Skocz do zawartości

Jaka suwmiarka do garażu?


Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem kiedyś na allegro najtańszą (33 zł z przesyłką) bez firmową ale metalową suwmiarkę cyfrową. Spotkałem się z opinią, że takie suwmiarki nic nie są warte. Ale czy do sporadycznego użycia w garażu taka suwmiarka się nie nada tym bardziej, że wygląda ona jak podróbka suwmiarki firmy LIMIT(a te używane są w przemyśle). Wiem, że jeszcze lepsze suwmiarki produkuje polska firma VIS a leszcze lepsze SATA ale do garażu takiego wypasu przecież nie potrzebuje, dobrze myślę?

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że nie potrzeba , jak bys coś produkował to co innego . Do kontrolowania wymiaru spokojnie powinna wystarczyć .

W elektronicznej najbardziej zawodzi bateria , trochę chłodu ( mróz ) i juz problemy . Przy szybkich przejazdach potrafi sie " zgubić " , dlatego warto mierzyć kilka razy .

Ma też zalety , szybkoścc odczytu ,mozliwość zerowania na wymierze , całkiem dokładnie mierzą jak na suwmiarki ;)

 

Trzymana w pudełku pod tapczanem powinna długo posłużyć .

 

Całkiem fajne sa jeszcze zegarowe , takie do 0,01 mm tez są , ich sie mrozy nie imają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do garażu jak najbardziej się nadają. Ja też kupiłem takie cudo swego czasu w biedronce - dałem w pracy do sprawdzenia (mamy człowieczka który sprawdza - wszelkie urządzenia pomiarowe) - jak była nowa mieściła się w 0,02 - i nie miała luzów. Po trzech latach poniewierki garażowej. Nadal trzyma się dzielnie - przed miesiącem dałem ją do kontroli pojawiły się niewielkie luzy i o dwóch setkach mogę zapomnieć ale w garażu taka dokładność nie jest mi potrzebna.

Mitutoyo to nie jest - ale - kosztuje 10 razy mniej i na pewno jest warta swojej ceny :biggrin:

 

PS - Seba jak chcesz mierzyć co z dokładnością do 0,01 - to nie możesz tego robić na mrozie czy w pobliżu wielkiego pieca (tylko w ustalonych warunkach). Czyli jednak mróz ma znaczenie - oczywiście jak rozmiar ..................... motocykla :tongue:

Edytowane przez DNW123

motory na tory !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...