Skocz do zawartości

yukimoto pioneer (qmb139) duszenie się przy ruszaniu


michoa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

po 3 tygodniach walki ręce mi opadły i liczę na waszą pomoc :D Więc po kolei :

zrobiłem że tak powiem zimowy remont skutera: łańcuszek rozrządu, rolki wariatora, wariator, dotarcie zaworów nowe uszczelniacze zaworowe. Dzwonił mi łańcuszek rozrządu, i przy okazji wymieniłem parę innych rzeczy(pokrywa, naprawiłem kopniak )

 

i teraz tak :

-skuter nie odpala z rozrusznika elektrycznego , może kręcić jak wściekły nawet na akumulatorze samochodowym a i tak nie zapali...oczywiście rozrusznik kręci szybko i kręci wałem....to mnie wkurza ale to nie jest główny problem

-z kopniaka pali zimny ,,na dotyk'' natomiast ciepłego trzeba parę razy kopnąć z lekko uchyloną manetką gazu i odrazu po odpaleniu przegazować żeby chodził

-GŁóWNY PROBLEM: skuter dusi sie po dodaniu gazu przy ruszaniu, nieraz podusi się porzędzi i jakoś ruszy z straszliwą zwłoka po czym normalnie przyśpiesza i osiąga swój vmax 60km/h, ale najczęściej jak postoi więcej niż 5sek na wolnych obrotach to gaśnie po dodaniu gazu i to mnie doprowadza do rozpaczy bo po mieście nie da się jeździć :( żeby nie gasł przy ruszaniu trzeba zawsze stojąc ,,gazować gazem'' i blokować go nogami żeby nie odjechał wtedy normalnie ruszy.....

-w trasie normalnie jedzie jak już uda się ruszyć normalnie reaguje na gaz nie przerywa nie szarpie...

 

teraz co ja zrobiłem/gdzie szukałem

-rozrząd złożony prawidłowo, luz zaworowy ssący 0.05, wydechowy 0.1

-oleju nie bierze olej 10w40 ilość prawidłowa

-filtr powietrza nowy czysty

-świeca nowa ngk

-świeca po trasie ok 30km trasy z vmaxem jest mocno czarna sucha

-minimalnie pomaga ustawienie bardzo wysokich obrotów jałowych takich przy których skuter praktycznie jedzie bez gazu, wtedy przy ruszaniu nie gaśnie prawie nigdy ale i tak się dusi.....

-paliwo do gaźnika dochodzi (odpiąłem wężyk po odpaleniu i leci normalnie szybko bez przerw po zgaszeniu przestaje czyli kranik podciśnieniowy działa prawidłowo ??)

-odpiąłem podciśnienieniowy wężyk od kranika i zatkałem otwór to było jeszcze gorzej....

-króciec ssący szczelny -psikałem dezodorantami i żadnych zmian obrotów

-w gaźniku membrana cała, przepustnica nie uszkodzony nic nie przestawiałem w stosunku do tego jak było przed remontem kiedy normalnie jeździł (na gaźniku pisze PD18j wygląda jak podciśnieniowy z pompką przyśpieszacza)

-elektrossanie odłączyłem(wyciągałem ten elektrozawór i podpinałem pod akumulator to nic się nie działa -wychodzi więc że jest uszkodzony ??)

-myślałem że problem leży w napędzie (coś źle złożyłem etc ) ale odpechnięcie się nogami przy ruszaniu niewiele pomaga-nie zgaśnie ale dusi się i tak

 

jakieś sugestie pomysły ??

z góry dzięki za pomoc-ja już nie mam pomysłów a on ze swoim spalaniem 2.5/100 w obecne pogody by był świetnym zastępca roweru i samochodu :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ........na allegro są tylko z blaszanym dekielkiem :D gaźnik cały kosztuje w granicach 100 zł więc jeszcze jutro potrace czas i podłubię w tym :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...