Skocz do zawartości

Aprilia RS 125 nie pali, niska kompresja


vidmo002
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aprilia RS 125 2006r. nowa buda

 

Mam spory problem.

Idzie wiosna więc od jakiegoś czasu śmigam na moto.

Dzisiaj wyjechałem, zapaliła na dotyk bez problemu, poczekałem aż się rozgrzeje, no i ruszyłem. Różnicę zauważyłem przy v-maxie, tam gdzie w poprzednim sezonie szła ponad 150km/h, teraz nie dało się wycisnąć więcej niż 127km/h.

 

Ale do rzeczy.

Po powyższej jeździe gdy zatrzymałem się przed skrzyżowaniem apka po prostu zgasła. Paliwo itd jest. Zapaliłem z popychu ale gdy zatrzymałem się znowu zgasła. Zapaliłem jeszcze raz i dojechałem do domu. Od tego czasu nie pali.

Paliwo oleje są, świeca iskre ma, rozrusznik też ok.

Mogę zapalić tylko z popychu, ale na postoju ciągle gaśnie, najwyżej, że utrzymuje wyższe (3-4tyś) obroty manetką.

 

Zacząłem majstrować. Przeczyściłem dokładnie gaźnik, przedmuchałem. Umyłem filtr powietrza. Sprawdziłem kompresję - jest tylko 6 barów.

Po złożeniu nadal nie pali.

 

W poprzednim sezonie wszystko było ok, a teraz wygląda to tak jakby silnik był w strasznym stanie. Przebieg jest ok. 33 tyś, więc jakiś remont musiał być.

 

Co o tym myślicie, co powinienem zrobić?

Będę wdzięczny za każdą pomoc.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez vidmo002
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrać , zmierzyć , porównać z danymi w serwisówce i zrobic to co trzeba.

 

Zapewne szlif + tłok + pierścienie + sworzeń + kto wie co jeszcze :)

PONY 50 -> WSK 125 -> MZ ETZ 250 -> AWO Sport -> LS 650 ... cdn

 

www.elektrotec.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie nie nie... Mam to samo w mojej noramlnie jak bym o swojej czytał :) Cyl. tłok pierscienie jak noweee :) chciałem robic szlif to mnie wyśmiali że z prawie nowym cylem do nich przyszedłem.. Tylko ze jja kompresjie mam nie całe 7 barów .Pod głowica nie ma uszczeli tylko w Rs jest oring ... Sam ni wiem co jest ....wymieniam pierscienie wszystkie uszczelki i filtr powietrza moze pomoze ..dam Ci znać jak cos sie zmieni lub bede wiecej wiedział .. a jak ty znajdziesz rozwiazanie prosze o kontakt :) A jeszcze jest moliwosc ze uszczelka na wale pomiedzy skrzynia przepuszcza i cisnienie idzie do skrzyni..

Edytowane przez matiwariat1995
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...