływu. Sprawdzają hamulce, oświetlenie (mijania, drogowe, postojowe/pozycyjne, kierunkowskazy, oświetlenie blachy, stop), co bystrzejsi stan opon, i czasami głośność wydechu oraz skład spalin (to Cię raczej ominie, bo w 2T zawsze będą toksyczne). W motocyklu nie może być żadnych wycieków.

 

EDIT - Jak doprowadziłeś moto do porządku pochwal się.

Edytowane przez Shinigami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wizual , po lakierowaniu wstawie foto , bo teraz wygląda jak wrak ze stodoły , czy mogą się przyczepić do mocnego nalotu rdzy na feldze i "ósemki"?

Dopiero po wypadku dociera do czlowieka jak duzo mozna stracic przez chwile nieuwagi.

 

 

Minsk - dzwon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wizual , po lakierowaniu wstawie foto , bo teraz wygląda jak wrak ze stodoły , czy mogą się przyczepić do mocnego nalotu rdzy na feldze i "ósemki"?

 

Ja nie pytam o zdjęcia tylko o to co nagrzebałeś, że motocykl zaczął jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto jeździło od początku , zaraz po zakupie zrobiło 60km drogi powrotnej z kiejszy do kutna , nie działało tylko oświetlenie(jechałem tylko na długim z przodu) i z powodu starego oleju skrzynia miała problem(szarpanie i wycie silnika) bo chodziła na sucho ("remont" robiłem razem z kolegą). Dziś zrobiłem przegląd(wynio pozytywny) , i w drodze powrotnej bardzo nieprzyjemną niespodzianką było pęknięcie linki przedniego hamulca(starość) , na szczęście skończyło się lepiej niż na chinolu , bez żadnych nieprzyjemych konsekwencji , do przeglądu pójdą tylko hamulce od wewnątrz , bo linka już nowa a tył jest na stalowym pręcie a owy jest w stanie dobrym , mam pytanie odnośnie klocków do przodu , czy dostanę nowe do tego typu hamulca(bęben)?

 

Jak to jest z czarnymi blachami? Muszę je przy rejestracji oddawać czy nie?

 

I jakie są koszta rejestracji dokładnie za wszystko?

Dopiero po wypadku dociera do czlowieka jak duzo mozna stracic przez chwile nieuwagi.

 

 

Minsk - dzwon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, jeśli blachy są z tej samej okolicy (tj. Urząd miasta albo cokolwiek innego masz obejmował poprzedniego właściciela i Ciebie) to możesz zachować blachy. Jeśli poprzednik był z innego miasta to możesz najwyżej próbować błagać urząd o zachowanie blach, które obecnie są dość rzadkie.

 

O koszta dowiesz się zwyczajnie dzwoniąc co Wydziału komunikacji. Tak pi razy drzwi to 112zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blachy muszę oddać , całkowity koszt rejestracji to 120/125 zł. Byłem w urzędzie , kpina... przyczepili się że w umowie nie było wpisanej gminy która jest na starym dowodzie , oto że w dowodzie nie ma danych na temat maks. dopuszczalnego obciążenia(na oś , ładunku , dołączonej przyczepy[do motocykla? Poje...] , i masy własnej) , ogólnie jak słuchałem tego wywodu na temat braków to miałem ochotę wyciągnąć panią z okienka i jej coś zrobić... Co do "wskazówek" wysłała mnie z powrotem do stacji kontroli by wypełnili mi zaświadczenie z uwzględnieniem brakujących danych , i tu ściana , pan od kontroli był w tym temacie bardziej zielony niż ja i nie był mi w stanie w zaświadczeniu mi tych danych wypisać. Co robić? Samemu wpisać te dane do zaświadczenia? W internecie można by je znaleść gdyby dobrze poszukać.

 

Do tego przegląd mam tylko na rok , zmieniły się przepisy?

 

Ach i jedna sprawa odnośnie różnicy między adresami w dow. rej. i na umowie(nieszczęsną gmina w której mieszka stary właściciel) , on zgłosił że sprzedał mi ten moto i mu podbili pieczątki , i tu moje pytanie , byłem dziś u niego i napisana została nowa umowa z poprawionym błędem(reszta danych taka sama jak przy zakupie tj. data itp.) czy za to mogę mieć problem z prawem?

Dopiero po wypadku dociera do czlowieka jak duzo mozna stracic przez chwile nieuwagi.

 

 

Minsk - dzwon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydziały komunikacji to inna planeta. O dane techniczne możesz zapytać aktualnego producenta http://www.minsk-moto.com/ENG/m125.html przez e-mail. Przepisy są ciągle te same. Rzecz w tym, że Twój motocykl nie jest ani poniżej 50ccm ani nowy dlatego ma przegląd tylko na rok. Nowa umowa może poprawką i jeśli nie zechcą przyjąć to zadawaj pytania aż dostaniesz jasną odpowiedź. Te darmozjady w urzędzie są dla Ciebie a nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...