Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, luźny wątek spotkaniowo-imprezowy


Dyzio77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

całkowicie popieram ,taka traska to czysta przyjemność i nauka jedyna w swoim rodzaju

 

wracając do wstecznego w naszych maszynach, to informuje że dostałem zgodę na podanie numeru telefonu osobą zainteresowanym wynalazkiem kolegi

zainteresowani proszę o kontakt na pw podam namiary do autora, obiecał wszystko wyjaśnić , wytłumaczyć i ewentualnie pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... okres tzw. "majówki" to proponuję teren nizinny, ... W Dobieszkowie byłem kilka razy i można zaproponować, cisza, spokój i dobra atmosfera.
... w maju mocno niepewna, ... dobieszków ... Skarżyska kam.Tomaszowa Maz. ...
... Na wiosnę to ja dopiero będę się uczył jeździć :) I nie chcę żeby ktoś z Was był świadkiem mojej pierwszej gleby :laugh: W myśl zasady że motocykliści dzielą się na tych co już leżeli i będą leżeć :biggrin:

 

 

Więc jak widzę wstępnie dwa na Dobieszków.

Maciejka, jak możesz wrzuć swoje propozycje i będziemy głosować.

Zacząłem ten temat teraz drążyć, ponieważ w maju są komunie, zdarzają się wesela i nie wszystkie ośrodki nas ugoszczą. Naszą przewagą jest, to, że imprezę bym rezerwował od piątku wieczorem do niedzieli w południe lub od soboty do niedzieli - w zależności co postanowimy.

Tak więc inne rozliczenie finansowe z ośrodkiem, a i komunia nam nie będzie przeszkadzać, wesele gorzej, bo zawsze się znajdą chętni do zdjęć na motorach, mądrzy w temacie, którzy z pewnością świetnie poradzili by sobie z taki motocyklem i na końcu chętni do przewietrzenia sztachet - mordobicia.

Piszę od piątku, między innymi dla tego, że Ci co mają np. 400 km, będą mogli w piątek na spokojnie wyjechać popołudniu i późnym wieczorem dojechać lub w sobotę – w zależności od pogody, itd.. itp.

Wiem jedno, z doświadczenia innych zlotów, że jak się biorę za organizację, to chcę wcześniej mieć dopięte wszystko na ostatni guzik, począwszy od miejsca, spania, jedzenia, do bezpieczeństwa podróży.

Wymyśliłem też kilka niespodzianek – pamiątek i potrzebuję ilość osób, aby wycenić pewne rzeczy.

Jednym słowem, chcę od razu zrobić I oficjalny ZLOT KRÓLEWSKICH GWIAZD 2012.

 

 

Maciejka już pewnie kuma o co mi chodzi :)

 

 

 

Artur, nie gniewaj się, ale nie płacz, tylko wskakuj na swoją Królewską Gwiazdę i zacznij Ją użytkować. Sam napisałeś, jak dzielą się motocykliści, więc skoro wiesz, to na co czekasz!?

Na swoim przykładzie Ci powiem, że od gówniarza miałem doczynienia z 2oo, jeździłem bez uprawnień tyle lat, prawko zrobiłem dopiero pod presją żony i pracy. Robiąc prawko na torze krosowy wywaliłem się dwa razy, raz miałem pościeraną nogę itd. Potem na mieście zdjął mnie samochód leżałem szpitalu itd. Na Ventce zaliczyłem przewrotkę w lutym 2011, po niecałym miesiącu od kupna, skleiłem boczek, wyprostowałem gmol i tyle. Pamiętaj jedno, tym motorem im wolniej jedziesz tym prędzej się wypierdzielisz, a im szybciej jedziesz tym masz dłuższą drogę hamowania, przy którym musisz używać obydwu hamulcy, bo inaczej możesz przypakować. Nie zakładaj od razu, że się wywalisz, bo zaraz nie wsiądziesz w ogóle na ten motor. Jak źle mówię, to niech mnie któryś z kolegów poprawi, w końcu prawo jazdy kat. „A”, mam dopiero od trzech lat. Jeżdżąc staram się używać głowy. Na pocieszenie Ci dodam, że 99% wypadków z motocyklistami nie dotyczy chopperów, ten 1% to my. Zwróć uwagę, że nie piszę z czyjej winy one są. Dodam na pocieszenie, że w 2010 roku na terenie całej Warszawy zginął tylko jeden motocyklista jadący na chopperze – był to Gość jadący na HD, który nie wiedzieć dla czego przywalił w betonową barierę rozdzielającą trzy pasy ruchu od pasa do lewoskrętu. Świadkowie twierdzili, że jechał tak jak by nie mógł się zdecydować czy ma skręcić czy jechać prosto.

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeszcze nie wiadomo.

Chyba musimy zrobić głosowanie:

1. Kto jest chętny ?

2. Ile dni ma trwać mini zlot ?

3. w jakiej części Polski ?

4. czy szukamy pola namiotowego i tniemy koszty bo kryzys, czy szukamy normalnego pensjonatu/kwater/motelu/hotelu i załatwiamy sprawę jak ludzie ;) ?

 

W zależności od ilości osób i ich preferencji, mogę zacząć szukać obiektu i ustalać dalsze szczegóły.

