Skocz do zawartości

Nowe crossy - co lepsze HONDA 85R Expert czy KAWASAKI 85?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - mam mozliwość wyboru pomiedzy tymi dwoma modelami (oba na wiekszych kołach - przod 19 cali, tyl 16 cali). Prosze o wypowiedzi i opinie na ich temat (sprawa jest pilna, poniewaz szybko musze podjac decyzje).

Podaje linki do tych modeli:

 

KAWASAKI (link do modelu KX 100 2004, bo na 2004 silnik zamiast 85 na duzych kolach jest 100): http://www.kawasaki.com/admin/Flash/MOTOKX...X100_print.html

 

HONDA CR 85R EXPERT:

http://powersports.honda.com/motorcycles/m...ModelId=CR85RB4

 

Z gory thx i pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda niby trwalsza jest ale Kawasaki ma Kawasaki Integrated Power Valve System (KIPS®) :buttrock: Tzn będzie miała lepszy dół. Jeżeli bedziesz jeżdzić nie tylko po torze ale i w terenie to napeno sie przyda. Zobacz jakie motocykle na zawodach przeważają i które zajmuja wyzsze miejsca ale sugeruj się MP a nie MS ( bo tu maszyny nie mają za dużo wspólnego z normalnymi motocyklami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa niestety sie sama rozwiazala - tak naprawde bardziej sklanialam sie ku kawasaki - zalezy mi na przyzwoitych obrotach od dolu (jak na 2t). Dodzwonilam sie do dystrybutora na Polske kawasaki i juz nie maja kx 85, dopiero we wrzesniu bedzie kolekcja na 2005 (pomineli w Polsce kolekcje 2004).

Musze wiec kupic Honde, choc gaz w systemie 0-1 nie bardzo mnie urzadza :buttrock:.

dzieki za rady i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa niestety sie sama rozwiazala - tak naprawde bardziej sklanialam sie ku kawasaki - zalezy mi na przyzwoitych obrotach od dolu (jak na 2t). Dodzwonilam sie do dystrybutora na Polske kawasaki i juz nie maja kx 85, dopiero we wrzesniu bedzie kolekcja na 2005 (pomineli w Polsce kolekcje 2004).

Musze wiec kupic Honde, choc gaz w systemie 0-1 nie bardzo mnie urzadza :buttrock:.

dzieki za rady i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec ponownie prosze o rade w sparwie crossow 80 - sprawa na dzis wyglada nastepujaco: hondy tez nie ma u polskiego dystrybutora i motopol zaproponowal mi nowy fabrycznie, nigdy nie uzywany model 2002 - Honda CR 80 Expert (z magazynow w Niemczech).

Na Allegro z kolei jest nastepujacy kawasaki kx http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=27007734,

moge jeszcze dodac ze sprzedajacy jest dealerem YAMAHY i daje na motor miesiac gwartancji - wszystkie modyfikacje z opisu aukcji sa zrobione na ten sezon - motor pio tym tunigu nigdy nie byl uzywany podobno (tzn ma calkowicie nowe zawieszenia), tlok ma selekcje B, a podobno sa do F czyli zostalyjeszcze 4 wymiany przed zrobieniem nowego nikasilu. Stan motoryu [podbno jest jak salonowy + tuning.

Co wybrac? (Jesli chodzi o fabrycznie nowe modele 2004 - zarowno honda i kawasaki to sa praktycznie nie do dostania).

Acha - cena obu motorow jest identyczna, wiec kwestia finansowa nie ma znaczenia w tym wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tlok ma selekcje B, a podobno sa do F

tłoki vertexa do wszystkich kawasaki mają selekcje do D chyba że wiseco są do F ale nie wiem. za to w suzuki RM 80 sa aż do I.

niestety link który podalas nie chce mi sie otworzyć więc nic na temat tego kx'a ci nie powiem.

ja na pewno bym brał CR 80 expert z racji że jest to nowy, nieużywany motor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głupota jest kupowanie nowego motoru. Kup sobie używke za o wiele niższą cene bo takie kawasaki z np. 97 roku jak mam ja to kosztuje ok.4500zł :( . Mam na sprzedaz takiiego kazika w stanie idealnym i po remoncie.

tel. 602-839-561

przemyśl to bo jak kupisz nojke to po krótkim czasie stracisz na nim majatek :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał kawe. Jest używana ale Nowsza od hondy i to nawet przy odsprzedaży ma zanczenie. Kawa ma lepszy dół a jeżeli chcesz do lasu to napewno będzie zaletą. Pozatym jest po profejonalnym tuningu więc bedzie chodzić dużo lepiej od hondy. Szcególnie chodzi o sprzęgło które jest wzmocnione a w klasie 80 sprzęgło ze względu na charakterystyke mocy ma naprawed cięzką prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...