Skocz do zawartości

Triumph ST 1050 modyfikacje


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś z użytkowników Sprinta St 1050 zrobił jakieś modyfikacje , wydechy, sterowanie komputerem z kierownicy itp itd.? Sam zainteresowany byłbym przełącznikiem z kierownicy komputerem.

 

Sla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki bajer, ale w Tiger 1050,choc to prawei to samo,jesli chodzi o kokpit i silnik :) Super sprawa, przełaczam sobie podczas jazdy,naciskając kciukiem. Niestety nie ja przy tym majstrowałem, a poprzedni własciciel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie sobie zrobiłem coś takiego

 

 

Poza tym zamontowałem alarm, podpiąłem go pod fabryczną wiązkę alarmową i dzięki temu miga mi fabryczna dioda alarmu w liczniku.

 

No i podłączyłem pod światła przekaźnik który włącza światła dopiero po odpaleniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie sobie zrobiłem coś takiego

 

http://youtu.be/j3XI2514QFM

 

Poza tym zamontowałem alarm, podpiąłem go pod fabryczną wiązkę alarmową i dzięki temu miga mi fabryczna dioda alarmu w liczniku.

 

No i podłączyłem pod światła przekaźnik który włącza światła dopiero po odpaleniu silnika.

 

regis70 znalazłem Twoj film i nawet napisałem do Ciebie :-)

Alarm mam podpiety także pod wiazkę fabryczną i i dzięki temu właśnie miga mi fabryczna dioda. Czy możesz się podzielić jak dokładnie zrobiłeś ten przełącznik komputera ? może zamierzasz sprzedawać takie gotowe przełączniki ? wraz z instrukcją montażu ?

 

Sla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie troche z innej beczki...dolewacie ,od czasu do czasu troche oleju. Posiedziałem troche na forach anglojęzycznych i piszą ,że średnio, co drugi silnik 1050, potrzebuje dolewki :rolleyes:

Mój Tygrys też troche żarł,ale miałem odme zapchaną, przeczyściłem i zobaczymy co się bedzie dziać . Jak na razie po 700km,nic nie ubyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie troche z innej beczki...dolewacie ,od czasu do czasu troche oleju. Posiedziałem troche na forach anglojęzycznych i piszą ,że średnio, co drugi silnik 1050, potrzebuje dolewki :rolleyes:

Mój Tygrys też troche żarł,ale miałem odme zapchaną, przeczyściłem i zobaczymy co się bedzie dziać . Jak na razie po 700km,nic nie ubyło.

 

Cześć,

Przejechałem ponad 24 tys, i nie miałem dolewki oleju :-) z trzy tygodnie temu sam wymieniałem filtr powietrza ( jakas masakra z demontażem zbiornika) , nowy aku , filtr oleju i olej. O dziwo olej nie wyglądał na mocno przepracowany, zuzyty ? Mam nadzieję że tak już wszystko zostanie.

 

Pozdrawiam

Sla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zamierzasz sprzedawać takie gotowe przełączniki ? wraz z instrukcją montażu?

 

nie zamierzam sprzedawać :)

kupujesz przycisk o taki

http://sklepelektroniczny.com/product-pol-2754-PBS-33-przelacznik-chwilowy-ON-czarny.html

można i w stacjonarnym elektroniku i lecisz

 

-zdejmujesz szybę i osłonkę pod szybą

-odpinasz licznik z 2 zawleczek i wtyczki, wyciągasz licznik na zewnątrz

-odkręcasz pierdyliard śrubek obudowy licznika tak żeby zdjąć tylną ściankę

-do właściwego przełącznika na płycie lutujesz zwykły 2 żyłowy cienki przewodzik

-zdejmujesz lewe przełączniki i wyjmujesz "flaki"

-jak dobrze wymierzysz to się wszystko pomieści, ja niestety musiałem podpiłować coś tam w środku bo zabrakło mi 2mm do szczęścia

-lutujesz do przycisku, izolujesz np. klejem z pistoletu

-składasz wszystko tak jak było

-cieszysz się wygodą obsługi kompa pokładowego

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zamierzam sprzedawać :)

kupujesz przycisk o taki

http://sklepelektron...-ON-czarny.html

można i w stacjonarnym elektroniku i lecisz

 

-zdejmujesz szybę i osłonkę pod szybą

-odpinasz licznik z 2 zawleczek i wtyczki, wyciągasz licznik na zewnątrz

-odkręcasz pierdyliard śrubek obudowy licznika tak żeby zdjąć tylną ściankę

-do właściwego przełącznika na płycie lutujesz zwykły 2 żyłowy cienki przewodzik

-zdejmujesz lewe przełączniki i wyjmujesz "flaki"

-jak dobrze wymierzysz to się wszystko pomieści, ja niestety musiałem podpiłować coś tam w środku bo zabrakło mi 2mm do szczęścia

-lutujesz do przycisku, izolujesz np. klejem z pistoletu

-składasz wszystko tak jak było

-cieszysz się wygodą obsługi kompa pokładowego

 

:D

 

DZIĘKI WIELKIE !!!! jak zmontuję to się pochwalę :-)

 

Sla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie troche z innej beczki...dolewacie ,od czasu do czasu troche oleju. Posiedziałem troche na forach anglojęzycznych i piszą ,że średnio, co drugi silnik 1050, potrzebuje dolewki :rolleyes:

Mój Tygrys też troche żarł,ale miałem odme zapchaną, przeczyściłem i zobaczymy co się bedzie dziać . Jak na razie po 700km,nic nie ubyło.

 

Mój ST1050 nie żarł oleju. Przejechałem na nim bodajże 22 tys km.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że po poprzednim właścicielu odziedziczyłem coś takiego

 

dsc19.jpg

 

i strasznie nie podobała mi się ta lampka, a oryginalny błotnik który kupiłem celem przywrócenia stanu fabrycznego wygląda moim zdaniem równie strasznie postanowiłem coś pokombinować.

I tak doszło do tego że wymieniłem samą lampę na oryginał zostawiając kierunki i stelaż pod rejestrację ten co był.

Dorobiłem odblask i podświetlenie tablicy i wyszło moim zdaniem znośnie.

Nie jest to jakaśRizoma czy Barracuda ale spełnia zadanie.

Jak będzie mi się nudzić to zrobię jeszcze raz cały ten stelaż pod rejestrację od nowa i wtedy pewnie dopiero będę zadowolony w 100%

 

Efekt

 

182320.jpg

 

182448.jpg

 

191423.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regis70 - co Ty masz tam na baku naklejone takie czarne 3 cosie?

To po to żeby nie rysować kolanami baku?

Pytam, bo ja miałem w Triumphie porysowany bak właśnie przy kolanach.

Teraz do nowego sprzęta kupiłem stompgripy bardziej w celu nierysowania baku niż ich właściwego wykorzystania :)

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...