Tak naprawdę ze swojej strony mam takie propozycje:

1. http://hoteldobieszkow.com.pl/

2. http://casablanca.kazimierzdolny.pl/

 

3. http://www.hotelgregorovius.pl/ - drogo, ale fajnie

 

4. http://katalog.wm.pl/203,112893,gospodarstwo-agroturystyczne-teresa-liminowicz.html - motocykliści

5. http://www.niedzicazamek.pl/ - dokładnie remiza Straży Pożarnej w Czorsztynie

6. http://www.mlodzikowo.pl/

 

Są jeszcze kwatery w Ochotnicy, Władysławowie, Gąskach k. Sarbinowa i na Helu.

 

Co Wy na to?

Możecie pisać też na PW. to będę robił wstępną listę chętnych i nie będę tego musiał szukać w tematach. Chyba, że mam założyć oddzielny temat ZLOT!

 

 

Witam.

Tutaj jest fajne miejsce, ale jak komu pasuje? Można po górach polatać i na czeską stronę skoczyć. Robią tam spotkania chłopaki z Virago. Pzdr.

http://www.motogen.pl/artykuly/po-godzinach/bikers-choice-kletno,art7.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam to miejsce.,w okolicy jest kilka domów gdzie można noclegi załatwić.Nasza grupa zwykle nocuje we Wiedźminówce http://wiedzminowka-kletno.pl/ .

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna, aczkolwiek ważna rzecz POGODA, a przede wszystkim opady śniegu. Mam w pamięci majówkę 2011 gdzie w Cieszynie musieliśmy zostawić motory i wrócić do domu pociągiem, bo po kolana w śniegu raczej trudno się jeździ. Dlatego moja propozycja dotyczy raczej nizin naszego kraju, ale dostosuję sie do miejsca spotkania wybranego przez organizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :icon_biggrin: nowych kolegów śmigających KRÓLEWSKIMI GWIAZDAMI. :biggrin:

 

W kwesti majowego spotkania jestem za i spróbuję się dostosować do decyzji jaką podejmią organizatorzy. Mój problemik polega na tym , że organizujemy w lipcu wyjazd do Norwegi na Nordkapp oraz Lofoty. W tej chwili jest nas 7 wspaniałych ROSOMAKÓW :angry: na swych motorach, ale problem jest taki, że tylko 2 :blink: uczestniczyło w wyprawach w których przejeżdzaliśmy kilka tysięcy km w kilka dni, dlatego podjeliśmy decyzję, że w każdy wolny łikent będziemy jeździć, jeżdzić, jeżdzić......... :cool: i nie wiem czy pozwolą mi wyłamać się z tego obowiązku. :banghead:

 

POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie wiem czy pozwolą mi wyłamać się z tego obowiązku. :banghead:

 

Zastanów się co my Ci zrobimy, jak nie przyjedziesz...

 

... w jaki sposób chcecie dostać się do Norwegi ?

 

Mają tylko dwie opcje, dookoła lub promem.

 

Sam coś takiego planowałem, ale praca nie pozwala... Myślałem też o Rajdzie Katyńskim, ale po Smoleńsku, to już nie to samo...

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie promem w ub. roku wybrało się dwóch moich znajomych i niestety nie wspominają dobrze podróży. Motocykle są wiązane pasami do barierek na pokładzie promu. Efekt był fatalny: wgnieciony zbiornik i porysowany lakier na wielu elementach. Tłumaczenie załogi odpowiedzialnej za załadunek był prozaiczny. Motocykle muszą być tak zabezpieczone by w trakcie rejsu nie przesuwały się. Niestety jest to norma bo czytając na różnych forach taka jest praktyka transportu moto na promie. Może warto mieć na wierzchu koce by zabezpieczyć moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że wybieracie się w lipcu (mniej opadów deszczu), a w jaki sposób chcecie dostać się do Norwegi ?

 

Witam

chcemy jak najwięcej jechać więc lecimy przez Litwę, Łotwę, Estonię promem z Tallina do Helsinek, całą Finlandię do Nordkapp, potem na Archipelag Lofotów, i powrót zahaczając o Szwecję przez te same kraje tylko innymi drodami. Taki mamy ambitny plan. Jeżeli ktoś z Was ma doświadczenie w tej trasie i chciałby się podzielić informacją proszę o cynk. Chodzi o Finlandię, Norwegię i Szwecję, bo pozostałe kraje wraz z Petersburgiem mam obcykane. :cool:

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow !! myślałem raczej, że polecicie na Danie, ale wybieracie bardziej ambitną traskę. Wyprawa naprawdę godna. Niestety opinie na temat skandynawi znam jak wszyscy: bardzo dobre drogi, niestety kraje te nie należą do tanich, zdecydowanie przestrzegać przepisów ruchu drogowego, a zwłaszcza prędkości bo mandaty są drogie, a nawet mozna trafić do aresztu w zależności od przekroczenia prędkości. Jeżeli ktoś ma wolne przeloty w tłumikach to ma problem. My w tym sezonie lecimy na południe europy.

Edytowane przez Korsarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co, Panowie zbieramy ekipę na Chorwację, Rodos, Hiszpanię lub Rzym?

To mi się marzy i chciał bym zaliczyć :)

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...