Skocz do zawartości

Problem ze sprzęgłem rozrusznika


pakeroso
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

W ubiegłym roku rozebrałem w mojej chińskiej 250-ce bendix i zauważyłem, że sprężynki pod popychaczami wałków popękały, więc dłuższe fragmenty rozciągnąłem i złożyłem całość z powrotem. No i teraz stuka mi coś w trakcie jazdy pod lewą pokrywą oraz rozrusznik czasami się ślizga.

 

Może uruchomi ktoś swoją szklaną kulę i powie mi, czy to przez te feralne sprężynki ? Czy próbował ktoś zastąpić je sprężynkami od długopisu ? A co jeśli sprężynki będą zbyt mocno naciągnięte (sztywne), czy będzie się wtedy blokował rozrusznik ?

 

Nie chciałbym póki co inwestować w zestaw naprawczy, bo raz że będę musiał i tak użyć jakiegoś zamiennika, a dwa że taka przyjemność kosztuje już koło 110 zł za 3 głupie sprężynki z wałkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie inwestuj 110 zł...zmienisz potem (a raczej już teraz ) pierścień...razem z magnetem...może będzie taniej.

Te trzy "głupie" sprężynki mają odpowiednią sprężystość i to nie długopis, żeby je rozciągać albo wkładać co popadnie.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

W ubiegłym roku rozebrałem w mojej chińskiej 250-ce bendix i zauważyłem, że sprężynki pod popychaczami wałków popękały, więc dłuższe fragmenty rozciągnąłem i złożyłem całość z powrotem. No i teraz stuka mi coś w trakcie jazdy pod lewą pokrywą oraz rozrusznik czasami się ślizga.

 

Może uruchomi ktoś swoją szklaną kulę i powie mi, czy to przez te feralne sprężynki ? Czy próbował ktoś zastąpić je sprężynkami od długopisu ? A co jeśli sprężynki będą zbyt mocno naciągnięte (sztywne), czy będzie się wtedy blokował rozrusznik ?

 

Nie chciałbym póki co inwestować w zestaw naprawczy, bo raz że będę musiał i tak użyć jakiegoś zamiennika, a dwa że taka przyjemność kosztuje już koło 110 zł za 3 głupie sprężynki z wałkami.

 

Pękła sprężyna to sobie z oszczędności ręcami naciągnąłem :biggrin: a jak Ci pęknie prezerwatywa to szukasz kropelki? :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Puki co to chyba nie dorosłeś jeszcze do zajmowania się tak skomplikowanym urządzeniem jak motocykl.

To nie jest cep do młócenia zboża składający się z trzech wymiennych części.

Zestaw naprawczy można zastosować tylko i wyłącznie jeżeli inne elementy nie wykazują nadmiernego zużycia.

W Twoim przypadku należy wymienić kompletne sprzęgło rozrusznika i cieszyć się jazdą.

Reszta domowych sposobów na naprawę tej awarii skończy się w niedługim czasie poważną awarią i wielkimi kosztami.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy zestaw naprawczy do chinola to tak jakby 20-letnia, używana część od japończyka. :biggrin: Może poszukaj z jakiego moto japońskiego został skopiowany Twój silnik i wtedy szukaj uzywek od takowego silnika, na pewno polata dłużej niż zestaw naprawczy.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenne rady, choć uważam, że nieco przesadzacie.

Gdybym nie dotykał tego sprzęgła wcale, to pewnie do dziś jeździłbym z pękniętymi sprężynkami, bo wszystko działało jak w zegarku.

 

Zestaw naprawczy odpada (pomimo, że wałki i bieżnia są w dobrym stanie), ale tylko dlatego, że i tak musiałbym pchać coś od Yamahy, a tam zapewne inne wałki i inne sprężyny. Do chinola nie ma zestawów naprawczych :P

Dlatego też chciałem spróbować ze sprężynkami, bo w przeciwnym razie będę musiał wymienić całe sprzęgło wraz z magnetem i iskrownikiem.

No cóź, jeśli nie znajdę innego rozwiązania to tak też uczynię.

Edytowane przez pakeroso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...