Skocz do zawartości

530 exc-r problem z olejem


creawe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam pytanie do was

 

Co może być przyczyną przelewania się oleju ze skrzyni biegów do silnika?

Po czym to stwierdziłeś że przelewa? Jeśli rzeczywiście tak jest to ciągnie olej przez zimer wału albo wałka wyrównoważającego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym to stwierdziłeś że przelewa? Jeśli rzeczywiście tak jest to ciągnie olej przez zimer wału albo wałka wyrównoważającego.

 

była poprawiana uszczelka iskrownika , po spuszczeniu olejów ze skrzyni i z silnika oraz ponownym nalaniu nowych , odpaliliśmy motor pochodził chwilę i zaraz w silniku był full a w skrzyni prawie pusto , wystarczyło lekko popuścić górna śrubę i olej wyciekał

Edytowane przez creawe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

była poprawiana uszczelka iskrownika , po spuszczeniu olejów ze skrzyni i z silnika oraz ponownym nalaniu nowych , odpaliliśmy motor pochodził chwilę i zaraz w silniku był full a w skrzyni prawie pusto , wystarczyło lekko popuścić górna śrubę i olej wyciekał

Procedura spuszczania oleju i nalewania wykonana prawidłowo? Jest to bardzo dziwne żeby silnik zaciągnął 0,9L oleju ze skrzyni w ciągu kilku minut. Wcześniej też przelewał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedura spuszczania oleju i nalewania wykonana prawidłowo? Jest to bardzo dziwne żeby silnik zaciągnął 0,9L oleju ze skrzyni w ciągu kilku minut. Wcześniej też przelewał?

 

wszystko było przeprowadzone prawidłowo , od początku miałem problem z odpalaniem , na kickstartera i na rozrusznik , wymieniliśmy aku , sprawdziliśmy napięcia , regulacje gaźnika i zaworów , była poprawiona uszczelka iskrownika , olej przelewa nie ma wątpliwości , zrobiłem około 20km , moto dławiło , bardzo ciężko odpalało przy rozgrzanym silniku , zadzwoniłem do znajomego przyjechał busem i zawieźliśmy go do serwisu .. , gościu który sprzedał mi moto dobrze wiedział , że występuje taki problem bo po prawej stronie silnika była śruba do sprawdzania poziomu oleju która miała uszkodzony gwint , a podobno bardzo rzadko ją się używa , jak na razie to czekamy na simery i uszczelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdź jeszcze dla świętego spokoju czy odmy silnika i skrzyni biegów są drożne.

 

we wtorek odbieram moto i wszystko będzie wiadome

Edytowane przez creawe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...