Skocz do zawartości

fzs 1000 problem ze skrzynią biegów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Fzs 1000 z roku 2001 .

Moto idealne ale jest mały problem ze znalezieniem luzu na postoju.Biegi podczas jazdy wchodzą normalnie przy redukcji też ale aby znaleźć luz nieraz muszę zgasić silnik.

Do skrzyni już fachowiec zaglądał zostały wymienione tarcze , nie ma oznak zużycia innych części.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jak było sprawdzane i regulowane to co go boli

Regulowane nie zawsze znaczy wyregulowane

a na postoju z 5 czy czwartego biegu zawsze trudno jest szukać luzu

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem kto tak robi ja zrzucam biegi i jestem w okolicach luzu, no ale każdy jeździ inaczej .

Pytam się bo wkurza mnie takie zachowanie moto,i nie chciałbym żeby coś więcej sie popsuło przez jakąś pierdołę.

 

Poza mlekiem nic się samo nie psuje ale poprzez nerwowe i zbyt mocne szukanie luz masz wielką szansę popsuć ten motocykl

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W FZS 1000 czasem są problemy z tym, że na ciepłym silniku sprzęgło lekko ciągnie - to znaczy nie do końca rozłącza napęd.

Wiadomo że mokre sprzęgło zawsze będzie część napędu przenosić, ale jeżeli będzie to zbyt mocne może to powodować m.innymi właśnie też problemy ze znalezieniem luzu.

Postaw motocykl (rozgrzany) na podstawkę centralną, wrzuć jedynkę albo dwójkę wciśnij sprzęgło i zobacz czy koło się kręci nadal.

Jeżeli się kręci nadal powinno spokojnie przy wciśniętym sprzęgle (na wolnych obrotach) dać się zatrzymać dotykając podeszwą buta do opony (tylko z głowa żeby ci nogi nie urwało ;) )

Jeżeli jest problem z zatrzymaniem koła nawet butem przy wciśniętym sprzęgle - to może właśnie być przyczyną Twoich problemów.

Edytowane przez ptaq_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną ciągnięcia sprzęgła może być wyrobiony kosz, w miejscu gdzie pracują w nim tarcze. Wyrobienia na zabierakach uniemożliwiają swobodne rozsuwanie się tarcz.

O jakości oleju nie wspomnę...

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub lekko zwichrowane stalowe przekładki jeżli sprzęgło było przegrzane, a wymieniono same tarcze cierne.

Możesz to sprawdzić układając każdą przekładkę na idealnie płaskiej powierzchni (np. szkle/lustrze) i sprawdzając jaki listek szczelinomierza zmieści się między przekładką a lustrem w miejscach w których ta przekładka będzie najbardziej odstawać. NIe może być tam większej szczeliny niż 0,1 mm (piszę z pamięci bo nie mam przy sobie teraz serwisówki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sprawdziłem i jest tak jak ptaq_ podpowiedział , czyli udało sie zatrzymać koło butem bez problemu ,wniosek ten typ tak ma .Jednakże dowiedziałem sie że wymieniono tylko tarcze cierne bez przekładek. Myślę, że wypadało by wymienić i przekładki , żeby spać spokojnie.

Jeszcze raz wielkie dzieki za podpowiedzi.Szerokości i przyczepności może się gdzieś spotkamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie fazery coś mają szczególnie te wiekowe, czasami trzeba dobrego wyczucia żeby wypiąć się na luz szczególnie na początku, mnie wypada drugi bieg :) tylko bez straszenia liczę się z zakupem drugiej skrzyni :) ale cóż może to to nie umiejętne zapinanie biegów ? Ale jak ktoś by się wypowiedział to każda rada cenna.

13703312764b45157fd8fe5.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...