Skocz do zawartości

Dunlop Sportmax GP - prośba o doradzenie


Sherman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O, nie zajrzałem, a taka wspaniała dyskusja się wywiązała :)

Tak więc niedoinformowanym oświadczam - zajebałem na I biegu do końca tocząc się może ze 20km/h po ~godzinie postoju. Ciekawe, że godzinę wcześniej na ciepłych robiłem to samo i nawet nie wstawał na gumę. Więc, z całym szacunkiem, nie zamierzam czytać pierdolenia o nieumiejętnym dodawaniu gazu i podobnych teorii. Racją jest natomiast fakt, że po pierdylionie cyklów termicznych ta opona - zimna - jest po prostu plastikowa, co już nie raz mi oznajmiła przy lekkim ruszeniu manetką zaraz po ruszeniu. Tym razem po prostu nie spodziewałem się, że wystygła do tego stopnia. Na szczęście Sportec M3 DOT 2012 leżą właśnie obok mnie, czekają na założenie. I oznajmiam niedowiarkom - zamierzam znowu zakurwić na jedynce do końca na zimnej oponie, skoro tylko zetrze się troszkę wierzchnia warstwa. Zobaczymy. Jacych chętni kamerzyści? :D

Na pohybel wszystkim zdradliwym sukom!

 

dmnz.jpg <== kliknij i polub :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajrisz... no w sumie to niegłupi pomysł :)

 

Yuby, dobra myśl, tylko że wolę się zgruzować z własnej winy, niż z faktu upalania motorynki na 8-letnim herbatniku, który mam w tej chwili na przodzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jakich wyjazdów.

 

Wbrew pozorom na cartingowym bardziej sie niszczą.

 

Na moim motocyklu i z moją dynamiką starczają mi na 4 dni na pełnowymiarowym torze. Na Cartingu nie wiem na ile starczą.

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam Michelina Power 2CT na przodzie i chwilowo zostawiłem D209 na tyle, ale już widzę, że trzeba będzie tył założyć Michelina też, bo: przód nagrzewa się szybciej w odczuwalny sposób. Moto zaczęło inaczej skręcać (w sensie, że dużo chętniej się pochyla i od razu zachęca do głębokiego, ale pewnego przechyłu, ale tył jakby "nie nadąża", nie wiem jak to opisać. Dodam, że tylna guma jest jak nowa, nie jest kwadratowa czy jakoś docięta jazdą).

 

A, no i już sobie przypomniałem, dlaczego pomysł Ajrisz, mimo że wydawał się genialny w prostocie, został odrzucony: po prostu ta 209 jakoś słabo trzyma i mi od początku nie podpasowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam Michelina Power 2CT na przodzie i chwilowo zostawiłem D209 na tyle, ale już widzę, że trzeba będzie tył założyć Michelina też, bo: przód nagrzewa się szybciej w odczuwalny sposób. Moto zaczęło inaczej skręcać (w sensie, że dużo chętniej się pochyla i od razu zachęca do głębokiego, ale pewnego przechyłu, ale tył jakby "nie nadąża", nie wiem jak to opisać. Dodam, że tylna guma jest jak nowa, nie jest kwadratowa czy jakoś docięta jazdą).

 

 

Moim skromnym zdaniem problem nie leży w oponie.

Ze źle ustawionym Sagiem i tłumieniami od czapy na najlepszej oponie motocykl sie będzie źle zachowywał. Aby móc wykorzystać możliwości opony trzeba mieć prawidłowo ustawiony motocykl.

Wystarczy że ja u siebie skręcę odbicie tyłu i też tył będzie "nerwowy" i slajdy będę łapał na nawet super dogrzanej D211.

 

Moja sugestia, ustaw zawieszenie, potestuj zachowanie motocykla wnosząc korekty tłumienia i wówczas będziesz miał obraz tego co daje dana opona.

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywista sprawa! Dam znać jak będzie po regulacji no i mam nadzieję, że się za kilka dni spotkamy gdzieś na torze to mi "sprzedacie" kilka rad dotyczących techniki, pozycji itd :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...